InfoDnes.cz » Zpravodajství » Domácí

Ministr vnitra Jan Hamáček představil fungování a hlavní cíle Ústředního krizového štábu

31.03.2020
Dnes, v úterý 31. března 2020, pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka poprvé jednala Stálá pracovní skupina ÚKŠ. Její členové jsou zástupci ministerstev vnitra a zdravotnictví včetně hlavní hygieničky, policie, Hasičského záchranného sboru, armády, předsedové pracovních skupin a zástupce Asociace krajů.
Ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) | Foto: Úřad vlády ČR
"Jednání kompletního krizového štábu bude jednou týdně v plném počtu cca 30 lidí, vedení štábu bude jednat každý pracovní den a pracovní skupiny se budou scházet dle potřeby. Veškeré dodávky a distribuce ochranných prostředků odteď koordinuje Ústřední krizový štáb," oznámil ministr vnitra s tím, že ÚKŠ bude distribuci upravovat dle aktuální potřeby. Pracovní skupina pod vedením Ministerstva vnitra představuje vedení ÚKŠ a jako hlavní řídící orgán bude koordinovat fungování jednotlivých pracovních skupin a prostřednictvím předsedy předávat informace vládě.
Kromě pracovních skupin, které budou řešit aktuální problémy, vznikne také tým ekonomů, který bude při UKŠ řešit dlouhodobé ekonomické dopady. "Jednou pandemii překonáme a pak budeme muset rekonstruovat zemi. Proto dáváme dohromady tým ekonomů, který se na situaci podívá z nadhledu a připraví konkrétní ,Marshallův plán" pomoci," dodal Jan Hamáček.

Rozdělení Ústředního krizového štábu:

Standardní (velký) ÚKŠ se bude scházet jednou týdně formou videokonferencí ve středu v 10.00 hod. a bude stanovovat základní směry postupu ve zvládání krize. UKŠ nebude řešit operativní problémy, k tomu budou určeny pracovní skupiny.

Stálá pracovní skupina bude fungovat jako hlavní řídící orgán ÚKŠ, který se setkává denně v 10.00 hod. od pondělí do pátku na Ministerstvu vnitra. Skupina se bude zaměřovat především na řízení fungování pracovních skupin a bude předávat informace vládě. Každý z členů Stálé pracovní skupiny bude mít na denní bázi aktuální informace ze svého úseku.

Odborné pracovní skupiny jednají dle potřeby a řeší operativní problémy, např. předkládání požadavků na materiální vybavení.

Skupina nákupy shromažďuje a vyhodnocuje požadavky, komunikuje s výrobci a poptává materiál. Jde o sloučené týmy ministerstev vnitra a zdravotnictví. V rámci skupiny pod vedením Ministerstva průmyslu a obchodu bude fungovat tým zaměřený na domácí výrobce.

Skupina distribuce pod vedením HZS shromažďuje ucelený přehled poptávek a dodávek ochranných pomůcek. Nastaví systém distribuce po celé ČR. Opět jde o sloučené skupiny ministerstev vnitra a zdravotnictví.

Skupina dopady se v koordinaci ministerstev práce a sociálních věcí a průmyslu a obchodu zabývá předcházením hospodářským a sociálním dopadům, řeší otázky školství, tělovýchovy, kultury a zmírňování dopadů.

Odborná zdravotní skupina se zabývá šířením koronaviru, chytrou karanténou a provádí modelace.

Mediální skupina koordinuje výstupy jednotlivých resortů.

Ekonomický poradní tým složený z ekonomů by měl navrhnout řešení, které podpoří ekonomiku.
Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR
Související:

Další články z rubriky Domácí

Vlaky RegioJet budou jezdit do Chorvatska za šest set korun

V úterý 9. června zahájí RegioJet prodej jízdenek na své vlakové spoje z České republiky a Slovenska do chorvatské Rijeky a slovinské Lublaně. Ceny jízdenek budou výjimečně nízké - za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace pro cestu ve voze se ...

S nádorem mozku se vloni léčilo 3512 klientů VZP

Vloni se léčilo s nádorem mozku 3 512 klientů VZP. Pojišťovna na jejich léčbu vydala přes 232 milionů Kč. Za poslední 3 roky počet klientů VZP s nádor ...

Na životní prostředí je třeba myslet nejen 5. června, připomíná ombudsman Stanislav Křeček

V posledních šesti letech se ombudsman zabýval více než 4500 podnětů, které se ve větší či menší míře týkaly životního prostředí, ať už šlo o stavební ...

Náměstkyní ministra zahraničních věcí se stane Michaela Marksová Tominová

Ministerstvo zahraničních věcí ČR obsadí od 15. června volný post druhého politického náměstka. Novou náměstkyní se stane Michaela Marksová Tominová, ...

Poslanecká sněmovna podpořila návrh zákona o kompenzacích pro všechny poskytovatele zdravotních služeb

Návrh zákona o kompenzacích osobám poskytujícím hrazené zdravotní služby, který zohledňuje dopady epidemie covid-19, dnes v Poslanecké sněmovně dostal ...

DoporučujemeSobota 6.6.2020
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.