InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Auto moto

Škoda Auto představí zcela nové kompaktní SUV pro indický trh

29.02.2024
Mladá Boleslav - Jako další krok k významnému posílení prodejních aktivit v Indii oznámila společnost Škoda Auto uvedení zcela nového kompaktního SUV, které doplní stávající modely Slavia a Kushaq. Důležitý chystaný model pro oblíbený segment kompaktních vozů - vyvinutý i vyrobený v Indii - upevní pozici společnosti Škoda Auto na tomto trhu a dále urychlí její strategii internacionalizace. SUV s délkou pod 4 metry bude mít premiéru v Indii v první polovině roku 2025.
Foto: skoda-storyboard.com
"Indie je pro globální růst společnosti Škoda Auto klíčová, a to jak z hlediska velikosti samotného trhu, tak z pohledu vývojové a výrobní základny pro naši expanzi na nové trhy včetně regionu ASEAN a na Blízký východ. Od roku 2021 jsme svá prodejní čísla v Indii více než zdvojnásobili a nyní podnikáme další krok k rozšíření řady modelů, které jsou určeny pro zákazníky v Indii i v dalších zemích. Zcela nové kompaktní SUV, které dorazí na trh v roce 2025, vstoupí do velmi oblíbeného segmentu. Jsem přesvědčen, že rozšiřující se portfolio značky Škoda podpoří náš cíl zvýšit podíl koncernu Volkswagen na indickém trhu do roku 2030 na přibližně 5 procent," říká Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto.

"Značka Škoda kráčí mílovými kroky i v celosvětovém měřítku. V roce 2023 jsme v porovnání s rokem 2022 rostli o 18,5 %. Indie je pro náš růst důležitým trhem. Nedávno jsme překonali hranici 100 000 prodaných vozů za uplynulé dva roky - a to díky lokálně vyvíjeným a vyráběným modelům Slavia a Kushaq. Zcela novým kompaktním SUV posilujeme v Indii svoji pozici a zdůrazňujeme význam této země pro naše plány v oblasti internacionalizace. Společně s modely Kushaq a Kodiaq budeme mít v Indii k dispozici ještě lepší portfolio vozů SUV, což je klíčový segment, který tvoří více než 50 % trhu," informoval Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro Prodej a marketing.

"Po úspěchu modelů Slavia a Kushaq rozšíříme svůj záběr o zcela nové kompaktní SUV, které se zaměří na největší segment indického trhu. Naše pokročilé znalosti v oblasti výzkumu a vývoje v Indii nám již umožnily začlenit do výroby součástky a komponenty s vysokým podílem lokalizace. S novým kompaktním SUV tuto strategii posouváme dále - a to systematickým rozvojem sítě místních dodavatelů schopných vyrábět díly světové úrovně i kvality za konkurenceschopné ceny. Naším cílem je aktivně se podílet na rozvoji místního automobilového trhu. I nadále se soustředíme na expanzi a další posílení širokého portfolia koncernových modelů v Indii," doplnil Piyush Arora, generální ředitel společnosti Škoda Auto Volkswagen India.

Kompaktní SUV pro nové cílové skupiny


Nový model se stane základem nabídky značky v Indii. Jeho cílem bude získávat nové skupiny zákazníků v nejdůležitějším segmentu kompaktních vozů. S délkou necelých 4 metrů má toto SUV možnost využít zvýhodnění, které je v Indii určeno právě pro automobily do 4 metrů.

Společnost Škoda Auto se rozhodla aktivně zapojit zákazníky a příznivce do uvedení nového vozu tím, že spustila anketu pro výběr jeho názvu #NameYourSkoda. Automobilka veřejnosti odhalila sedm obchodních označení, která pro tento účel registrovala, ale své zákazníky rovněž vyzývá, aby k pojmenování nového kompaktního SUV zasílali i své návrhy. Konečný název bude oficiálně oznámen v závěru tohoto roku.

Modelová řada na platformě MQB-A0-IN, vyvinutá a vyráběná v Indii, se rozšiřuje


Nové kompaktní SUV bude třetím automobilem značky Škoda na platformě MQB-A0-IN. Díky tomu nabídne totožnou DNA značky Škoda projevující se špičkovou jízdní dynamikou a bezpečností - stejně jako tomu je i u dalších dvou lokálně vyvíjených a vyrobených modelů Slavia a Kushaq. Tento jednotný konstrukční základ byl společně vyvinut týmy v Indii a České republice se zaměřením na vysokou úroveň lokalizace, nízké provozní náklady a snadnou výrobu. Jedná se o první platformu, kterou společnost vyvinula mimo Evropu a která je navržena pro potřeby indického trhu. Zároveň umožňuje použití úsporných motorů a pokročilých bezpečnostních systémů specifických pro místní podmínky a také plnění nových a přísnějších indických bezpečnostních a emisních norem.
Platforma MQB-A0-IN již prokázala své přednosti v Indii i ve světě. Modely Kushaq a Slavia získaly v říjnu 2022 a v dubnu 2023 v nárazových testech Global NCAP plných 5 hvězd za ochranu dospělých i dětských pasažérů. V Indii se jednalo o první vozy, které byly takto otestovány podle tehdy novějších a přísnějších zkušebních protokolů, a byly také první, které získaly 5 hvězd za hodnocení bezpečnosti dospělých i dětí.

Indie je zásadní součástí strategie internacionalizace společnosti Škoda Auto


Aktivity na indickém trhu hrají důležitou roli ve firemní strategii Next Level - Škoda Strategy 2030. Společnost si klade za cíl prodávat v Indii do roku 2026 ročně 100 000 vozů, stát se do roku 2030 nejprodávanější evropskou značkou a v rámci odpovědnosti za tento region dosáhnout pro všechny značky koncernu Volkswagen pětiprocentního podílu na trhu. Škoda Auto významně rozšiřuje svou strategii internacionalizace a využívá synergií při exportu vozů vyrobených v Indii do regionu ASEAN a na Blízký východ.

Zdroj: ŠKODA Auto

Další články z rubriky Auto moto

Volkswagen: Ideální společník do města - ID.3 Pure Limited již od 799 900 Kč

Volkswagen snižuje cenový práh pro vstup do světa městské elektromobility. Nový model ID.3 Pure Limited mohou zákazníci nově objednávat za ceny již od 799 900 Kč včetně DPH, přičemž firemní klientela může navíc uplatnit na svůj nákup elektromobilu ...

Nicola Koldová je novou vedoucí rozvoje strategie a obchodní sítě Škoda Auto na českém trhu

Škoda Auto na českém trhu obměňuje svůj manažerský tým. Na místo vedoucí rozvoje strategie a obchodní sítě nastupuje Nicola Koldová. Manažerka s rozsá ...

Nové MINI Countryman D ve výbavě Favoured: hospodárný pohon s potěšením z jízdy typickým pro značku

MINI Countryman je všestranný vůz z nové rodiny MINI. Je agilní ve městě, pohodlný na okresních silnicích a potěší výrazně větším vnitřním prostorem. ...

První Toyoty Hilux na vodík se již testují na silnicích

Britské zastoupení automobilky Toyota ve svém závodu v anglickém hrabství Derbyshire už vyrobilo celkem 10 prototypů modelu Hilux poháněných palivovým ...

Generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings Karolína Topolová si polepšila v žebříčku Nejvlivnějších žen Česka

Karolína Topolová vede již dvanáctým rokem skupinu AURES Holdings, provozovatele největší mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna ve střední ...

DoporučujemeÚterý 25.6.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »