InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Pro ženy

Čeho si všímat při výběru dětského kočárku?

19.01.2022
Očekáváte-li v nejbližší době narození potomka, případně již doma máte miminko, je nejvyšší čas si pořídit kočárek, abyste s dítětem mohli ven, než se samo postaví na vlastní nohy. Při výběru dětského kočárku je třeba brát v potaz hned několik důležitých aspektů.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com

Sportovní kočárky


V kamenných prodejnách a internetových obchodech dnes narazíte na řadu druhů. Asi nejoblíbenější je lehký sportovní kočárek. Hodí se hlavně tehdy, počítáte-li s tím, že s miminkem budete vyrážet do přírody, kde je přeci jen náročnější terén.

Základním rysem jsou pro sportovní kočárek velká kola. Záleží však na jejich kvalitě. Ideální jsou gumová a gelová kola, která se tak snadno neopotřebovávají jako levná plastová a pěnová. Ta jsou vhodná spíše pro klasické městské hluboké kočárky, které se nevyužívají pro dlouhé a náročnější jízdy.

Golfové kočárky


Kromě sportovních kočárků lze zmínit takzvané golfové. Jde opět o poměrně lehkou variantu kočárků. Jejich velkou předností je skladnost, dají se snadno složit a převážet v autě.

Obousměrné modely


Vrátíme-li se ke sportovním verzím, lze u nich vyzdvihnout ještě jednu důležitou vlastnost. Pakliže zvolíte sportovní kočárek obousměrný, můžete otáček sedačku dle toho, zda chcete, aby se miminko při jízdě dívalo směrem k vám, nebo pozorovalo svět ze stejného pohledu jako vy, když kočárek tlačíte. Otáčení je velmi jednoduché a rychlé.

Cenové rozpětí


Nejlevnější sportovní kočárek vás vyjde třeba na pouhé 2 - 3 tisíce korun. U něho ale neočekávejte přílišný komfort. Vyplatí se zvolit přeci jen dražší a luxusnější modely, vždyť jde o pohodlí a bezpečí vašich miminek.

Špičkové sportovní kočárky, které jsou asi nejpopulárnější stojí klidně až 20 tisíc korun. Záleží samozřejmě i na vašich finančních možnostech, jakému konkrétnímu produktu dáte přednost. A je nutné také zvolit vhodného prodejce, který nabízí tento druh zboží za rozumné ceny.

Autor: Pl

Další články z rubriky Pro ženy

Nejezte za dva, jezte dvakrát zdravěji. VoZP vyvrací mýty o těhotenství

Pro řadu žen patří těhotenské období k nejkrásnějším v životě. Zdravý a správný vývoj miminka ale závisí na celé řadě faktorů, kvůli kterým nastávající maminky musí upravit životní styl. K tomu se pojí celá řada neúplných informací a mýtů. Vojenská ...

Kde hledat módní inspiraci v roce 2022?

Chcete-li být IN, bude dobré, když se budete orientovat v nejnovějších trendech pro letošní sezónu. Nejste-li zrovna módní guru, nezoufejte! Na násled ...

Pojišťovny od ledna hradí umělé oplodnění ženám až do 40 let

OLOMOUC - Až čtvrtina párů v České republice má problémy s početím. Do Centra asistované reprodukce při Porodnicko-gynekologické klinice Fakultní nemo ...

Jak snížit negativní dopady PMS?

Premenstruační syndrom neboli PMS trápí mnoho žen. Jedná se často o velice nepříjemný stav, který obvykle končí prvními známkami menstruace. Ženy takt ...

Postele. Dětské se musí vybírat obzvlášť pečlivě. Představíme tipy na co se zaměřit

Postele. Dětské jsou krásné, ale kdy je pořídit?. Řada rodičů nákup odkládá, ovšem dříve či

DoporučujemeNeděle 22.5.2022
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.