InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Auto moto

Společnost Škoda Auto dokončila výstavbu nového sídla Laurin & Klement Kampus

04.03.2024
Mladá Boleslav - Škoda Auto s potěšením oznamuje dokončení svého nového sídla v Mladé Boleslavi nazvaného Laurin & Klement Kampus (LKK). Základní kámen budovy byl položen v květnu 2022. První zaměstnanci české automobilky začnou ve špičkově navrženém a vybaveném objektu pracovat již tento měsíc. Nový komplex budov je navržen tak, aby podporoval spolupráci mezi odděleními a splňoval nejvyšší standardy udržitelnosti.
Foto: skoda-storyboard.com
"Naším novým sídlem vyjadřujeme jak věrnost našemu tradičnímu sídlu v Mladé Boleslavi, tak historickému odkazu. Rozhodli jsme se pojmenovat nový komplex budov po vizionářských zakladatelích společnosti Škoda Auto - po Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi. Nový areál se stane místem vzájemné interakce, diskuse a inspirace. Místem, kde budou vznikat nové nápady, zrychlí se inovace a posílí se týmová spolupráce. Jednotlivé budovy budou zároveň ztělesňovat hodnoty, které společnost Škoda Auto vyznává. Do konceptu jsme zahrnuli nejmodernější technologie a výrazně jsme se zaměřili na udržitelný rozvoj, v němž prosazujeme ambiciózní cíle," informoval Karsten Schnake, člen představenstva Škoda Auto pro oblast Nákupu.

"Naše společnost je stavebníkem a investorem nového sídla společnosti Škoda Auto, a proto jsme obzvláště hrdí na to, že můžeme tento inovativní areál předat českým kolegům. Chtěl bych vyjádřit upřímné poděkování za důvěru v nás vloženou a výbornou spolupráci s kolegy ze značky Škoda v průběhu celého projektu. Jako realitní partner značek koncernu Volkswagen jsme plně zavázáni k trvale udržitelné výstavbě, abychom našimi budovami hmatatelně přispěli k dosažení cílů v oblasti ochrany klimatu," říká Meno Requardt, generální ředitel Volkswagen Immobilien.

Nejmodernější pracovní prostředí až pro 2 000 zaměstnanců


Propojený komplex byl postaven během necelých dvou let a skládá se ze čtyř budov. Ty umožní efektivně využívat vzájemných synergií a podpoří přímější interakci mezi zaměstnanci různých oddělení a organizačních jednotek společnosti. Pětipodlažní Laurin & Klement Kampus propojí až 2 000 zaměstnanců z různých oddělení, kteří dříve pracovali přibližně ve 20 budovách v Mladé Boleslavi a Praze.
V jedné části se dále nachází konferenční prostor s posuvnou stěnou až pro 400 osob, který je vybavený profesionální audiovizuální technikou. Připraveny jsou také restaurace a kavárna pro zaměstnance i návštěvníky, více než 680 parkovacích míst, 138 nabíjecích stanic pro elektromobily a vyhrazený prostor pro zajištění jízdních kol.

Sídlo společnosti Škoda Auto se zaměřuje na koncept New Work


V rámci komplexu Laurin & Klement Kampus zavádí česká automobilka zároveň moderní kancelářský koncept New Work přizpůsobený současným požadavkům zaměstnanců. Administrativní prostory jsou rozčleněny do různých zón, z nichž každá je navržena s ohledem na širokou škálu potřeb a aktivit a je vybavena špičkovými technologiemi. Klíčovým aspektem tohoto moderního pracovního prostředí je sdílení více než 22 800 m? kancelářské plochy, což zaměstnancům umožní využívat flexibilní pracovní prostory podle jejich potřeb.

Kromě obvyklých kancelářských částí nabízí areál rovněž společné zóny, které zaměstnancům otevírají prostor pro navazování kontaktů, diskuse a relaxaci. Personál bude mít přístup ke komplexní škále vybavení zaměřeného na zlepšení kvality života, podporu kreativity a zvýšení motivace, což přispěje k úspěchu společnosti i v budoucnosti.

Udržitelnost jako klíčové hledisko


Očekává se, že nový komplex bude oceněn zlatým certifikátem Německé rady pro udržitelné budovy. Tato uznávaná certifikace slouží jako globální měřítko pro posouzení ekologické ohleduplnosti moderních staveb. Hodnotí dosaženou úroveň udržitelnosti a zároveň umožňuje mezinárodní srovnání.

Budova je vybavena fotovoltaickou elektrárnou s celkem 222 panely, které se mohou pochlubit špičkovým výkonem 100 kW. Zahrnuty jsou také technické inovace výrazně snižující spotřebu energie. Například osvětlení pomocí zdrojů LED spolu s inteligentními světelnými senzory sníží spotřebu energie o polovinu ve srovnání s dosavadními zářivkami. Kromě toho je budova vybavena vysoce účinnými ventilačními systémy, které v horkých dnech ochladí prostory během noci, zatímco klimatizace bude pracovat s rekuperačním koeficientem ve výši 80 procent. Rolety, které chrání komplex před slunečním zářením, dále sníží nároky na ochlazování budovy o 30 procent.

Zdroj: ŠKODA Auto

Další články z rubriky Auto moto

Volkswagen: Ideální společník do města - ID.3 Pure Limited již od 799 900 Kč

Volkswagen snižuje cenový práh pro vstup do světa městské elektromobility. Nový model ID.3 Pure Limited mohou zákazníci nově objednávat za ceny již od 799 900 Kč včetně DPH, přičemž firemní klientela může navíc uplatnit na svůj nákup elektromobilu ...

Nicola Koldová je novou vedoucí rozvoje strategie a obchodní sítě Škoda Auto na českém trhu

Škoda Auto na českém trhu obměňuje svůj manažerský tým. Na místo vedoucí rozvoje strategie a obchodní sítě nastupuje Nicola Koldová. Manažerka s rozsá ...

Nové MINI Countryman D ve výbavě Favoured: hospodárný pohon s potěšením z jízdy typickým pro značku

MINI Countryman je všestranný vůz z nové rodiny MINI. Je agilní ve městě, pohodlný na okresních silnicích a potěší výrazně větším vnitřním prostorem. ...

První Toyoty Hilux na vodík se již testují na silnicích

Britské zastoupení automobilky Toyota ve svém závodu v anglickém hrabství Derbyshire už vyrobilo celkem 10 prototypů modelu Hilux poháněných palivovým ...

Generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings Karolína Topolová si polepšila v žebříčku Nejvlivnějších žen Česka

Karolína Topolová vede již dvanáctým rokem skupinu AURES Holdings, provozovatele největší mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna ve střední ...

DoporučujemeSobota 22.6.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »