InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

Firmou roku v hradeckém kraji je výrobce potravin z hmyzu WormUP

17.09.2021
Známe výsledky krajského kola soutěží IBM Firma roku 2021 a Moneta Živnostník roku 2021. Firmou roku v Královéhradeckém kraji se stala společnost WormUP, výrobce potravin z hmyzu. Cenu pro živnostníky získal v regionu cukrář Dominik Mervart.
1. místo Firma roku KHK - společnost WormUP, výrobce potravin z hmyzu | Foto: kr-kralovehradecky.cz
"Podnikatelé a živnostníci v našem kraji mají můj velký respekt, úctu a podporu, neboť jsou z mého pohledu motorem regionálního hospodářství a srdcem ekonomiky. Chci jim nesmírně moc poděkovat, že stále nacházejí motivaci, přinášejí do podnikání nové myšlenky, postupy a inovace a dokázali se přizpůsobit pandemické situaci a v mnohém ledacos vydrželi. Naší klíčovou rolí je nekomplikovat podnikání v našem regionu a udělat vše pro zlepšení podmínek v oblasti infrastruktury, zdravotnictví a školství tak, aby Královéhradecký kraj byl dobré místo nejen pro život, ale i pro podnikání," řekl hejtman Červíček.

Vítězná firma WormUP z Vamberka na Rychnovsku se zabývá výrobou potravin z hmyzu a prodejem těchto produktů. Hmyz chová a kompletně zpracovává na území České republiky. Produkty jsou určené k přímé konzumaci.

"Dlouho jsem z médií zaznamenával informace o tom, že hmyz je potravina budoucnosti, ale ani po mnoha letech se nic nedělo a hmyzí potraviny nikde. Nakonec jsme se s mojí ženou rozhodli, že nebudeme čekat, a pokud se s tím něco má udělat, musíme to změnit my," uvedl Libor Sloupenský z firmy WormUP.

Druhé místo v kategorii firem obsadila společnost MATRIX z Třebešova na Rychnovsku zabývající se dřevovýrobou. Třetí místo získala společnost IDC - FOOD z obce Holohlavy na Hradecku, která vyrábí koření a kořenící směsi.

Porota v případě výrobce dortů a dezertů Dominika Mervarta ze Zaloňova na Náchodsku ocenila "zapálení a splnění si dětského snu ve velmi krátkém časovém horizontu". Podle poroty vybudoval kvalitní značku, která se v regionu skvěle prezentuje.

Druhé místo mezi živnostníky získal Lukáš Stýskal z obce Dětenice na Jičínsku, který se věnuje výrobě kurníků pro slepice. Třetí příčku obsadil Ladislav Hemrlík z Rokytnice v Orlických horách na Rychnovsku, který vyrábí produkty podle originální návrhů z usní a kůží.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří překonali v podnikání problémy a nástrahy, nevzdali to a pracují dál, zvítězil Dominik Mervart.

Vítězové krajských kol se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Vyhlášení celostátních výsledků soutěží firma roku a živnostník roku by mělo být 7. prosince na pražském Žofíně. Vyhlašovatelem soutěží je deník Hospodářské noviny.

Zdroj: Královéhradecký kraj

Další články z rubriky Regiony

Den železnice v pražských Vršovicích nabídne moderní i historické vlaky

Nádraží a depo Českých drah v pražských Vršovicích se v sobotu 1. června stane dějištěm Regionálního dne železnice. Návštěvníci se během této velkolepé akce mohou těšit na ukázky nejnovějších vozidel, které České dráhy v následujících měsících ...

Česká pošta ve vybraných lokalitách pokračuje v testování mobilní pošty

Česká pošta ve vybraných lokalitách testuje zájem občanů o zajištění poštovních služeb prostřednictvím mobilní pošty. Ta poskytuje nejen základní pošt ...

Pražské letiště se připravuje na silnou letní sezónu, mělo by odbavit přes tři a půl milionu cestujících

Letiště Praha se připravuje na silnou letní sezónu. Dle současných prognóz by jen o prázdninách mělo odbavit přes tři a půl milionu cestujících. Těm b ...

Ve zlínském muzeu zavládla radost z mimořádného úspěchu

Napětí, které panovalo v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně poté, co na konci dubna byla uveřejněna nominace zrekonstruovaného areálu na Ploštině na c ...

ČEZ: V Temelíně zavezli palivo do prvního bloku. V reaktoru vydrží déle

Přesně 163 palivových souborů umístili energetici do reaktoru odstaveného prvního bloku. Nově je mezi nimi 48 čerstvých palivových souborů, dosud jich ...

DoporučujemeStředa 29.5.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »