InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

V Hýskově došlo k požáru traktoru, hasiče ohrožovaly tlakové lahve

08.04.2024
V neděli 7. dubna dvacet minut po poledni přijala tísňová linka středočeských hasičů ohlášení požáru traktoru na zahradě jednoho z rodinných domů v obci Hýskov na Berounsku.
Foto: HZS Středočeského kraje
Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku z centrální hasičské stanice Beroun a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Hýskov a Chyňava. Z krajského ředitelství v Kladně současně vyjel i územně příslušný vyšetřovatel požárů. Po příjezdu na místo, které bylo podle stoupajícího černého dýmu viditelné z velké dálky, bylo upřesněno, že z domácího traktůrku se požár rozšířil na okolní stromy a několik provizorních přístřešků s uskladněným různorodým materiálem. Zasažena byla také acetylénová souprava a jedna z pěti propanbutanových lahví, která po chvíli explodovala.

Hasiči museli při zdolávání plamenů postupovat velice opatrně, protože nebylo jisté, zda se v množství uskladněných věcí nenachází ještě další nebezpečné předměty. Vzhledem k tomu, že místo události bylo v těsné blízkosti železniční trati číslo 174, nechal velitel zásahu zastavit provoz vlaků. Kvůli zřízení čerpacího stanoviště u přilehlé Berounky a zásahu i ve směru od kolejí byla uzavřena také silnice číslo 116 mezi Berounem a Nižborem.

Na vyžádání vyjely do Hýskova jako posily ještě dobrovolné jednotky obcí Králův Dvůr, Lhota a Roztoky, svoji jednotku vyslala také Správa železnic Praha. K dispozici tak na místě bylo devět cisternových automobilových stříkaček. Postupně bylo na zdolání plamenů nasazeno pět C proudů, jeden D proud a jeden vysokotlaký proud, na hašení byl využit i monitor. Pokračovalo také chlazení propanbutanových lahví a lahví s acetylénem, které se podařilo vynést ze zasažených zahradních přístřešků. Tři minuty po čtrnácté hodině přijalo operační středisko hlášení o lokalizaci.

K události se dostavila starostka obce, která zajistila pro zasahující jednotky pitný režim, zároveň prostřednictvím místního rozhlasu informovala obyvatele o vzniklé situaci s doporučením na omezení větrání. Velitel zásahu nechal přivolat zdravotnickou záchrannou službu, protože bylo potřeba ošetřit majitele objektu, který měl popálené obce. Po nezbytném ošetření pak byl pacient převezen do nemocnice.

Kolem půl třetí odpoledne začala redukce jednotek, které se po sbalení materiálu vracely na své základny. V 15.09 hodin byla Krajskému operačnímu a informačnímu středisku HZS Středočeského kraje oznámena likvidace. Po pár minutách byl obnoven provoz na železniční trati.

Na dohlídku zůstala na místě dobrovolná jednotka Hýskov. V osmnáct hodin se na kontrolu požářiště termokamerou vrátil berounský velitel čety. Žádná skrytá ohniska nalezena nebyla, takže mohl požádat o uzavření události.

Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na 600 tisíc korun, uchráněné hodnoty částkou 200 tisíc. Jako příčinu vzniku požáru stanovil technickou závadu na palivovém systému traktůrku.

Po dobu zásahu byla centrální hasičská stanice Beroun zálohována dobrovolnou jednotkou obce Zdice, která byla připravena k případnému výjezdu na své zbrojnici.

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Další články z rubriky Krimi

Kontrolní akce ústeckých celníků na dálnici D8 byla úspěšná

V uplynulých dnech se na dálnici D8 nedaleko Petrovic uskutečnila kontrolní akce celního úřadu, zaměřená na nelegální přepravy zájmového zboží. Do akce se kromě hlídek mobilního dohledu zapojili i psovodi se služebními psy vycvičenými na vyhledávání ...

Na Jablonecku a na Českolipsku likvidovali hasiči požáry lesního porostu

V pondělí 13. května 2024 profesionální a dobrovolné hasiče v Libereckém kraji zaměstnal dvakrát požár lesního porostu. První kolem poledne na Jablone ...

Na Karlovarsku došlo ke střetu tří vozidel. Jedna osoba nehodu nepřežila další čtyři skončily v nemocnici

V pondělí 13. května letošního roku krátce před patnáctou hodinou odpolední došlo na pozemní komunikaci číslo I/6 u obce Čichalov na Karlovarsku k dop ...

Na Plzeňsku došlo k přepadení několika žen, obviněný muž byl pod vlivem drog

Kriminalisté zahájili trestní stíhání 39letého muže, kterého obvinili ze spáchání pokračujícího zvlášť závažného zločinu loupeže. Podle dosud zjištěný ...

Muž sedl za volant osobního vozidla i přes opakovaný zákaz řízení

Táborsko - Policisté z dálničního oddělení Chotoviny v minulém týdnu řešili "neřidiče" osobního vozidla tovární značky Volkswagen Passat, který na pře ...

DoporučujemeSobota 25.5.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »