InfoDnes.cz » Zpravodajství » Domácí

Exotické destinace lákají čím dál více Čechů

08.04.2024
V roce 2024 zaznamenala STUDENT AGENCY TRAVEL významný nárůst zájmu o dlouhé lety. Do dnešního dne došlo k celkovému navýšení počtu zakoupených letenek do long-haul destinací o téměř 7 % ve srovnání s loňským rokem. Z celkového počtu letenek zakoupených v letošním roce volí dlouhé lety do exotických destinací 45 % klientů, do Evropy směřuje 40 % cestovatelů a zbývajících 15 % klientů preferuje destinace blízkého a středního východu.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Mezi vzdálené destinace, které si výrazně polepšily, patří USA s nárůstem o 28 %, Vietnam (+35 %), Srí Lanka (+70 %), Japonsko (+29 %), Maledivy (+28 %), Kanada (+28 %), Nepál s výrazným nárůstem o 155 %, Austrálie (+14 %), Omán (+40 %) a Kostarika (+27 %). Výrazný nárůst zaznamenala i Čína, což souvisí s jejím postupným otevíráním světu.

Na druhé straně, pokles zájmu zaznamenaly long-haul destinace jako Thajsko (-7 %), Indonésie (-2 %), Mexiko (-36 %), Mauricius (-23 %), Jižní Afrika (-18 %), Keňa (-7 %), Tanzanie (-49 %) a Singapur (-30 %).

"Co se týče délky pobytů, pozorujeme rozmanitost - od krátkodobých pobytů přes několikadenní dovolené až po dlouhodobé pobyty trvající tři měsíce," komentuje Martina Hrnčířová, ředitelka prodeje STUDENT AGENCY TRAVEL.

Změnil se i způsob nákupu letenek - až 27 % cestujících je kupuje s více než tříměsíčním předstihem, téměř 35 % v rozmezí jednoho až dvou měsíců před plánovaným odletem a 17 % do měsíce před odletem. Zajímavý je i fakt, že 20 % cestujících si pořizuje letenky v krátkém čase před odletem.

Průměrná cena letenky do vybraných vzdálených destinací se pohybuje od 15 661 Kč za let do Bangkoku až po 38 194 Kč za cestu na Maledivy. Další oblíbené destinace jako Colombo, Denpasar, Miami, New York a Singapur se pohybují v cenovém rozpětí od 18 292 Kč do 25 595 Kč.

Nejvýhodnější ceny letenek do vybraných vzdálených destinací se pohybují pod 10 tisíc Kč do New Yorku, okolo 13,5 tisíc Kč do Bangkoku a Miami, přibližně 15 tisíc Kč do Singapuru, a mezi 18 až 23 tisíc Kč pro destinace jako Colombo, Maledivy a Denpasar.

Zdroj: RegioJet

Další články z rubriky Domácí

ČNB odňala oprávnění k činnosti nebankovnímu poskytovateli spotřebitelských úvěrů společnosti Fair Credit Czech s.r.o.

Česká národní banka informuje podle § 146 odst. 3 zákona o spotřebitelském úvěru veřejnost, že pro opakované a závažné porušení povinností stanovených tímto zákonem odňala společnosti Fair Credit Czech s.r.o., IČO 044 55 835 (dále jen "Fair Credit ...

dTest: Čtveřice leteckých společností dostala ve Španělsku pokutu 150 milionů eur. Zastaví rekordní pokuty nepovolené praktiky?

Španělské úřady vyměřily čtveřici leteckých společností, jmenovitě Ryanair, Easyjet, Vue-ling a Volotea, pokutu ve výši 150 milionů eur (3,7 miliardy ...

Prezident Pavel zakončil dvoudenní cestu do Ústeckého kraje

Prezident Petr Pavel ve čtvrtek zakončil dvoudenní návštěvu Ústeckého kraje. Byla to jeho druhá návštěva v tomto kraji od zvolení, první ale proběhla ...

SYRI: Historická hranice Sudet zůstává stále předělem

Hranice Sudet vytváří stále předěl mezi obyvatelstvem Česka. Přestože formálně od konce druhé světové války neexistuje, je stále viditelná v různých j ...

Podle průzkumu patří Česká televize společně s Českým rozhlasem mezi nejdůvěryhodnější tuzemská média

V nejnovějším průzkumu Vnímání veřejné služby hodnotí diváci Českou televizi jako důvěryhodnou, objektivní a vyváženou. Ve všech sledovaných bodech na ...

DoporučujemeSobota 22.6.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »