InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

Přijeďte v červnu do Žatce poměřit síly s profesionály AČR

28.02.2024
Příznivci běhu i armády se mohou letos těšit na opravdovou lahůdku. Jeden ze závodů oblíbené série Urban Challenge, která nabízí městské překážkové závody, se ve dnech 14. a 15. června odehraje u 4. brigády rychlého nasazení v Žatci. Zkuste s vojáky poměřit síly a vyzkoušejte si speciální překážky, které nenajdete v žádné městské zástavbě!
Foto: acr.army.cz
Účastníci závodů Urban Challenge musí zdolat několikakilometrovou trasu a překonat nejméně pětadvacet překážek. Podobný scénář je čeká i v Žatci, s tím rozdílem, že zde budou navíc čelit netradičním výzvám a nahlédnou do zákulisí vojenské jednotky.

"Připraven je překážkový běh ARMY Urban Challenge na 5 km a 10 km a nově i trať dlouhá 15 km. Bez rozdílu pohlaví a věku budou zdolávat přírodní i umělé překážky ve vojenském prostředí, kde část z nich bude tvořena funkční vojenskou technikou. V předvečer hlavního dne závodu se poběží noční běh ARMY Urban Challenge NIGHT, chybět nebude ani běh pro děti, hendikepované a charitativní běh," přibližuje Antonín Pospíchal, organizátor akce a jednatel spolku Event 4 you, z.s.

Závod se ve spolupráci s Armádou ČR - konkrétně Agenturou personalistiky Armády ČR a 4. brigádou rychlého nasazení - uskuteční letos vůbec poprvé. Část výtěžku ze vstupného poputuje na charitativní účely a pomůže hendikepovaným dětem.

"ARMY Urban Challenge se ve spolupráci s armádou představí v novém pojetí, kdy si závodníci mohou otestovat své fyzické možnosti v podobném zátěžovém režimu, jaký běžně absolvují naši vojáci. Do trati závodu bude zakomponována mimo jiné i překážková dráha NATO, a to bude pro mnohé závodníky zcela nová výzva," doplňuje plukovník gšt. Jiří Líbal, velitel 4. brigády rychlého nasazení.

Soutěžit se bude o zajímavé ceny: medaile, trička a další unikátní trofeje se znakem 4. brigády. Na vítěze pak čeká skutečná lahůdka - stráví jeden den s žateckými vojáky.

Zájemci o službu v armádě mohou podat přihlášku přímo na místě


Kromě sportování se mohou účastníci těšit na pestrý program, jehož součástí budou ukázky moderní vojenské techniky, výzbroje, výstroje a činnosti vojenských profesionálů.

Pro ty, kteří zvažují kariéru vojáka z povolání, službu v aktivní záloze či jinou formu vojenské služby, bude připraveno kariérní centrum Agentury personalistiky Armády ČR. Zde si zájemci mohou otestovat svoji fyzičku při zátěžových testech nebo si vyzkoušet vojenskou výstroj a makety vojenské výzbroje. Z dalších zážitků armáda nabídne setkání s reprezentanty ASC Dukla a pro nejmenší bude připraveno oblíbené malování maskovacími barvami nebo možnost vyfotit se u speciální fotostěny.

"Rádi bychom využili tento jedinečný sportovní koncept k oslovení co nejpočetnější skupiny zájemců o službu v ozbrojených silách ČR. Sportovně založení jedinci v poměrně širokém věkovém spektru jsou ideální cílovou skupinou, které bychom rádi představili možnosti profesního uplatnění v Armádě ČR. Vážní zájemci se mohou v našem kariérním centru zaregistrovat prostřednictvím webu doarmady.cz a přímo na místě využít i plnou informační podporu našich rekrutérů," uvedl brigádní generál Vladimír Studený, ředitel Agentury personalistiky Armády ČR.

Pomoc hendikepovaným dětem


I v Žatci bude součástí ARMY Urban Challenge závod pro děti na 900 metrů s minimálně 10 překážkami, charitativní běhy ARMY Urban Challenge CHARITY a ARMY Urban Challenge HEROES.

HEROES je překážkovým závodem pro děti s hendikepem, které s rodinou, přáteli a dobrovolníky zdolávají trasu určenou zdravým dětem. V cíli obdrží unikátní medaili. Startovné mají hendikepované děti zdarma. Cílem je připravit jim jedinečný zážitek tak, aby si mohly užít překážkový závod společně s ostatními.

"Už dva roky se snažíme, aby každý závodník HEROES měl během závodu k ruce dva vojáky, což se nám letos konečně povedlo. Civilní dobrovolníky vybíráme vždy až v den závodu přímo na místě. V každé sérii startuje po HEROES vlna CHARITY, kdy se vybraná částka ze startu na místě rozdá mezi hendikepované děti, které ten den startují. Je to hodně emotivní záležitost a v naší HEROES rodině jsou všichni vítáni," říká rotmistryně Barbora Sittová, ze Skupiny kybernetických sil a informačních operací.

Registrace jednotlivců i týmů je možná prostřednictvím webových stránek Urban Challenge zde

Zdroj: Armáda ČR

Další články z rubriky Regiony

Zvídavost vpřed! Zájemci se můžou hlásit na doprovodný program Veletrhu vědy

PRAHA - Ode dneška si lidé mohou rezervovat místo na doprovodný program Veletrhu vědy 2024. V nabídce jsou science show, přednášky nebo besedy - třeba o umělé inteligenci či paměti rostlin. Akce se letos koná od 30. května do 1. června a zdarma ...

Podnět na celoroční klimatizovanou sjezdovku v Chuchli byl stažen

Podnět na změnu územního plánu, jehož schválení by znamenalo možnost výstavby celoročně klimatizované a uměle zasněžované sjezdovky, byl stažen. Vlast ...

Nové informační panely na Masaryčce ukážou nejbližší odjezdy metra a tramvají

PRAHA - PID ve spolupráci s Českými dráhami a Pentou umístili do dvorany Masarykova nádraží velkoplošné informační panely, které lidem přicházejícím ...

Strakoničtí záložáci zažili při vojenském lezení v Boleticích adrenalin i nejistotu z výšek

Základní techniky jištění, slaňování, lezení a na závěr překonání fixní cesty, která prověřila dovednosti cvičících. To vše si vyzkoušeli strakoničtí ...

Kraj Vysočina začal s výstavbou Společného depozitáře v Pelhřimově

Velká část cenných archeologických nálezů a historických artefaktů z Vysočiny bude v budoucnu uložena na jednom místě, ve Společném depozitáři v Pelhř ...

DoporučujemePondělí 22.4.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »