InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

Pražská plynárenská opět snižuje prodejní ceny zemního plynu a elektřiny

20.02.2024
S účinností od 1.3. 2024 snižuje Pražská plynárenská prodejní ceny zemního plynu v rámci svého základního ceníku "STANDARD" a u produktů na tento ceník přímo navázaných.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Od loňského května se jedná již o v pořadí čtvrté snížení prodejních cen zemního plynu. Neregulovaná, tzv. "obchodní" složka prodejní ceny, kterou má možnost Pražská plynárenská jako "obchodník" ovlivnit, je v porovnání se stejným obdobím loňského roku nižší v průměru o 44 %. Se započtením "regulované složky ceny", kterou určuje ERÚ, jsou pak celkové náklady nižší v průměru o 24 %. Ve srovnání s doposud platným základním ceníkem se jedná o celkový pokles v průměru o 6,1%.

Příklady (ceník "STANDARD"):

- Domácnost v bytě, která využívá zemní plyn na vaření a ohřev vody (spotřeba 4 MWh/rok), ušetří oproti předchozím cenám (platným do 29.2.2024) ročně cca 750 Kč, oproti stejnému období minulého roku pak 4 322 Kč.

- Domácnost v bytě, která využívá zemní plyn na vaření, ohřev vody a topení (spotřeba 11 MWh/rok), ušetří oproti předchozím cenám (platným do 29.2.2024) ročně cca 2 063 Kč, oproti stejnému období minulého roku pak 12 879 Kč.

- Domácnost v rodinném domku, která využívá zemní plyn na vaření, ohřev vody a topení (spotřeba 25 MWh/rok), ušetří oproti předchozím cenám (platným do 29.2.2024) ročně cca 4 689 Kč, oproti stejnému období minulého roku pak 30 168 Kč.

Pro zákazníky z řad seniorů a držitelů průkazu ZTP/P dále snižujeme ceny v rámci "Produktu pro seniory a ZTP/P", kdy z každé odebrané MWh ušetří 181,50 Kč vč. DPH oproti předchozím cenám produktu (platným do 29.2.2024). K dispozici jsou pro zákazníky i nové fixované cenové produkty, a to na jeden nebo dva roky.

S účinností od 1. 3. 2024 sníží Pražská plynárenská také prodejní ceny elektřiny v rámci základního ceníku "BEZ ZÁVAZKU" a u produktů na tento přímo navázaných.

Neregulovaná, tzv. "obchodní" složka prodejní ceny, kterou má možnost Pražská plynárenská jako "obchodník" ovlivnit, je v porovnání se stejným obdobím loňského roku nižší v průměru o 26 %. Se započtením "regulované složky ceny", kterou určuje ERÚ, jsou pak celkové náklady nižší v průměru o 9 %. Ve srovnání s doposud platným základním ceníkem se jedná o celkový pokles v průměru o 16 %.

Příklady (ceník "BEZ ZÁVAZKU"):

- Domácnost s distribuční sazbou D02d a spotřebou 2,5 MWh ušetří oproti předchozím cenám (platným do 29.2.2024) ročně 1 510 Kč, oproti stejnému období minulého roku pak 2 020 Kč.

- Domácnost s distribuční sazbou D25d a spotřebou 5 MWh ušetří oproti předchozím cenám (platným do 29.2.2024) ročně 2 895 Kč, oproti stejnému období minulého roku pak 3 775 Kč.

- Domácnost s distribuční sazbou D45d a spotřebou 9 MWh ušetří oproti předchozím cenám (platným do 29.2.2024) ročně 5 415 Kč, oproti stejnému období minulého roku pak 8 705 Kč.

Stejně jako v případě zemního plynu jsou k dispozici i fixované produkty na jeden nebo dva roky.

Navazující předpis zálohových plateb obdrží zákazníci, kterých se přepočet záloh týká, průběžně během následujících týdnů. Zálohové platby si mohou zákazníci i sami upravit prostřednictvím portálu mojeppas.cz.

"Naše prodejní ceny patřily, zejména v oblasti zemního plynu, v minulých měsících mezi nejnižší na trhu. V tomto trendu budeme nadále pokračovat a od března je pro zákazníky znovu snižujeme. Navíc jsme pro ně připravili i nové fixované cenové produkty, které mohou dle svých potřeb a preferencí využít. Jsme rád, že nejen tyto naše aktivity jsou ze strany zákazníků pozitivně vnímány a zaznamenáváme jejich poměrně výrazný nárůst", uvedl Ludvík Baleka, předseda představenstva Pražské plynárenské.

Kompletní ceníky jsou, stejně jako informace o nabídce a dalších službách Pražské plynárenské, k dispozici na www.ppas.cz (kde zákazníci najdou novou produktovou nabídku a v případě zájmu o přechod k Pražské plynárenské mohou nové produkty také sjednat on-line s nárokem na bonus), v rámci Zákaznických center nebo Zákaznické linky 267 175 333.

Pražská plynárenská patří tradičně mezi nejvýznamnější a nejstabilnější tuzemské dodavatele energií. Jedná se o českého dodavatele energií, jehož prioritou je poskytovat svým zákazníkům profesionálně, spolehlivě a s nadstandardní péčí moderní produkty a služby s přidanou hodnotou.

Zdroj: Pražská plynárenská

Další články z rubriky Regiony

Zámek v Lysicích láká na procházku obnovenou zahradou

BLANENSKO - Na začátku letošní návštěvnické sezóny byla po více jak dvouleté obnově otevřena veřejnosti zahrada na státním zámku v Lysicích na Blanensku. Její slavnostní otevření a prezentaci výsledku generální opravy za takřka 200 milionů korun si ...

Olomoucký podchod Pionýrská čeká kompletní oprava za 24 milionů korun

Podchod "Pionýrská" pod frekventovanou Brněnskou ulicí čeká kompletní rekonstrukce. Práce na opravě podchodu začínají v tomto týdnu, hotovo by mělo bý ...

Praha začíná aktivně řešit nedostatek zdravotníků

Závěry analýzy zaměřené na nedostatek lékařů ve vybraných oborech včera představila náměstkyně pražského primátora pro zdravotnictví Alexandra Udženij ...

Turistická sezóna je v plném proudu: pozor na létání s drony nad vodními plochami a pohyb u vodárenských nádrží

Povodí Ohře - Na celém našem spravovaném území udržujeme celkem 6 840 km vodních toků, 59 jezů a 22 velkých vodních nádrží, které svojí krásou lákají ...

DPMB spouští dvě interaktivní herní trasy v MHD, slaví tak 155 let své existence

Dopravní podnik města Brna (DPMB) před letními prázdninami spouští dvě interaktivní herní trasy. Zájemci si kromě cestování různými dopravními prostře ...

DoporučujemeNeděle 23.6.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »