InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

Zfetovaný mladík v Týnci nad Labem pobodal muže u bankomatu, za pokus o vraždu mu hrozí až výjimečný trest

06.12.2023
KOLÍNSKO - V úterý, krátce po půl dvanácté před polednem, pobodal neznámý útočník na náměstí v Týnci nad Labem muže, který právě odcházel od bankomatu s vybranou finanční hotovostí. Zraněný, krvácející muž, ještě stačil dojít do blízkého asijského bistra, odkud si sám zavolal na linku tísňového volání 158 a poskytl policistům důležité informace k popisu útočníka, který jej napadl. Mělo se jednat o mladšího muže menší postavy.
Ilustrační snímek | Foto: Archiv ID
Do pár minut bylo na místě několik motorizovaných hlídek - z obvodního oddělení a z oddělení hlídkové služby z Kolínska, které v teritoriu Týnce nad Labem vykonávaly preventivní a hlídkovou činnost. Ty začaly okamžitě po muži ozbrojeném nožem pátrat, další policisté se spojili s vedením města z důvodu prověření záznamů z městských kamer, které mohly jak incident, tak i osobu podezřelého zaznamenat.

Díky těmto několika bleskovým opatřením, tedy i rychlé a vstřícné spolupráci vedení města Týnce nad Labem, které poskytlo policistům kamerové záznamy pro účely možného ztotožnění podezřelého muže a následné trestní řízení, se policistům podařilo muže odpovídajícího popisu zadržet nedaleko místa, kde k incidentu došlo. A to do patnácti minut od přijetí oznámení na linku 158, které učinil 49letý pobodaný muž. Tomu do příjezdu profesionálních záchranářů, kteří jej pak s vážným zraněním transportovali vrtulníkem do nemocničního zařízení, poskytovali první předlékařskou pomoc majitelé bistra.

Zadrženým je teprve 18letý mladík, policisté u něho zajistili i nůž, kterým muže napadl. Útočníka, který po provedení orientačních zkoušek vykazoval pozitivitu na omamné a psychotropní látky, umístili policisté do policejní cely.

Případ si do své gesce převzali kriminalisté z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, kteří mu po provedení potřebných prvotních úkonů ještě včera sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu, za který trestní zákoník vymezuje trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let, případně trest výjimečný.

Kriminalisté, krom toho, že pokračují ve vyšetřování a zjišťují veškeré okolnosti napadení, které mělo podle všeho loupežný motiv, podali také státnímu zástupci návrh, aby byl obviněný mladý muž vyšetřován vazebně.

Zdroj: PČR

Další články z rubriky Krimi

Recidivista z Jihlavy obtěžoval školačku, skončil ve vazbě

Za mřížemi skončil jednačtyřicetiletý muž z Jihlavska, který si vyhlédl nezletilou školačku, snažil se s ní navázat komunikaci a prostřednictvím sociální sítě jí nakonec poslal své sexuálně laděné video. Dívka o komunikaci s neznámým mužem nestála a ...

Celníci zajistili na Zlínsku další padělky zboží, ale i potraviny v nevyhovujících podmínkách

Zboží nízké kvality poškozující majitele ochranných známek, ale zejména kupující, zajistili v krátkém časovém sledu po předchozím případu z minulého t ...

Z areálu firmy na Pardubicku ukradli elektro kabely za 200 tisíc, třem cizincům hrozí až 4 roky vězení

Pardubickým kriminalistům se podařilo objasnit majetkovou trestnou činnost, ke které docházelo v posledním čtvrtletí minulého roku v areálu jedné spol ...

Žena nalétla falešnému bankéři, do dvou bitcoinmatů vložila 800 tisíc korun

OLOMOUC - Neznámý pachatel během šesti hodin připravil devětašedesátiletou ženu z Olomouce o 795 tisíc korun. ...

Celníci Jihočeského kraje inkasovali od dlužníka více než 85 tisíc na neuhrazených pokutách

Příslušníci oddělení Mobilního dohledu Celního úřadu pro Jihočeský kraj si počátkem tohoto týdne vytipovali pro silniční kontrolu dodávkové vozidlo po ...

DoporučujemePondělí 4.3.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »