InfoDnes.cz » Zpravodajství » Domácí

RegioJet: Češi začínají nakupovat exotické zimní zájezdy, zájem o ně je rok od roku větší

04.09.2023
Sezona letních dovolených sice ještě neskončila, ale Češi už začali zaměřovat svoji pozornost na exotické zimní zájezdy. Srpen se stal již tradičně obdobím first minute nabídek zájezdů do exotických destinací. Jak ukazují data Dovolena.cz, portálu s nejširší nabídkou zájezdů od českých, rakouských, německých, polských a slovenských cestovních kanceláří, nejoblíbenější exotickou destinací budou i letos Spojené arabské emiráty, následují Kapverdské ostrovy a Omán, které loni patřily k cenově nejvýhodnějším.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Srpnem začíná období nákupů zájezdů do exotických destinací. Stále rostoucí zájem českých turistů o exotiku je reflektován i zvýšenou nabídkou exotických pobytů s přímými lety z Prahy (v případě Thajska z Brna) ze strany českých touroperátorů do velmi atraktivních turistických destinací, jako je např. Dominikánská republika, Keňa, Kuba, Madagaskar, Srí Lanka, Vietnam nebo Thajsko.

"Očekáváme, že největší zájem bude letos o prodeje exotických zájezdů do Spojených arabských emirátů. Zde jsou nejžádanějšími destinacemi zejména Dubaj a emiráty Ras al Khaimah a Fujairah," říká Martina Hrnčířová, ředitelka prodeje STUDENT AGENCY TRAVEL.

Na druhém a třetím místě popularity se umisťují Kapverdy a Dominikánská republika. Je však možné, že se toto pořadí změní vzhledem k nově zavedeným přímým letům s českými touroperátory. To by mohlo způsobit posun v preferencích českých cestovatelů. Zaujmout by mohla především Kuba, Thajsko a Vietnam.

S ohledem na rostoucí ceny letenek se firmy snaží o úsporu nákladů na cestování. Jedním ze způsobů je volba nízkonákladových aerolinek, kde se průměrná ceny letenky pohybovala za první pololetí letošního roku na úrovni 7 950 Kč. I když se jedná o meziroční cenový nárůst ve výši 10 %, je cena natolik přijatelná, že se poptávka po nízkonákladové přepravě u firemní klientely zvedla o 29 %.

Z dat získaných za loňský rok vyplývá, že mezi cenově nejvýhodnější exotické destinace patřily Kapverdy a Omán. Cena dovolené v hotelích s all-inclusive konceptem se průměrně pohybovala kolem 25 000 Kč za osobu.

Podobně jako u letenek platí i u dovolenkových zájezdů, že včasný nákup přináší výhodnější ceny i další benefity. "Zajímavým bonusem při využití first minute nabídky je parkovací místo na letišti zdarma. Právě parkování na letišti je jednou z položek, která dokáže navýšit výdaje na cestování," vysvětluje Martina Hrnčířová.

Zájezdy do exotiky se staly pro Čechy atraktivní volbou, jak strávit například podzimní či jarní prázdniny nebo vánoční a velikonoční svátky. "Rozhodně jsme svědky rostoucího zájmu o tuto formu dovolené. First minute nabídky potvrzují, že Spojené arabské emiráty zůstávají mezi favority, avšak s příchodem nových leteckých spojení se do hry mohou zapojit i jiné exotické destinace," uzavírá Martina Hrnčířová.

Zdroj: RegioJet

Další články z rubriky Domácí

On-line služby objednalo v červnu nejvíce Čechů v letošním roce

Nákup služeb v on-line prostředí provedlo nejvíce spotřebitelů v dosavadním průběhu roku. Podle pravidelného výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) to v červnu bylo více než 28 % internetových uživatelů. V předchozích měsících byla ...

Ordinace Armády spásy významně přispívají k ochraně veřejného zdraví

Hlavním cílem zpřístupnění zdravotní péče lidem bez domova je bezpochyby zlepšení jejich zdravotního stavu. Nesmíme ale také zapomínat na fakt, že v p ...

ČEZ v 1. pololetí postavil téměř stovku nových veřejných dobíjecích stojanů pro elektroauta

Takřka 100 nových dobíjecích stojanů, celkový výkon všech stanic téměř 58 MW a více než 50procentní meziroční růst celkově načerpané bezemisní elektři ...

Vláda se bude zabývat technickým zhodnocením darovaných vrtulníků systému H-1

Na středečním zasedání vlády se budou ministři zabývat technickým zhodnocením 8 kusů vrtulníků systému H-1 darovaných České republice Spojenými státy ...

Kultura hlásí více než desítiprocentní nárůst návštěvnosti

Návštěvnost kulturních zařízení vzrostla podle předběžných údajů Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu (NIPOS) v roce 2023 o víc ...

DoporučujemeStředa 24.7.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »