InfoDnes.cz » Zpravodajství » Domácí

Češi nakupují letenky více než loni i přesto, že ceny o 20% vzrostly

21.07.2023
Prodej letenek v prvním pololetí roku 2023 zaznamenal výrazný nárůst o 35 % oproti loňskému roku. Tento trend ukazuje na vzrůstající zájem Čechů o cestování letecky. Společnost STUDENT AGENCY TRAVEL, jedna z největších prodejních firem na českém trhu, hlásí, že první pololetí tohoto roku bylo nejúspěšnější za poslední tři roky. Průměrná cena letenky se však také zvýšila. Zatímco před pandemií byla průměrná cena 9 500 Kč, letos dosáhla 11 500 Kč, což představuje téměř 20% nárůst. Přestože se ceny zvyšují, Češi projevují ochotu cestovat.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
"Oproti loňskému roku, kdy jsme ještě čelili různým covidovým omezením a letenky se začaly prodávat až v březnu, jsme letos zahájili prodeje už v lednu. Zákazníci měli zájem hlavně o exotiku a USA, ale také o předprodej letenek do letních destinací a prodloužené eurovíkendy. S blížící se letní sezonou prodeje letenek nadále rostly," říká Lenka Kašická, manažerka letenek STUDENT AGENCY TRAVEL.

I přes zvýšený zájem o letenky dosud poptávka nedosáhla úrovně předcovidového roku 2019. "Zájem o letenky se pohybuje na úrovni zhruba 75-80% předcovidových čísel," doplňuje Lenka Kašická.

Mezi nejoblíbenější destinace prvního pololetí roku 2023 patřily Paříž, Bangkok, New York, Malaga, Istanbul, Kolombo, Malta, Bali, Londýn, Lisabon, Dubaj, Amsterdam, Tokio, Split, Barcelona, Madeira, Male, Mauricius.

Doba nákupu letenek před odletem se znova prodloužila


Zákazníci opět projevují tradiční nákupní zvyklosti, kdy si letenky rezervují s delším předstihem. Oproti loňsku, kdy se nákup letenek omezoval na 7 až 14 dní nebo nejvýše měsíc před odletem, se tato doba prodloužila na tři měsíce. Zákazníci tak mohou využít výhodnějších cen a širší nabídky leteckých spojení.

"Občas se vyskytnou akční nabídky od leteckých společností, a ti cestující, kteří počkají na takovou nabídku, mohou ušetřit. Avšak nikdy dopředu nevíme, kdy a jaké akční nabídky budou k dispozici," vysvětluje Lenka Kašická.

Doporučení pro cestující je koupit letenky co nejdříve, protože v té době jsou ceny letenek obvykle nejnižší. S postupným vyprodáváním rezervačních tříd se ceny zvyšují, a proto je výhodné si letenku zarezervovat včas.

Pro cestující, kteří si vybírají letenky, jsou k dispozici různé možnosti, ať už se jedná o lety s přestupy nebo přímé lety. Obecně platí, že lety s přestupy bývají levnější než přímé lety, a čím více přestupů, tím nižší cena letenky. Takové letenky s více přestupy nebo čekáním na letištích mohou být zajímavější pro jednotlivce nebo mladší cestující.

Výhody nákupu letenky přes STUDENT AGENCY TRAVEL


Zákazníci, kteří si letenky kupují přes STUDENT AGENCY TRAVEL, získávají výhodu profesionálního týmu, který jim rád poskytne rady a odpoví na dotazy. Rezervace a platba za letenky mohou být provedeny pohodlně na webových stránkách či v kamenných pobočkách. Klienti mají možnost rezervovat letenky a poté je platit kartou, převodem na fakturu nebo osobně na pobočce. V případě změny nebo zrušení letenky je možné se obrátit na infolinku, napsat e-mail v českém jazyce nebo navštívit pobočku STUDENT AGENCY, čímž se vyhnou zbytečným komplikacím spojeným s jednáním s dopravcem v cizím jazyce.

Další výhodou je možnost přidání doplňkových služeb k letence například přeprava sportovního vybavení nebo dalších zavazadel. Klienti mají možnost jednoduše si vybrat a rezervovat letenky s doplňkovými službami a zavazadlem dle možností jednotlivých dopravců přímo na webových stránkách STUDENT AGENCY nebo nás kontaktovat a vyřešit dokoupení zavazadel s naším agentem po vytvoření rezervace.

Pro cestující, kteří ocení profesionální přístup, pohodlí a možnost individuálního řešení svých požadavků, je nákup letenek přes STUDENT AGENCY TRAVEL ideální volbou.

Zdroj: RegioJet

Další články z rubriky Domácí

CzechInvest upozorňuje na podvodné e-maily a zprávy

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest (dále jako "Agentura") varuje před případy, kdy se neznámí pachatelé nebo osoby s falešnou identitou vydávají za zaměstnance agentury či přímo generálního ředitele agentury a rozesílají podvodné ...

Sněmovna ustanovila vyšetřovací komisi ke střelbě na fakultě v Praze, fungovat by měla půl roku

Při Poslanecké sněmovně začala dnes 12. července zvolením předsedy Pavla Kašníka fungovat vyšetřovací komise ke střelbě na Filozofické fakultě Univerz ...

Nákupem speciálního piva můžete podpořit sbírku na opravu parní lokomotivy Šlechtična

ČD Minibary, železniční muzeum v Lužné u Rakovníka a nově i restaurace Zastávka by Pivstro na plzeňském hlavním nádraží. Tam všude najdete pivní speci ...

Předseda vlády Fiala jednal s předsedou izraelského Knesetu Amirem Ohanou

Ve čtvrtek 11. července 2024 přijal ve Strakově akademii premiér Petr Fiala předsedu Knesetu Státu Izrael Amira Ohanu. Ten přijel do Česka na pozvání ...

Vláda se zabývala návrhy k posílení vnitřní bezpečnosti České republiky

Návrhy opatření, které předložila ministerstva vnitra a spravedlnosti, souvisí jak se střelbou na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, tak s posilo ...

DoporučujemeNeděle 14.7.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »