InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Auto moto

Rolls-Royce Motor Cars Prague slaví rekordní prodeje

27.01.2023
Rolls-Royce Motor Cars Prague slaví výjimečný rok 2022, v němž dosáhl nejvyšších ročních prodejů ve své historii. Od otevření dealerství v roce 2016 dosáhly dodávky nových vozů a certifikovaných ojetých vozů programu Provenance více než 200 vozů.
Foto: press.bmwgroup.com
Eva Kadlecová, generální ředitelka Rolls-Royce Motor Cars Prague, během recepce pro média řekla: "Při pohledu na výsledky roku 2022 jsme velmi hrdí. Očekávání nejnáročnější klientely, zákazníků značky Rolls-Royce, jsou extrémně vysoká a je velmi obohacující vidět, že jsme v mé rodné zemi dosáhli takové úrovně prodeje jako nikdy předtím."

Nárůst prodeje od Čech až po Vysoké Tatry vznikl zásluhou silné poptávky zákazníků po všech modelech Rolls-Royce a trvalým růstem zájmu o individualizační program. V roce 2022 byl každý vůz prodaný v Praze zušlechtěn zakázkovou úpravou Bespoke.

Program certifikovaných ojetých vozů Provenance rovněž dosahuje nových výšin a představuje přibližně 50 procent prodejů nových vozů, přičemž zákazníci si mohou užít stejně nadstandardní přístup, jako by si pořizovali zbrusu nový Rolls-Royce.

Obchodní zastoupení, které je součástí společnosti CarTec Group, oznámilo rovněž významnou investici do svého zázemí v Praze. Projekt zahrnuje přestavbu showroomu s cílem nabídnout zákazníkům zcela nové zážitky a vybavit servis tak, aby byl plně připraven na elektrickou éru značky Rolls-Royce.

Přípravy jsou již v plném proudu a rodinná společnost se zavázala investovat v letech 2023 a 2024 téměř 1 milion eur. Karel Kadlec, majitel dealerství Rolls-Royce Motor Cars Prague, zdůraznil: "Naše podnikání zůstane velmi exkluzivním a vozy Rolls-Royce velmi vzácnými, opravdovým luxusem. Těšíme se, až koncem letošního roku dorazí první elektrický Rolls-Royce, přičemž důkazem naší důvěry v dlouhodobě úspěšné směřování je právě tato významná investice." Otevření nových prostor je plánováno v první polovině roku 2024.

Frank Tiemann, ředitel korporátní komunikace pro střední a východní Evropu i střední Asii ve společnosti Rolls-Royce Motor Cars, uvedl: "Rád bych poděkoval Karlovi, Evě a celému pražskému týmu za jejich obrovské nasazení a za tento obdivuhodný úspěch. Klienti značky Rolls-Royce jsou součástí výjimečné komunity, která právem očekává od značek, s nimiž jsou v kontaktu, jen to nejlepší."

"Po více než století posouvá společnost Rolls-Royce Motor Cars hranice luxusu a je předmětem fascinace v automobilové sféře i mimo ni. Tato snaha o dokonalost se přirozeně odrazí v nově budovaném interiéru v Praze a je také klíčem k našemu úspěchu," dodal Frank Tiemann.

Přední výrobce luxusních automobilů nedávno zveřejnil, že dosáhl historického prodejního rekordu. Celosvětový obyt v roce 2022 činil 6 021 vozů. Hodnota zakázkových úprav Bespoke rovněž překonala dosavadní úspěchy. Poptávka po všech modelech Rolls-Royce zůstává mimořádně silná a předběžné objednávky jsou zajištěny i po roce 2023.

Zdroj: BMW Group

Další články z rubriky Auto moto

Škoda Superb nyní dostupná s dalšími pohonnými jednotkami včetně nového plug-in hybridu

Mladá Boleslav - Čtvrtá generace modelu Superb vstupuje na český trh v dalších variantách. Nabídku motorizací obohacuje výkonný zážehový motor 2,0 TSI, karosářskou verzi kombi lze nově objednávat i s plug-in hybridním ústrojím. Zákazníci nyní mají ...

Pokrok pro lidstvo: Robotaxi Hyundai IONIQ 5 uspělo v simulované zkoušce pro získání řidičského oprávnění

Značka Hyundai spustila kampaň s videem, v němž plně elektrické robotaxi IONIQ 5 s funkcí autonomní jízdy úspěšně absolvovalo test podobný jízdním zko ...

Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu

Automobilka Tatra Trucks se v posledních letech vedle produkce standardních nákladních vozidel intenzivně věnuje i vývoji automobilů s alternativními ...

Volkswagen rozšiřuje své jarní akční nabídky o mimořádně atraktivní edici Limited

Volkswagen zařazuje do své jarní akční nabídky speciální edici Limited, která je za mimořádně výhodných podmínek dostupná pro všechny modely Volkswage ...

FIAT uvádí novou 500 Collezione 1957, která je sběratelskou edicí

V roce 1957 představil FIAT světu svůj malý velký vůz: Fiat 500, který se stal symbolem masové motorizace a skutečným světovým ambasadorem produktů "M ...

DoporučujemeStředa 17.4.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »