InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Auto moto

Rolls-Royce Motor Cars Prague slaví rekordní prodeje

27.01.2023
Rolls-Royce Motor Cars Prague slaví výjimečný rok 2022, v němž dosáhl nejvyšších ročních prodejů ve své historii. Od otevření dealerství v roce 2016 dosáhly dodávky nových vozů a certifikovaných ojetých vozů programu Provenance více než 200 vozů.
Foto: press.bmwgroup.com
Eva Kadlecová, generální ředitelka Rolls-Royce Motor Cars Prague, během recepce pro média řekla: "Při pohledu na výsledky roku 2022 jsme velmi hrdí. Očekávání nejnáročnější klientely, zákazníků značky Rolls-Royce, jsou extrémně vysoká a je velmi obohacující vidět, že jsme v mé rodné zemi dosáhli takové úrovně prodeje jako nikdy předtím."

Nárůst prodeje od Čech až po Vysoké Tatry vznikl zásluhou silné poptávky zákazníků po všech modelech Rolls-Royce a trvalým růstem zájmu o individualizační program. V roce 2022 byl každý vůz prodaný v Praze zušlechtěn zakázkovou úpravou Bespoke.

Program certifikovaných ojetých vozů Provenance rovněž dosahuje nových výšin a představuje přibližně 50 procent prodejů nových vozů, přičemž zákazníci si mohou užít stejně nadstandardní přístup, jako by si pořizovali zbrusu nový Rolls-Royce.

Obchodní zastoupení, které je součástí společnosti CarTec Group, oznámilo rovněž významnou investici do svého zázemí v Praze. Projekt zahrnuje přestavbu showroomu s cílem nabídnout zákazníkům zcela nové zážitky a vybavit servis tak, aby byl plně připraven na elektrickou éru značky Rolls-Royce.

Přípravy jsou již v plném proudu a rodinná společnost se zavázala investovat v letech 2023 a 2024 téměř 1 milion eur. Karel Kadlec, majitel dealerství Rolls-Royce Motor Cars Prague, zdůraznil: "Naše podnikání zůstane velmi exkluzivním a vozy Rolls-Royce velmi vzácnými, opravdovým luxusem. Těšíme se, až koncem letošního roku dorazí první elektrický Rolls-Royce, přičemž důkazem naší důvěry v dlouhodobě úspěšné směřování je právě tato významná investice." Otevření nových prostor je plánováno v první polovině roku 2024.

Frank Tiemann, ředitel korporátní komunikace pro střední a východní Evropu i střední Asii ve společnosti Rolls-Royce Motor Cars, uvedl: "Rád bych poděkoval Karlovi, Evě a celému pražskému týmu za jejich obrovské nasazení a za tento obdivuhodný úspěch. Klienti značky Rolls-Royce jsou součástí výjimečné komunity, která právem očekává od značek, s nimiž jsou v kontaktu, jen to nejlepší."

"Po více než století posouvá společnost Rolls-Royce Motor Cars hranice luxusu a je předmětem fascinace v automobilové sféře i mimo ni. Tato snaha o dokonalost se přirozeně odrazí v nově budovaném interiéru v Praze a je také klíčem k našemu úspěchu," dodal Frank Tiemann.

Přední výrobce luxusních automobilů nedávno zveřejnil, že dosáhl historického prodejního rekordu. Celosvětový obyt v roce 2022 činil 6 021 vozů. Hodnota zakázkových úprav Bespoke rovněž překonala dosavadní úspěchy. Poptávka po všech modelech Rolls-Royce zůstává mimořádně silná a předběžné objednávky jsou zajištěny i po roce 2023.

Zdroj: BMW Group

Další články z rubriky Auto moto

Jarní péče o auto. Víte, na co rozhodně nezapomínat?

Předpověď počasí slibuje nástup jarních teplot a nastává tak ideální čas, abyste po náročném zimním období autu dopřáli patřičnou péči. Kromě přezutí kol jsou tu i další důležité úkony, na které se vyplatí nezapomínat. Po zimě se jedná například o ...

Ford elektrifikuje legendární značku a představuje nový, plně elektrický Explorer, vyrobený v Evropě

Ford dnes představil zcela nový elektrický Explorer - odvážně pojatý nový elektromobil, který kombinuje německou konstrukční vyspělost s výrazným amer ...

Digitální, dynamické a nyní také čistě elektrické: BMW řady 5 vstupuje do nové éry

Již za několik měsíců oslaví premiéru osmá generace BMW řady 5 Sedan. Nový model bude dynamičtější a komfortnější než kdy dříve, ale současně zaujme t ...

Značka Volkswagen zvýšila v roce 2022 svůj hospodářský výsledek a dále urychluje elektrickou ofenzivu

Značka Volkswagen ve fiskálním roce 2022 ještě více posílila svou ziskovost. Díky efektivnímu řízení prodeje a důsledné optimalizaci nákladů se společ ...

Cestujete s karavanem? Dejte si pozor na výběr tažného zařízení

Luxusní dovolená má pro každého z nás trochu jinou podobu, přičemž v posledních letech je naprostým hitem dobrodružné cestování ve vybavených karavane ...

DoporučujemeNeděle 26.3.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »