InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Byznys

3D tisk se stává nedílnou součástí téměř každého podnikání. Už jste se s ním setkali i vy?

17.06.2022
V posledních několika letech se začínají moderní prostorové tiskárny pomalu a jistě stávat nedílnou součástí pro technologické, výrobní, učební, designérské, lékařské i obchodní obory. Není se čemu divit, protože jsou schopny velmi rychlé, levné a neuvěřitelně komplexní práce. Co vám jejich služby přinesou a jaké výhody má 3D tisk na zakázku, to vám prozradíme v následujících řádcích.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com

Jakýkoliv díl téměř okamžitě


Jednou z hlavních výhod tohoto šikovného zařízení je neuvěřitelná rychlost, s jakou dokážou vytvořit téměř jakýkoliv sebesložitější tvar. Díky tomu není potřeba pro výrobu náročnějších dílů absolvovat složitý proces obrábění na několika strojích, který je velmi nákladný a zabere opravdu mnoho času. Stačí pouze nahrát program do počítače a tiskárna si se vším poradí sama a bez pomoci.

To se hodí především v situacích, kdy potřebujete vytvořit ukázkový model pro potenciální zákazníky. Tyto prvotní prezentace totiž vyžadují časté a svižné změny, což vám v případě klasického obrábění zbytečně bere čas i výrobní kapacity. Benefitem v tomto případě je také možnost naskenovat jakýkoliv fyzický výrobek a převést jeho podobu do počítačového programu. Na základě této funkce se realizace modelů stane procházkou růžovým sadem.

Je zavedení 3D tiskárny těžký proces?


Ti zkušenější z vás nejspíše vědí, že implementovat takovou technologii do vaší firmy není zrovna hračkou. Základem všeho jsou totiž odborné zkušenosti, které jsou pro práci s takovým zařízením a přidruženými počítačovými programy naprosto nutné. Z toho důvodu volí spousta podnikatelů druhou možnost, jíž je 3D tisk na zakázku. Ten se hodí převážně v situacích, kdy vám bude tento technologický zázrak zajišťovat pouze menší část výdělků.

Zavést zmiňovanou technologii a vyškolit na ni své zaměstnance totiž není zrovna nejlevnější záležitostí, a tak se ne každému vyplatí. Naštěstí existují specializované společnosti zaměřující se přesně na tyto služby, díky čemuž si zajistíte spolehlivé obdržení svých dílů bez velkých investic.

Na koho vsadit?


V současné době, vzhledem k relativnímu mládí probíraného způsoby tvorby, u nás existuje jen několik málo vážně zkušených a šikovných pomocníků. Za zmínku stojí hlavně firma s internetovými stránkami paarts.cz, jež se chlubí používáním nejnovějších 3D tiskáren HP Fusion. Ty jsou známé díky své schopnosti realizace chemicky i mechanicky odolných dílů, jejichž přesnost se pohybuje v oblastech dvou desetin milimetrů.

Chcete-li tedy zařadit nejmodernější postupy do svého podnikání a získat si náskok před konkurencí, podívejte se na zmíněné stránky a prohlédněte si kompletní nabídku. V případě zájmu stačí kliknout na kontakt a napsat společnosti zprávu.

Autor: Pl

Další články z rubriky Byznys

Kdo platí nemocenskou při pracovním úrazu?

V mnohých povoláních se i drobné nehody mohou podepsat na vašem zdraví. Utrpěli jste pracovní úraz? V tomto článku se dozvíte, jak zákon pracovní úraz definuje a na jaké odškodnění máte při pracovním úrazu právo. Zjistíte také, kdo je za vyplacení ...

Oddělování plechů je základní technologií pro každou zámečnickou dílnu. Na jaké stroje vsadit?

Zkušení majitelé technologických společností zaměřujících se na práci s kovem moc dobře vědí, jak ohromně důležité jsou tabulové materiály. Pro mnoho ...

Agentura CzechInvest podpořila už stovky startupů a další budou následovat

CzechInvest podporuje startupy od roku 2011 celou řadou aktivit. Poslední projekt s názvem Podpora startupů pomohl mezi lety 2016 a 2022 celkem 217 st ...

Profesní školení řidičů nemusí být nudné a jde i online!

Školení řidičů referentů může proběhnout rychleji, než se možná domníváte! A dokonce může mít i zábavnou formu! ...

GPS lokátor firmám ušetří za pohonné hmoty

Vysoké ceny pohonných hmot dopadají na každého z nás. Na firmy provozující autodopravu nebo mající početnou flotilu firemních vozů ovšem dvojnásob. Ty ...

DoporučujemeÚterý 27.9.2022
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.