InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Zdraví

Chcete zhubnout? Zkuste keto dietu

09.09.2021
Vážit pár kilo přes doporučenou váhu není nic hrozného, ale pokud je vaše hmotnost vice než deset patnáct kilogramů nad limitem, asi byste se měli zamyslet. Míříte totiž velmi rychle do cílové stanice jménem obezita. A tam se rozhodně dostat nechcete.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com

Nadváha není zdravá


Nadváha je dnes pomalu norma. To však není zrovna ten nejlepší postoj. Z nadváhy se totiž může vlivem nezdravého životního stylu brzy stát obezita, která vás již může ohrožovat na zdraví, a dokonce i na životě.

Lidé s velkou nadváhou nejsou šťastní, jak se nám často snaží namluvit mnohé komedie. Hodně z nich trpí různými zdravotními neduhy, často dokonce depresemi a úzkostmi. Ovšem i takovéto stavy se dají ještě relativně dobře řešit.

Je potřeba se však začít pravidelně hýbat a také si zvolit správný způsob stravování, ideálně keto dietu.

Efektivní likvidace tuků


Ketodieta je jedním z nejznámějších a rovněž nejefektivnějších způsobů hubnutí. Nejedná se o žádnou pochybnou proceduru, kterých můžete hlavně na internetu najít habaděj, ale o vědecky osvědčenou metodu, co prokazatelně funguje.

Základem je snížit příjem cukrů a tuků na minimální množství. Cukry organismus využívá jako palivo. Když jich bude dostávat málo, můžete se pár dní cítit trochu slabí a unavení. To se však rychle změní, jelikož tělo se automaticky přeorientuje místo cukrů na tuky, které pak začne likvidovat. Tomuto stavu se odborně říká ketóza.

Problém je, že ketózu je možné kdykoliv přerušit dietní chybou. Aby se tak nestalo, musíte buďto přesně dodržovat pravidla ketogenní diety, nebo si nechat vhodné jídlo vozit domů.

Zdravá strava


Dnes už se takto živí mnoho lidí nejen ve světě, ale i u nás. Díky tomu budete mít jistotu, že jíte správně, a přitom se nemusíte vůbec o nic starat.

Pokud jste si doteď nedebužírovali jako králové, pravděpodobně vás tento způsob stravování bude stát více, než když jste si vařili doma, ale ne o moc. Na druhou stranu si tím upevníte své zdraví, což už stojí za nějakou tu oběť.

Autor: Pl

Další články z rubriky Zdraví

Nevyléčitelná Alzheimerova choroba postihuje už čtyřicátníky. Nepodceňujte prevenci

Nevyléčitelná Alzheimerova choroba se v České republice týká zhruba 160 tisíc mužů a žen. Předpokládáme ale, že nemocných může být mnohem více, jen se ještě nedostali do statistik, protože jejich nemoc ještě nikdo nerozpoznal. Riziko nástupu ...

Kolagen je důležitá beauty výživa pro naše tělo

Kdy začíná lidské tělo stárnout? Možná vás překvapím, že je to již v 25 letech. Právě tehdy se v našem těle zpomalí tvorba kolagenu a začínáme stárnou ...

Vývoj nových léků a jejich forem umožňuje lékárníkům poskytovat léčbu přizpůsobenou potřebám jednotlivých pacientů

Současnou farmacii formovaly poznatky nastřádané v průběhu několika staletí. První apatyky vznikaly v Perské říši již na přelomu letopočtu. Léky připr ...

Kladně nabité sloučeniny mohou pomoci při léčbě některých nádorů

Vědci nalezli způsob, jak připravit první kladně nabité karborany - tedy sloučeniny boru, vodíku a uhlíku. Objev může pomoci k efektivnějšímu léčení n ...

Používání hořčíkového oleje vám pomůže v mnoha směrech

K tomu, aby naše tělo i mysl dobře fungovaly, potřebujeme mít v organismu vyvážené množství mnoha životodárných látek. ...

DoporučujemePondělí 27.9.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.