InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

Při požáru rodinného domu v obci Chrást zůstali dvě osoby uvězněny na balkóně

15.02.2021
MĚLNICKO - V pondělí 15. února krátce po třetí hodině ranní byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje nahlášen požár rodinného domu v obci Chrást, která je částí Tišic v okrese Mělník.
Foto: HZS Středočeského kraje
Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Mělník a Neratovice a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Všetaty a Neratovice. Během jízdy k zásahu bylo jednotkám upřesněno, že v domě jsou dvě osoby, které zůstaly uvězněny na balkoně v patře.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že muž i žena jsou už v bezpečí mimo objekt, neboť se jim podařilo slézt díky sousedovi, který přinesl žebřík. Vzhledem k tomu, že dům o rozměrech 10x10 metrů požár zcela zasáhl, vyhlásil velitel zásahu II. stupeň požárního poplachu. Do Chrástu tak postupně zamířily jednotky dobrovolných hasičů obcí Brandýs nad Labem, Chlumín, Kly, Kostelec nad Labem, Libiš, Veleň a Záryby a také jednotka HZS Stará Boleslav.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili nejprve dva C proudy ze země a jeden z výškové techniky. Zásah pokračoval i nasazením dalších proudů z nastavovacích žebříků. Na místo byla povolána také zdravotnická záchranná služba, která do nemocnice dopravila jednu zraněnou osobu, ta se při vypuknutí požáru nacházela uvnitř domu a nadýchala se zplodin hoření.

Hasiči museli zřídit na několika místech v okolí čerpací stanoviště, protože kvůli velkému mrazu docházelo k zamrzání hydrantů. Následně začal být problém i s výškovou technikou, na které také zamrzlo vedení vody v koši, a bylo nutné ji nahradit plošinou ze stanice Stará Boleslav.

Požár se podařilo lokalizovat krátce před půl sedmou. Vzhledem k tomu, že dům byl téměř všude plný nashromážděných věcí, které musely jednotky vyklízet, trvalo vyhledávání skrytých ohnisek a jejich dohašování téměř celé dopoledne. Velitel zásahu si proto vyžádal vyslání týlového kontejneru, který střídajícím hasičům zajistil tepelný komfort i přísun teplých nápojů.

Škoda vzniklá požárem byla předběžně odhadnuta na 5 milionů korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, které bude probíhat v následujících hodinách ve spolupráci s kriminální policií.
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Další články z rubriky Krimi

Žena po napadení manželem zemřela. Muž skončil ve vazbě

Moravskoslezsští kriminalisté vyšetřují okolnosti úmrtí ženy v okr. Nový Jičín. ...

Podvodníci obrali přes 2300 lidí o 150 milionů korun. Hrozí jim až 10 let vězení

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili dne 6. dubna 2021 dvě osoby ze zvlá ...

Na Břeclavsku ukradli zloději zahradní chatku

BŘECLAVSKO - Pouhé tři dny stačili zloději ke krádeži zahradního domku. Informoval o tom tiskový mluvčí PČR David Chaloupka. ...

Náročná večerní záchrana turistů zbloudilých v Beskydech

Záchrana turistů, uvízlých v neschůdném hlubokém sněhu v Beskydech zaměstnala včera ve večerních hodinách záchranáře horské služby. ...

Českobudějovičtí strážníci vypátrali celostátně hledaného muže z Přerovska

Celostátně hledaný muž z Přerovska se několik týdnů snažil před rukou zákona ukrývat v jihočeské metropoli. Ve čtvrtek večer se ho však v ulicích měst ...

DoporučujemeSobota 17.4.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.