InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Byznys

Grafik Antonín Páral: Kvalitní grafické práce vás odliší od konkurence

29.01.2021
Grafický designér Antonín Páral se začal věnovat designu naplno hned po dokončení oboru reprodukční grafik pro média v Kolínské soukromé škole. Aktuálně spolupracuje na řadě zajímavých projektů a jeho cílem je rozšíření podvědomí, že grafika není určena pouze pro velké firmy.
Grafik Antonín Páral | Foto: ID
Kdy jste se začal věnovat grafice?
K prvnímu designu, si pamatuji, že jsem se dostal, když mi bylo okolo 10 let. Sledoval jsem na YouTube různé video tutoriály a zkoušel si podle nich něco vytvořit. Postupně mě to začalo čím dál více bavit, a výsledkem bylo, že jsem se přihlásil na Odbornou střední školu podnikání a mediální tvorby v Kolíně, obor reprodukční grafik pro média.

Jaké byly začátky?
Začátky byly těžké. Stejně jako u jakéhokoliv jiného startu podnikání. Ačkoliv jsem během studia na grafické školy sbíral zkušenosti ve spolupráci se společnostmi jako Svijany, Sapeli (propojení spolupráce studentů a externí agentury) a umísťoval se v grafických soutěží, tak zakázek příliš nebylo. Zlom nastal v roce 2019, kde se mi podařilo navázat řadu externích spoluprací s grafickými agentury i samotnými firmy s kterými spolupracuji ve většině případů až do teď.

Čemu všemu se hlavně věnujete?
Tvořím kompletní vizuální identity, redesign stávajících identit a jednotlivě návrhy logotypů, vizitek, hlavičky papírů, brožur, bannery, billboardy a různé další tiskoviny. Nově se věnuji i tvorbě webdesignu.

V čem vidíte sílu grafiky?
Přímo o vlivu grafiky na podnikání jsem připravil článek na mém webu - www.antoninparal.com/vliv-grafiky-na-prodej ve stručnosti pojednává o tom, že grafika v propojení marketingu je to, "co" prodává. Výrobků a služeb jsou všude kolem nás tisíce, pokud ale nejste vidět a nikdo o vás neví, tak jakým způsobem to představíte své a potencionální cílové skupině? Do budoucna bude grafika čím dál více žádaná, a to i díky generaci Z (internetové děti), která je na to čím dál více fixována.

Na čem novém v aktuální době pracujete?
Momentálně pracuji na kompletní vizuální identitě projektu DoSportu.cz a DoFotbalu.cz. V rámci projektu plánujeme i redesign webové stránky. Před pár týdny jsem pracoval na návrhu vizuální identity do veřejné soutěže FNTT - Fakultní nemocnice Trnava.

Co doporučujete firmám, které přemýšlí o grafice?
Prohlédněte si portfolia různých grafiků a nebojte se je oslovit. Grafik vám může dát svůj odborný pohled, zda-li vůbec grafiku k svému oboru nutně potřebujete. Grafiků je všude hodně, proto neváhejte oslovit vícero z nich, mnoho z nich se věnuje pouze svému specifickému oboru (tvorba identit / tvorba webdesignu / tvorba ilustrací...). Pro představu, kolik taková tvorba designu stojí mám na webu také článek Kolik stojí kvalitní grafika - www.antoninparal.com/kolik-stoji-kvalitni-grafika.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, tak mohu dát závěrečnou radu a tou je - nepodceňujte sílu grafiky. Kvalitní grafika vyzdvihne váš výrobek/službu a pomůže v bližším zacílení na zákazníka, jak se říká, jeden obrázek řekne víc než tisíc slov.

Autor: ID

Další články z rubriky Byznys

Jsou kryptoměny opravdu tak skvělá investice?

Jsou tajemné. A lidé odjakživa milují tajemství. Málokdo chápe, jak skutečně fungují. Některým lidem přinesli zázračné bohatství. Neopravňuje nás už toto dost k tomu, abychom se o ně fanaticky ...

Co je to časové rozlišení? Pomůže vám s tím moderní ERP systém

Účetnictví je poměrně rozmanitá a složitá oblast. Věděli jste o tom, že existuje něco jako časové rozlišení? Vzhledem k tomu, že v účetnictví je nezby ...

Proč byste měli investovat? Nenechte inflaci požírat vaše těžce vydřené peníze

V dobách rostoucí inflace je velmi nevhodné nechat své peníze jen tak ležet na účtu. Takovým způsobem zanedbané finance totiž velmi rychle ztrácejí sv ...

Nižší účty za plyn pro firmy? Jde to!

A to i bez nutnosti investic do úprav otopné soustavy, dokonce i u firem s omezenými možnostmi stavebních úprav na přilehlých pozemcích. Šetřit přitom ...

Lesy, zajímavá investice i ochrana proti inflaci

Stále více investorů na českém trhu diverzifikuje portfolia, aby uchránila jejich hodnotu před rostoucí inflací. Vedle tradičních aktiv, jako je inves ...

DoporučujemeNeděle 22.5.2022
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.