InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

Agresor z Opavska dva roky surově týral svou partnerku, hrozí mu až deset let vězení

21.01.2021
Policisté nově vzniklého oddělení hlídkové služby Územního odboru Opava a speciální pořádkové jednotky zabránili dalšímu napadání, a jak později vyšlo najevo brutálnímu týrání ženy. Minulý víkend ve večerních hodinách byl prostřednictvím tísňové linky oznámen křik a volání o pomoc vycházející z jednoho přízemního bytu v Opavě.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Na místo vyrazili policisté oddělení hlídkové služby a speciální pořádkové jednotky. Muži zákona se snažili boucháním na dveře opakovaně zkontaktovat osoby uvnitř bytu. Na výzvy žádná reakce nebyla. Policista dohlížející pod oknem, uviděl zraněnou ženu, která se snažila z okna vyskočit. Žena na policistu nereagovala, ale vyslyšela rady a vrátila se zpět do bytu. Mezitím další policisté znovu a znovu vyzývali k otevření dveří, ale z bytu žádné reakce stále nepřicházely. Obava o život a zdraví ženy i možných dalších osob uvnitř vedla policisty k rozhodnutí o násilném vstupu. Ještě než tak učinili, neočekávaně dveře otevřel muž, který na výzvy policistů nereagoval. Neznámého muže zpacifikovali a odvezli na policejní služebnu.

V bytě zůstala žena a nezletilé dítě. Zraněná policistům začala popisovat situaci, avšak rozhovor nedokončila, během toho najednou omdlela. Přítomní muži zákona jí okamžitě začali poskytovat první pomoc a přivolali záchrannou službu.

Jakmile to bylo možné a ženin zdravotní stav to dovolil, komisařka jí vyslechla. Násilnického muže kriminalisté mohli vyslechnout až po jeho vystřízlivění, po zadržení mu bylo naměřeno 0,53 promile alkoholu v dechu.

Komisař proti muži (27) zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a zločinu znásilnění. Obvinění bude pravděpodobně rozšířeno o trestný čin ublížení na zdraví.

Za vinu je mu kladeno, že nejméně od roku 2018 o pět let mladší ženu psychicky i fyzicky týral. Opakovaně jí napadal údery pěstí do obličeje i různých částí těla, taky jí velmi silně tahal za vlasy. Lékaři zjistili několik zlomenin pocházejících zřejmě z opakovaného napadání. Mladou ženu neustále kontroloval, omezoval, bránil v odchodech z bytu. Na začátku letošního roku ženu udeřil plnou PET láhví do obličeje takovou silou, že žena bude muset podstoupit operaci čelisti. Jeho agresivita měla stoupající tendenci. Naposledy jí napadl v den svého zadržení, využil ženiny bezbrannosti a zneužil jí sexuálně. Žena vše snášela ze strachu z dalšího agresivního chování.

Kriminalisté ve spolupráci s pracovnicí orgánu sociálně-právní ochrany dětí se postarali o nezletilé dítě. Žena musela být hospitalizována.

V případě důvodně podezřelého muže, komisař podal podnět na vazební stíhání a soudce návrhu vyhověl. Násilník, který v minulosti byl již pravomocně odsouzen za násilný trestný čin, teď může být odsouzen k trestu odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Zdroj: Policie ČR

Další články z rubriky Krimi

Na ubytovně v Plzni došlo k výbuchu plynu, jeden muž vyskočil z okna

V sobotu 6. března 2021 asi deset minut před jedenáctou hodinou dopoledne přijal operační důstojník na lince 112 oznámení o výbuchu na ubytovně v Plzni. Na místo okamžitě vyrazily všechny složky Integrovaného záchranného ...

Česko vydalo dva Ukrajince do USA k trestnímu stíhání, podle policistů měli vykrádat bankovní účty

Na začátku března roku 2021 se zúročila tříletá intenzivní práce kriminalistů a IT specialistů sekce kybernetické kriminality Národní centrály proti o ...

Tragédie v Kopřivnici: Pád z výškového domu osmnáctiletý mladík nepřežil

NOVOJIČÍNSKO - Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes, v pátek 5. března odpoledne u tragické události na Novojičínsku. Krátce před pat ...

Útočník s nožem v ruce napadl muže před jeho domem a žádal po něm vydání peněz

ZLÍNSKO: Komisař kriminální policie ze Zlína podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněnému pětadvacetiletému muži žijícímu v souča ...

Zdrogovaný řidič se zákazem ujížděl před policejní hlídkou

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Včera 4. 3. po čtvrté hodině odpolední volal na linku 158 muž z Libína na Českobudějovicku, že do jejich dvora vjel neznámý muž ve ...

DoporučujemeNeděle 7.3.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.