InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

DPMB k oslavám a večírkům nabízí Party Šalinu a Šalina Café

09.04.2024
Firemní večírek, oslava narozenin nebo svatba. K těmto a dalším příležitostem si nově mohou zájemci pronajmout speciálně upravenou Party Šalinu nebo historický vůz Šalina Café. Pro objednávky DPMB zřídil web party.dpmb.cz.
Foto: dpmb.cz
"Dříve známá Šalina Pub se vrací, ale ve zcela novém konceptu. Jako Party Šalinu ji nyní sami pronajímáme veřejnosti jako originální místo pro oslavy, firemní akce, svatby, rozlučky se svobodou a další příležitosti. Tramvaj má zvenku i uvnitř zcela nový design a vybavení. Za stejným účelem je možné si objednat i Šalina Café - historickou tramvaj typu 4MT z roku 1954. Náročnou opravou a doplněním vybavení jsme vyslyšeli poptávku veřejnosti o možnost využití pro tyto účely," vysvětlil Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

Party Šalina


Tramvaj je vybavená výčepem, lednicí, mikrovlnnou troubou, kávovarem, audiovizuálním systémem se třemi obrazovkami a reproduktory, toaletou s umyvadlem, stolky, židlemi. Kapacita vozu je 50 osob. Základní cena služby je 4500 Kč bez DPH za hodinu jízdy s řidičem a průvodčím. Zájemci mají několik možností - od pronájmu samotného vozu, přes možnost dodání obsluhy až po doporučení zaškolené cateringové agentury. Party Šalinu je možné objednávat na webu party.dpmb.cz.

Tramvaj typu K2R začala jezdit jako Šalina Pub v roce 2013. Od té doby se vystřídalo více různých konceptů provozu včetně organizace například kvízových večerů.

Šalina Café


Ve výbavě tramvaje je lednice, kávovar, audiovizuální systém s reproduktory, čalouněná sedadla a stolky. Kapacita vozu je 30 osob. Základní cena služby je 5000 Kč bez DPH za hodinu jízdy s řidičem a průvodčím, který hostům rád uvaří kávu. Přesto mají zájemci i možnost objednání obsluhy případně využití zaškolené cateringové agentury. Šalina Café si zájemci mohou objednat na dpmb.cz - služby - pronájem vozidel.

Tramvaj typu 4MT sloužila v Ústředních dílnách DPMB jako posunovací vůz. Po její náhradě novějším vozidlem jí zaměstnanci dílen přestavěli v salónní vůz a začalo se jí říkat "kavárenská". Zájemci si ji takto od roku 1995 mohli pronajmout k soukromým jízdám a byla k vidění na akcích DPMB. Nyní prošla obnovou znovu a od loňského roku slouží opět k pronájmům.

"Pronájmem vozů - ať už moderních nebo historických - rozšiřujeme služby pro naše zákazníky a zprostředkováváme jim tak mimořádné zážitky. Věříme, že je to další cesta, jak prohlubovat vztahy s veřejností, propagovat naši činnost a městskou hromadnou dopravu obecně," dodal Havránek.

DPMB ke zvláštním jízdám pronajímá i ostatní retro a historické vozy (www.dpmb.cz/pronajem-vozidel), oblíbené jsou i soukromé plavby lodí na objednávku, jen loni se jich uskutečnilo 183 (www.dpmb.cz - Další informace o dopravě - Lodní doprava).

Zdroj: Dopravní podnik města Brna

Další články z rubriky Regiony

Zámek v Lysicích láká na procházku obnovenou zahradou

BLANENSKO - Na začátku letošní návštěvnické sezóny byla po více jak dvouleté obnově otevřena veřejnosti zahrada na státním zámku v Lysicích na Blanensku. Její slavnostní otevření a prezentaci výsledku generální opravy za takřka 200 milionů korun si ...

Olomoucký podchod Pionýrská čeká kompletní oprava za 24 milionů korun

Podchod "Pionýrská" pod frekventovanou Brněnskou ulicí čeká kompletní rekonstrukce. Práce na opravě podchodu začínají v tomto týdnu, hotovo by mělo bý ...

Praha začíná aktivně řešit nedostatek zdravotníků

Závěry analýzy zaměřené na nedostatek lékařů ve vybraných oborech včera představila náměstkyně pražského primátora pro zdravotnictví Alexandra Udženij ...

Turistická sezóna je v plném proudu: pozor na létání s drony nad vodními plochami a pohyb u vodárenských nádrží

Povodí Ohře - Na celém našem spravovaném území udržujeme celkem 6 840 km vodních toků, 59 jezů a 22 velkých vodních nádrží, které svojí krásou lákají ...

DPMB spouští dvě interaktivní herní trasy v MHD, slaví tak 155 let své existence

Dopravní podnik města Brna (DPMB) před letními prázdninami spouští dvě interaktivní herní trasy. Zájemci si kromě cestování různými dopravními prostře ...

DoporučujemeSobota 22.6.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »