InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

Zapni mozek, vyřeš problém, vyhraj! Liberec Ideathon otevřel registrace soutěžícím

14.03.2024
Již počtvrté e stane líhní nových studentských projektů s ambicí rozvíjet kraj pod Ještědem projekt Liberec Ideathon. Cílí na studenty středních škol a Technické univerzity v Liberci. Čtyři výzvy letos pro studenty připraví Liberecký kraj, statutární město Liberec, science centrum iQLANDIA a Agentura regionálního rozvoje prostřednictvím značky Crystal Valley podporující tradiční sklářské řemeslo.
Foto: kraj-lbc.cz
Zvolit si výzvu, vypracovat a odprezentovat projekt, během toho konzultovat s mentory a zúčastnit se dvou užitečných seminářů. To je zhruba náplň čtyřiadvaceti hodin Ideathonu, který startuje ve čtvrtek 18. dubna krátce po poledni ve vratislavických Desítkách a společenském centru IGI.

"Od Ideathonu očekáváme především zapojení mladých lidí do řešení současných výzev našeho regionu. Jdeme do toho se záměrem podchytit názory a nápady mladé generace a dál s nimi pracovat," říká Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. "Mimo podporu inovativních podniků a startupů chceme být i u vzdělávání mladých lidí, proto nám dává smysl pořádat podobné akce jako je Liberec Ideathon," dodal Jan Mašek, vedoucí krajské kanceláře agentury CzechInvest, jednoho z pořadatelů soutěže.

Ideathon postaví soutěžící již tradičně před výzvy, které v regionu rezonují. Vysoce aktuální téma přináší Liberecký kraj. Jeho výzva je zaměřená na rozvoj kompetencí v oblasti duševního zdraví. Výstupem má být soubor opatření vedoucích ke zvýšení informovanosti o možnostech prevence či svépomoci. Řešit mají rovněž situaci těch, kteří se již potýkají s psychickými problémy a rádi by vyhledali odbornou pomoc.

Tvorba návrhu co nejefektivnějšího využití plochy pod FVE panely nové elektrárny Statutárního města Liberce je druhou, rovněž aktuální výzvou soutěže. Nabídne realizaci technicky zaměřeným týmům. Požadované řešení by mělo korespondovat s vizí šetrného využívání energie generované samotnou elektrárnou a co nejmenší náročností z pohledu zapojení lidského faktoru a jeho vytížení.

Do skláren i za poznáním


Dvě výzvy postaví soutěžící do rolí marketérů. První je zaúkoluje tvorbou konceptu hry propojující zajímavá místa v Křišťálovém údolí, oblasti pyšnící se tradicí výroby skla, bižuterie a šperků. Požadovaným výsledkem má být vyšší návštěvnost sklářských provozů a dalších institucí v regionu.

Výsledkem druhé výzvy má být pro změnu marketingová strategie pro kulturně-vzdělávací akce science centra iQLANDIA. Náplní výzvy je rozšíření portfolia akcí tematicky zaměřených na chytrou zábavu a s tím spojené rozšíření cílových skupin potenciálních diváků.

"Poslední ročníky se mezi studenty setkaly s velkým ohlasem, i proto doporučujeme včasnou registraci soutěžních týmů. Kapacita vratislavických Desítek je totiž omezená," řekl Jiří Ulvr, člen rady Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. I díky stálé podpoře hlavních partnerů, Libereckého kraje, Technické univerzity v Liberci a nově Statutárního města Liberec se bude opět soutěžit o výhru 120 tisíc korun.

Zdroj: Liberecký kraj

Další články z rubriky Regiony

Zámek v Lysicích láká na procházku obnovenou zahradou

BLANENSKO - Na začátku letošní návštěvnické sezóny byla po více jak dvouleté obnově otevřena veřejnosti zahrada na státním zámku v Lysicích na Blanensku. Její slavnostní otevření a prezentaci výsledku generální opravy za takřka 200 milionů korun si ...

Olomoucký podchod Pionýrská čeká kompletní oprava za 24 milionů korun

Podchod "Pionýrská" pod frekventovanou Brněnskou ulicí čeká kompletní rekonstrukce. Práce na opravě podchodu začínají v tomto týdnu, hotovo by mělo bý ...

Praha začíná aktivně řešit nedostatek zdravotníků

Závěry analýzy zaměřené na nedostatek lékařů ve vybraných oborech včera představila náměstkyně pražského primátora pro zdravotnictví Alexandra Udženij ...

Turistická sezóna je v plném proudu: pozor na létání s drony nad vodními plochami a pohyb u vodárenských nádrží

Povodí Ohře - Na celém našem spravovaném území udržujeme celkem 6 840 km vodních toků, 59 jezů a 22 velkých vodních nádrží, které svojí krásou lákají ...

DPMB spouští dvě interaktivní herní trasy v MHD, slaví tak 155 let své existence

Dopravní podnik města Brna (DPMB) před letními prázdninami spouští dvě interaktivní herní trasy. Zájemci si kromě cestování různými dopravními prostře ...

DoporučujemeÚterý 25.6.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »