InfoDnes.cz » Zpravodajství » Ekonomika

Zájem zahraničních turistů o Česko podpořil berlínský veletrh cestovního ruchu

11.03.2024
Přes 5 500 vystavovatelů ze 170 zemí světa a více než 100 tisíc návštěvníků. Tak vypadal jeden z nejdůležitějších B2B veletrhů cestovního ruchu na světě - ITB v Berlíně. Na akci nechyběla ani prezentace Česka, kterou připravila agentura CzechTourism. Během tří dnů se v české expozici uskutečnilo na 500 schůzek touroperátorů, start-upů, německých i zahraničních médií.
Foto: czechtourism.cz
Na ITB se představilo 21 českých subjektů. Mimo jiné Plzeňský prazdroj se svou prohlídkovou trasou Pilsner Urquell, za kterou pivovar letos získal prestižní mezinárodní ocenění World Travel Awards 2024. Jeho zástupci sklízeli se zlatavým mokem na veletrhu velký úspěch, a to i během dvou neformálních networkingových večerů, jež CzechTourism organizoval ve spolupráci se Slovakia Travel. Turisté z Německa patří nejen mezi milovníky piva, ale také dlouhodobě vedou žebříčky návštěvnosti Česka. 

"Loni do Česka přijelo více než 22 milionů turistů z toho bylo téměř 10 milionů hostů ze zahraničí a dalších bezmála 12,5 milionů Čechů. V průběhu celého loňského roku se pro zdejší region rozhodovali především Němci, kteří tvořili více než pětinu z celkového počtu zahraničních hostů, dále Slováci a Poláci nebo občané USA a Velké Británie. Za "skokany roku" pak můžeme označit občany Tchaj-wanu. Nejčastějším cílem zahraničních cestovatelů byla Praha, Jihočeský a Jihomoravský kraj," říká ředitel České centrály cestovního ruchu - CzechTourism František Reismüller, který se veletrhu zúčastnil osobně, a dodává: "A právě na bonitní klientelu z uvedených států cílí i naše největší letošní kampaň Unexpected Wellbeing, kterou jsme na veletrhu představili návštěvníkům. A nutno dodat, že se setkala se značným ohlasem."
 
V rámci letošního ročníku ITB zástupci Česka prezentovali také dvě hlavní témata, a to Rok české hudby a 100 let od úmrtí Franze Kafky. V neposlední řadě, prostřednictvím už zmíněné kampaně Unexpected Wellbeing, zaznělo, že Česko je země, kde jdou outdoorové a pohodové zážitky ruku v ruce. Jinak řečeno - Česko je zemí, která má co nabídnout.

"Těžíme z dlouholeté tradice sportovních a outdoorových aktivit. Máme například nejlepší turistické značení na světě a umíme nabídnout prvotřídní poměr ceny a výkonu. V kombinaci s pestrou přírodou, horskými kulisami a světově proslulými i méně známými lázeňskými středisky si naši hosté mohou dopřát opravdu komplexní zážitek, a to jak na těle, tak na duši," doplňuje František Reismüller.

"Hlavní turistická sezóna je sice teprve před námi, ale i s ohledem na aktuální zájem odborníků a veřejnosti na už proběhlých akcích očekáváme další turisticky úspěšný rok. Ostatně loňská data výrazně překonala rekordní rok 2019. A jak už zaznělo - Němci jsou stabilně v čele žebříčku zahraničních návštěvníků. Vše ukazuje, že tomu tak bude i nadále a že naše kampaně trefně podporují jejich aktuální dovolenkové potřeby," shrnuje ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism pro Německo Markéta Chaloupková. 

Zájem o Česko letos podpoří také mezinárodní Fórum cestovního ruchu, které se uskuteční 15. března na pražském výstavišti v rámci veletrhu Holiday World a Region World. A také už 7. ročník největší incomingové akce Czechia Travel Trade Day, jež proběhne koncem dubna v Hradci Králové.

Na letošním ročníku veletrhu ITB Berlín vystavovatelé zabrali v 27 halách berlínského výstaviště rekordních 150 000 m2, co představuje více než 90 % kapacity výstavní plochy Messe Berlín. Příští ročník, jehož partnerskou zemí bude Albánie, proběhne od 4. do 6. března 2025.

Zdroj: CzechTourism

Další články z rubriky Ekonomika

Úřad spouští novou kampaň proti kyberšmějdům

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se spojuje s policií a bankami (ČBA) v boji proti kybernetickým podvodníkům. Jejich společná osvětová kampaň "Velké odhalení" učí, jak se bránit proti rostoucímu trendu kybernetických ...

Příprava na sdílení elektřiny pokračuje. Vyhláška o měření elektřiny jde na Legislativní radu vlády

V druhé polovině letošního roku se spustí sdílení elektřiny v rámci komunitní energetiky. Detaily celkového řešení stanovuje vyhláška o měření elektři ...

Za dobu našeho členství v EU vzrostlo bohatství průměrného Čecha o více než 40 %, říká analýza

Od vstupu do Evropské unie (EU) nám vzrostl reálný HDP v přepočtu na obyvatele o více než 40 %, a to z 480 tisíc korun v roce 2004 na 675 tisíc korun ...

Česká vláda schválila regulaci trhu s kryptoaktivy včetně dohledu ČNB

Vláda včera schválila návrh zákona o digitálních financích, který předložilo Ministerstvo financí. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie ...

Díky jednotným podmínkám budou stavební výrobky na českém trhu bezpečnější a kvalitnější

Na návrh Ministerstva průmyslu a obchodu schválila vláda návrh novely o stavebních výrobcích. Jejím cílem je zajistit, aby všechny stavební výrobky pr ...

DoporučujemePondělí 22.4.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »