InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Chcete, aby vaše ratolesti uměly cizí jazyk? Pošlete je na letní tábor v zahraničí

06.03.2024
Svět se rychle mění. Dovednosti, které byly důležité pro minulou generaci, jsou dnes již zastaralé. V současné době jsou velmi důležité hlavně cizí jazyky. Kdo se domluví v zahraničí, rozhodně se ve světě práce neztratí. Jak vštěpit svým dětem lásku k jazyku? Pošlete je na zahraniční tábor. Jaké máte možnosti?
Ilustrační snímek | Zdroj: kiday.cz

Školy neučí jazyky zrovna efektivně


Nebudeme si nic nalhávat - základní školy vyučují jazyky velmi rigidní a neefektivní formou. Příliš dbají na neustálé opakování gramatiky a zastaralé memorování. Na reálnou konverzaci naopak moc rády zapomínají. I kdyby, mluvit cizím jazykem s Čechem je úplně jiné než se snažit dorozumět s rodilým mluvčím (musíte vzít v potaz hlavně přízvuk, trochu odlišnou výslovnost i jiné výrazivo napříč lokalitami...).

Pokud tedy chcete své děti opravdu efektivně naučit používat jazyky, musí se ocitnout v cizím prostředí. Někde, kde na jejich dovednostech závisí vše. Letní tábor v zahraničí je jasná volba.

Ve výsledku se před vámi otevírají tři různé druhy táborů. Jaké?

Tábor pořádaný Čechy


"Nejmírnější" variantou je anglický tábor, který pořádají Češi. Toto prostředí je vhodné spíše pro mladší děti, které téměř neumí jazyk. Budou totiž obklopené pouze rodilými Čechy, kteří logicky mluví česky.

Cizí jazyk tedy budou používat pouze po malou část dne, a to v rámci lekcí a různých zábavných cvičení. V tomto případě se bohužel příliš neseznámí s místní kulturou ani obyvateli. Získají však základy jazyka.

Tábor pořádný jazykovou školou


Jakousi zlatou střední cestou je tábor pořádaný českou jazykovou školou. Zde už se děti budou velmi intenzivně učit cizí jazyk. A co víc, na konci prázdnin získají certifikát. Ideální volba pro středně pokročilé uživatele jazyka.

Nevýhodou je fakt, že mezi jednotlivými výukovými bloky nezbývá tolik času na samotné hraní si a další zábavné činnosti.

Mezinárodní tábor v zahraničí


Pro nejodvážnější a jazykově nejschopnější děti je dobrou volbou mezinárodní tábor pro děti. V tomto případě budou mluvit pouze určeným jazykem, takže se v něm rychle posunou. Místo výukových bloků a cvičení budou jazyk prostě žít. Zároveň získají možnost poznat odlišnou kulturu i cizince.

Ačkoliv zní daná možnost pro rodiče strašidelně, díky ní dopřejete svým ratolestem opravdový rozvoj. Zároveň zajistíte, že se naučí samostatnosti a překonávání překážek.

Podívejte se sami


Pestrý výběr různých variant táborů nabízí oblíbená společnost Kiday. Ta už více než 15 let zařizuje cizojazyčné prázdniny mladším i starším dětem. O vaše děti se budou starat zkušení a certifikovaní pedagogové. Mrkněte se na webové stránky pod vloženými odkazy a vyberte svým potomkům ideální formu prázdnin.

Autor: Prya

Další články z rubriky Rady a tipy

Jaký šnekový dopravník vás podrží v každé situaci?

Řešíte dennodenně přepravu velkého množství materiálů či odpadů? Potřebujete co nejrychleji dopravit uhlí, obilí, kamení či třeba plasty z bodu A do bodu B? V tom případě pro vás máme několik tipů. Jak najít ideální šnekový ...

SVS: Pravidla pro cestování se zájmovými zvířaty do zahraničí

Období letních prázdnin a dovolených tráví řada občanů České republiky v zahraničí. Mnozí z nich se ani během této doby nechtějí nebo nemohou odloučit ...

SZÚ: Jak si chránit zdraví v tropických dnech?

Horké počasí může způsobit zdravotní potíže komukoliv, ale především jsou ohroženi lidé nad 65 let věku, děti do 4 let, těhotné, kojící či zvláště dro ...

Jak efektivně eliminovat prach?

Prach je prostě hrozný. Nejen, že je neestetický, ale u mnohých navíc vyvolává alergické reakce. Boj s ním se přitom zdá téměř nemožný. Sotva ho odstr ...

Jak na cestovní pojištění, radí dTest

S blížícím se létem narůstá počet lidí plánujících dovolenou. Ačkoliv již velká část z nich bude mít ubytování a dopravu zařízenou, je možné, že cesto ...

DoporučujemeÚterý 25.6.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »