InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Skočte s bungee jumpingem do světa dobrodružství

19.09.2023
Zapomeňte chvilku na každodenní rutinu a vstupte do světa adrenalinu a emocí. Právě máte jedinečnou příležitost vyzkoušet něco, co vám pořádně zrychlí tep a vykouzlí úsměv od ucha k uchu - bungee jumping!
Ilustrační snímek | Zdroj: Adrop.cz

Skočte si za nezapomenutelným zážitkem


Věřte, že jste nikdy nebyli tak v přítomnosti, jako když koukáte několik metrů pod sebe, kde je prázdno a pak tvrdá zem. Mezi životem a smrtí rozhoduje jen úvaz na nohou a pružné lano. Tep je na maximu a vám běží hlavou myšlenky, že to nebyl asi ten nejlepší nápad. Nedá se nic dělat, teď už není prostor se rozmyslet. Odpočet začíná.

Právě zažíváte několik sekund volného pádu a pak se lano napne a vymrští vás vzhůru.

Všechno dobře dopadlo a adrenalin v žilách pracuje na maximum. Přichází pocit naprosté euforie a neskutečná hrdost. Buďte si jistí, že ten široký úsměv nesundáte minimálně do večera.

Kde si v Česku zaskákat?


Po republice najdete hned několik možností, kde si skočit bungee jumping. Za takový startovní můstek platí televizní věž v Harrachově se skokem z výšky 36 metrů. Odvážnější skokany potěší skok z mostu nedaleko Chomutova, kde se proletíte ze 62 metrů.

No a kdyby to pořád bylo málo, třeba v Brně najdete skoky z jeřábu z výšky až 110 metrů. Vyšší mety zkusíte pak za našimi hranicemi, třeba v Rakousku na vás čeká skok ze 190 metrů vysokého mostu Europabrücke.

Pro koho je bungee jumping vhodný?


Bungee jumping není jen výsadou odvážných dobrodruhů a adrenalinových šílenců. Je také pro ty, kteří chtějí překonat své hranice či strachy a zkusit něco zcela nového. Užijí si ho i všichni ti, kteří hledají zážitek nad rámec každodennosti, něco, co vám dovolí zapomenout na běžné provozní starosti a přiměje vás být tady a teď.

Samozřejmě je pak potřeba přihlédnout ke zdravotnímu stavu. Během skoku zažijete totiž přetížení až 3,5 G, což se neslučuje například s těhotenstvím, úrazy, vadami páteře či srdečními onemocněními.

Co se týká věku, tak nemusíte čekat na plnoletost, ale do 18 je potřeba souhlas zákonného zástupce. Běžně se setkáte s váhovým omezením, kdy nejnižší možná váha pro skok bývá 50 kg a horní hranice se pohybuje mezi 100-120 kg.


Ilustrační snímek, Zdroj: Adrop.cz

Když za adrenalinem, tak bezpečně


Bungee jumping patří mezi nejbezpečnější adrenalinové sporty vůbec, ale samozřejmě jen za předpokladu, že se provozovatel věnuje kontrole vybavení a má k provozování také potřebnou licenci.

Pokud nechcete být jen další novinový titulek o nepodařeném skoku, důkladně vybírejte, kde si skočíte.

Když si pořídíte poukaz přes zprostředkovatele, jakým je například největší československá zážitkovka Adrop.cz, můžete si být jistí, že budete v dobrých rukách. Všechny své dodavatele nejprve důkladně prověřují a zážitky testují na vlastní kůži.

Tak kdy si skočíte také?

Autor: ML
Fotogalerie:

Další články z rubriky Rady a tipy

Jak najít dokonalé fitness oblečení na trénink?

V tomto článku se dozvíte, jak najít dokonalé fitness oblečení pro vaše tréninky. V dnešní době je stále důležitější vypadat dobře i při cvičení, a proto je třeba vybrat správné oblečení, které nejenže vám poskytne potřebný komfort, ale také vám ...

Co koupit jako dárek? Máme pro vás tip!

Výběr a následná koupě dárku může být pěkně tvrdým oříškem. I přesto, že už dávno nežijeme v dobách totalitních, kdy regály obchodů zely prázdnotou a ...

Digitální revoluce: Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

V dnešní digitální době se objevuje nová forma měny, která mění tradiční finanční ekosystém - kryptoměny. Kryptoměny jsou v podstatě digitální nebo vi ...

Nevíte si rady s posíláním zboží přes oceán? V tom případě vám poradíme!

Pokud jste si založili obchodní společnost a chystáte se expandovat do zahraničí, čeká na vás pořádná porce vymýšlení a práce. Jedním z nejčastějších ...

Podnikatel, který spotřebitele nepoučí, nemusí dostat zaplaceno

Právo odstoupit od smlouvy uzavřené nejen na internetu do 14 dnů od jejího uzavření již vstoupilo do běžného povědomí. Podnikatel má také povinnost sp ...

DoporučujemeÚterý 26.9.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »