InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

Regionální potravinou Jihočeského kraje nominovanou na ocenění je Míša mini dortík a Třešňovice

14.08.2023
V Jihočeském kraji proběhla závěrečná Hodnotitelská komise prestižní soutěže značky Regionální potravina za účasti ministra zemědělství Marka Výborného. Komise vybírala z celkem 86 přihlášených produktů od 32 místních výrobců. Nejsilněji zastoupenou kategorií byly Masné výrobky tepelně opracované s nominovaným výrobkem - Paštika s jelenem a liškou z Farmy Liška. Ocenění kvalitních lokálních produktů má dlouholetou tradici a těší se velkému zájmu u spotřebitelů. Byla vyhlášena již po čtrnácté ve všech krajích České republiky s výjimkou Prahy.
Foto: regionalnipotravina.cz
Hodnotitelská komise na svém posledním hodnocení navrhla po pečlivém posouzení nominovat značku Regionální potravina Jihočeského kraje pro rok 2023 těmto výrobkům:"Označení Regionální potravina osobně vnímám jako značku, která odlišuje kvalitnější potraviny často spojené s tradicí nebo charakteristickým místem od běžně prodávaných a konzumovaných potravin. Pro naši společnost znamená zisk tohoto ocenění pozitivní reklamu a možnost prezentovat naše pivo na zajímavých akcích pořádaných Regionální potravinou," uvedl Josef Janoušek ze společnosti Rašelina a.s. za oceněný výrobek Nakuřovaný speciál.

V Hodnotitelské komisi zasedli tradičně zástupci Ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory, Potravinářské komory a Krajského úřadu. Ocenění si producenti převezmou na slavnostním vyhlášení 30. září 2023 na Svatováclavských slavnostech v Třeboni.

"Soběslavský pivovar se soutěže Regionální potravina účastní od roku 2022, kdy získal i ocenění za Nakuřovaný speciál. Velmi si vážíme toho, že se v České republice tato soutěž pořádá a ukazuje tak lidem kvalitní české potraviny. Navíc nám Regionální potravina umožnila účastnit se různých akcí, získat nové zákazníky a prohloubit povědomí u lidí o našem pivovaru," uvedla Petra Máslová Dvořáková vedoucí marketingu Rašelina a.s.

Hodnotitelská komise v Jihočeském kraji úspěšně uzavřela soutěž Regionální potravina pro rok 2023. Letošní ročník opět potvrdil rostoucí zájem o ocenění značkou Regionální potravina. Do 14. ročníku se přihlásilo celkem 456 výrobců, což představuje rekordní počet od počátku soutěže v roce 2010. Značka Regionální potravina každým rokem získává stále větší oblibu mezi výrobci i spotřebiteli. Zájem výrobců o toto označení je mimořádně důležitým signálem. Svědčí nejen o rostoucím povědomí a hodnotě regionálních potravin, ale také o významu značky.

Regionální potravina je oceněním nejlepších regionálních produktů, ale také platformou pro sdílení informací, propojování výrobců a rozvoj trhu s kvalitními regionálními potravinami. Nárůst zúčastněných výrobců podtrhuje klíčový přínos regionální produkce pro ekonomiku i pro společnost jako celek. Toto uznání představuje ocenění nejvyšší kvality, regionality a tradice. Pro Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který tuto soutěž spravuje, je tak rostoucí zájem odrazem skvělé zpětné vazby.

"Letošní ročník soutěže Regionální potravina Jihočeského kraje, který byl organizován pod záštitou společnosti Festing úplně poprvé, jsme si velmi užili. Nejen, že jsme měli možnost se seznámit s řadou nových výrobců, ale také jsme na Hodnotitelské komisi přivítali ministra zemědělství Marka Výborného a prvního náměstka hejtmana Jihočeského kraje Františka Talíře, kteří nám pomohli ohodnotit celkem 86 specialit usilujících o označení Regionální potravina. Přihlášení výrobci nám poskytují cennou zpětnou vazbu, protože do přípravy soutěže vkládáme maximální úsilí. Rád bych vyjádřil upřímnou vděčnost a srdečné blahopřání všem, kteří se soutěže zúčastnili a byli nominováni na ocenění značkou Regionální potravina Jihočeského kraje," ohodnotil výsledky soutěže Lukáš Vacek, koordinátor Jihočeského kraje.

Soutěž probíhá ve všech krajích České republiky s výjimkou Prahy. O značku Regionální potravina mohou soutěžit producenti zemědělských a potravinářských výrobků, kteří mají nejvýše 250 zaměstnanců. Oceněný výrobek pak získává právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let.

Cestou podpory kvalitních místních potravin jde celá EU a Česko není výjimkou. Současná situace je pro spotřebitele i producenty potravin zasažená výší inflace a stagnující poptávkou. I proto je marketingová podpora kvalitních potravin důležitá v posílení tržní komunikace, vede také k výraznému posílení poptávky ze strany spotřebitelů a má tedy dopad na růst prodeje.

Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství. Státní zemědělský intervenční fond značku administruje. Jedním z nejviditelnějších marketingových nástrojů je podpora značky v médiích. Například v pořadech: Kluci v akci, Pečení na neděli či Herbář. Pravidelně se značkou Regionální potravina můžete setkat v časopisech Apetit, Gurmet, Forbes a na významných akcích jako jsou dožínky na Letné, vinobraní na Pražském hradě a Země živitelka. Podrobnosti o soutěži jsou dostupné na webových stránkách regionalnipotravina.cz

Zdroj: SZIF
Fotogalerie:

Další články z rubriky Regiony

Česká pošta nabízí svoji hlavní administrativní budovu k odkupu

Vedení České pošty včera na pravidelném jednání dozorčí rady předložilo návrh na prodej pražské nemovitosti na rohu ulic Jindřišská a Politických vězňů. Výběrové řízení vyhraje zájemce s nejvyšší nabídkou. Oproti poslední nabídce na odkup se ...

Přijeďte v červnu do Žatce poměřit síly s profesionály AČR

Příznivci běhu i armády se mohou letos těšit na opravdovou lahůdku. Jeden ze závodů oblíbené série Urban Challenge, která nabízí městské překážkové zá ...

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo stavbu dálnice D35 Křelov-Slavonín

Ředitelství silnic a dálnic včera 27. února 2024 zahajuje stavbu dálnice D35 v úseku Křelov-Slavonín. Po dokončení stavby bude dokončen západní obchva ...

Praha získá po 10 letech přímé spojení do Uzbekistánu. Lety do Taškentu nabídne dopravce Qanot Sharq Airlines

Jednodušší cestování za poznáváním Střední Asie a zajímavé možnosti pro rozvoj obchodní spolupráce mezi Českou republikou a Uzbekistánem. To přinese n ...

PID: Totemy pomohou najít cestu k metru nebo železnici

Jedním z důležitých navigačních prvků systému Čitelná Praha je tzv. totem, nový typ nosiče, který má za úkol upozorňovat na přítomnost stanice metra č ...

DoporučujemeStředa 28.2.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »