InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » LifeStyle

Boty na zimu a na hory - jaké zvolit?

02.12.2022
Když letní vedra a zlaté listí lemující cesty upadají v zapomnění, je čas vybrat si zimní obuv, která bude dobře fungovat v chladném a nepříznivém počasí. Na co se zaměřit při nákupu kvalitních zimních bot? Co je nutnost a co je jen doplněk? Na tyto a další otázky najdete odpovědi níže.
Foto: Salewa

Zimní boty - co je nejdůležitější?


Jak už název napovídá, zimní obuv musí být přizpůsobena zimním podmínkám. Při výběru modelu pro sebe si proto musíme odpovědět na otázky. V jakém terénu se budeme pohybovat? S jakými teplotami se můžeme setkat na horských stezkách? Nebo ještě triviálnější: jakou velikost bot si máme vybrat?

Obráceně začneme poslední otázkou. Při nákupu zimních bot můžeme zapomenout na standardní velikost. V první řadě je třeba obuv jednoduše zkusit. Pánské zimní boty, stejně jako dámské zimní boty, nám musí poskytnout dostatek místa pro další pár tlustých ponožek. Je také důležité si uvědomit, že trocha volnosti uvnitř svršku nám zajistí lepší průtok krve, což minimalizuje riziko prochladnutí nohou, které může nakonec vést k omrzlinám!

Další věcí, kterou je třeba vzít v úvahu, je teplota během našich výletů. Pokud trávíte zimu ve městě, bude pro vás účinná izolace minulostí, ale pokud se chystáte do terénu, vyplatí se zvolit boty s dobrou izolací. V závislosti na modelu to může být fleece, speciální izolační pěna nebo dokonce přírodní peří. Boty připravené pro extrémní výzvy jsou často dvojím řešením s další botkou vloženou do boty.

Dalším faktorem je terén. Pokud nám boty budou sloužit ve městě a na procházkách v blízkých parcích, pak můžeme bez obav sáhnout po řešení s flexibilní pohodlnou podrážkou. Při výrobě tohoto typu modelu výrobci často používají speciální pryžové směsi, které se dobře chovají i na zledovatělém povrchu. Za vyzkoušení stojí třeba zimní boty Columbia. Boty do města si můžete pořídit v nízkých verzích, a pokud je potřebujete vzít do terénu, dobrou volbou jsou návleky na boty.

Pokročilé trekové modely


Pokud však chcete obuv, která zvládne náročnější terén, vyplatí se zvolit řešení od osvědčených výrobců. Značky specializující se na zimní trekovou obuv používají při výrobě nejmodernější technologie, jako jsou pokročilé nepromokavé membrány a extrémně odolné syntetické materiály.

Salewa boty, které nezklamou. Pokud nechcete dělat kompromisy, rozhodně se vyplatí sáhnout po modelech této kultovní značky. Nejlepší technologická řešení v kombinaci s vysoce kvalitními materiály nám poskytnou vynikající podporu při zdolávání dalších a dalších kilometrů na trasách. V neposlední řadě značka nabízí řadu modelů, které lze použít s turistickými, poloautomatickými a automatickými mačkami, což usnadňuje jejich použití i v extrémním, strmém terénu. Jakmile budete mít boty, další věc, po které se můžete poohlédnout, je například hybridní bunda dámská a pánská.

Autor: WP
Fotogalerie:

Další články z rubriky LifeStyle

CzechTourism: Češi chtějí během zimní dovolené hlavně odpočívat a lehce sportovat

Téměř polovina (47 %) Čechů plánuje zimní dovolenou v České republice. Nejčastěji (25 %) chtějí odpočívat a lehce sportovat, aktivní dovolenou se sportem plánuje 22 % lidí. Většinou se chtějí věnovat pěší turistice (57 %) a lehčím procházkám (56 %). ...

Boty Nike Air Force 1 bílé posunuly (nejen) sport o velký krok kupředu

Také už vás někdy při sledování některého sportovního klání napadla otázka, jak je možné, že se výkony sportovců neustále zlepšují a oni posouvají hra ...

Bojíte se odstranění tetování? Zkušenosti lidí, kteří už mají zákrok za sebou, vaše obavy rozptýlí!

Jestliže uvažujete o odstranění tetování, zkušenosti těch, kteří tímto procesem již pr

Pohodlné boty na výlety i každodenní nošení

Hledáte obuv, která vám poskytne maximální pohodlí na víkendový výlet mimo město, ale zároveň se hodí i na každodenní nošení? Potřebujete univerzální ...

Na posilovací hrazdě můžete efektivně formovat svou postavu i v malém bytě

Hledáte účinné cvičební nářadí, které navíc nezabere moc místa? Cvičení na hrazdě mimořádně účinně posiluje horní polovinu těla za pomoci vaší vlastní ...

DoporučujemeNeděle 26.3.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »