InfoDnes.cz » Zpravodajství » Ekonomika

Potvrzení o kvalitním výrobku či službě může nově používat čtrnáct organizací

14.10.2022
I letos společnost držitelů značky Česká kvalita přivítala nové členy. Potvrzení o kvalitním výrobku či službě může nově používat čtrnáct organizací zapojených do Národního programu Česká kvalita. Certifikáty jim na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) u příležitosti Dne s Českou kvalitou předal předseda Rady kvality ČR a náměstek ministra Eduard Muřický.
Foto: MPO
"Podpora Národního Programu Česká kvalita ze strany Rady kvality ČR dnes tvoří téměř 40 % jejího rozpočtu. Nakolik je tato podpora efektivně využita, záleží na úzké spolupráci všech zainteresovaných stran a tímto směrem se dál hodláme ubírat," uvedl předseda Rady kvality ČR Eduard Muřický.

Národní program Česká kvalita v současné době zahrnuje 22 různých značek. Kvalitu každého produktu, který se uchází o jednotlivá ocenění, ověřují nezávislí experti, kritéria hodnocení jsou náročná. Poté, co se subjekt stane držitelem značky Česká kvalita, jakost oceněného produktu se průběžně ověřuje stejně jako spokojenost zákazníků s daným výrobkem či službou.

"Národní program Česká kvalita má své jasně určené místo na stránkách Oficiálního portálu Rady kvality ČR, ve spolupráci se sekretariátem a řídícím výborem Programu se daří zkvalitňovat jeho prezentaci a to nejen na stránkách portálu, ale i pomocí dalších marketingových nástrojů," řekl 1. místopředseda Rady kvality ČR Pavel Vinkler.

Den s Českou kvalitou je součástí tradičního pojetí listopadu jako měsíce kvality. Pravidelně se na podzim se koná řada odborných akcí, seminářů či konferencí, které připravilo MPO společně s Radou kvality ČR a dalšími partnery. Každoročním vyvrcholením je slavnostní předání Národních cen kvality ČR. Výsledky ročníku 2022 budou zveřejněny a ceny slavnostně předány 23. listopadu na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

"Věřím, že dnešní slavnostní den a další propagační akce, které budou v příštích týdnech a měsících následovat, zviditelní téma kvality a napomohou ke zvyšování vnímání značek kvality přijatých do Národního programu, jak mezi spotřebiteli, tak mezi výrobci a poskytovateli služeb včetně malých a středních podniků," dodal Libor Dupal, předseda Řídicího výboru Národního programu Česká kvalita.

Celý záznam z akce Den s Českou kvalitou je k dispozici zde.

Zdroj: MPO

Další články z rubriky Ekonomika

Ministerstvo financí opět vyhlašuje březen měsícem finančního zdraví

Na podporu finančního vzdělávání vyhlásilo Ministerstvo financí už v loňském roce březen měsícem finančního zdraví. V rámci této vznikající tradice proběhne napříč Českem v březnu 2024 řada zajímavých aktivit, jejichž společným cílem je zvyšování ...

Výplaty věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začnou v březnu

V březnu začne vyplácení více než 15 300 věřitelů Sberbank CZ. V částečném rozvrhu dostanou 95 % svých pohledávek. ...

SP ČR: Zaměstnavatelé na tripartitě řešili strategické investice i změny v důchodovém systému

Na pondělním jednání Rady hospodářské a sociální dohody České republiky delegace vedená prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR Janem Rafajem projedna ...

Agentura Fitch zlepšila výhled pro rating ČR z negativního na stabilní

Agentura Fitch Ratings změnila v pátek výhled hlavního úvěrového ratingu České republiky z negativního na stabilní. Hodnocení schopnosti České republi ...

V březnu Finanční správa poradí s daňovým přiznáním po telefonu i osobně v terénu

Na podání přiznání k dani z příjmů v listinné (papírové) podobě je letos čas do úterý 2. dubna, na elektronické podání do 2. května. Ti, kterým přizná ...

DoporučujemeStředa 28.2.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »