InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

V Multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích proběhne akce s názvem Burza práce 2022

15.09.2022
Jedinečnou příležitost seznámit se na jednom místě během jediného dne s více než šedesáti významnými zaměstnavateli z celého Moravskoslezského kraje a vybrat si z široké nabídky volných pracovních míst dostanou lidé ve středu 21. září 2022 mezi 9.00 a 16.00 hodinou. V unikátní atmosféře Multifunkční auly Gong v Dolních Vítkovicích proběhne akce s názvem "Burza práce 2022", kterou pořádá Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ostravě. Vstupné a veškeré služby jsou pro návštěvníky zdarma.
Foto: dolnivitkovice.cz
Burza navazuje na předešlé ročníky, které sklidily řadu pozitivních ohlasů jak ze strany zaměstnavatelů, tak i návštěvníků. Příchozí získají podrobný přehled o tom, co v dnešní době firmy v tomto regionu aktuálně nabízejí, o jaké profese mají především zájem a tyto informace jim pak mohou pomoci zvýšit jejich šance na trhu práce.

Akce je určena široké veřejnosti. Na své si přijdou ti, kteří práci hledají, zvažují změnu, budoucí středoškoláci, kteří teprve přemýšlí o tom, jaký obor budou dále studovat, absolventi, kteří se chystají vstoupit na pracovní trh, ale i ti, co se na jejich volbě povolání podílejí, např. rodiče nebo výchovní poradci ve školách. V neposlední řadě je akce určena i pro cizince z EU a třetích zemí, kteří v tomto regionu žijí. Pozvánku na Burzu práce obdrželi i evidovaní uchazeči a zájemci o zaměstnání z Ostravy. Informaci o konání akce rozeslal Úřad práce ČR školským zařízením (střední školy, vyšší odborné školy, vysoké školy) působícím na území města Ostravy a v nejbližším okolí.

"Jsme rádi, že se nám opět podařilo tuto akci uspořádat v nekonvenčních prostorách Multifunkční auly Gong. Desítky vystavovatelů nabídnou zájemcům široké spektrum pozic v oblasti služeb, výroby, průmyslu, ale i IT a vývoje. Cílem je pomoci zaměstnavatelům s obsazováním volných pracovních míst a snaha o sladění nabídky a poptávky na trhu práce," shrnuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ostravě Petr Prokop.

Přidanou hodnotou této akce je osobní kontakt. Jinak řečeno - lidé mohou přímo na místě kontaktovat zástupce zaměstnavatelů a dohodnout si s nimi možnost spolupráce. A naopak zaměstnavatelé dostanou šanci získat vhodné budoucí zaměstnance. ÚP ČR proto doporučuje všem, kteří práci hledají, aby si s sebou vzali aktuální životopis a doklady o dosaženém vzdělání či předchozí praxi.

Nedílnou součástí burzy bude individuální poradenství ze strany specialistů Úřadu práce ČR. Návštěvníkům poskytnou informace, které jim mohou pomoci s výběrem školy, studijního oboru či rekvalifikace. Pro ty, kteří se zajímají o své budoucí pracovní uplatnění, bude připravena nabídka volných pracovních míst v ČR i Evropské unii. Mimo jiné se návštěvníci také dozví, jak správně napsat životopis nebo motivační dopis. Zástupci Úřadu práce ČR budou připraveni odpovídat i na dotazy zaměstnavatelů.

Zaměstnavatelé se mohou těšit na odborné semináře, v jejichž rámci vystoupí zástupci Okresní správy sociálního zabezpečení Ostrava, Odboru azylové a migrační politiky Ostrava a Oblastního inspektorátu práce pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj.

Burza práce 2022 se koná v rámci projektu Efektivní služby zaměstnanosti, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
Zdroj: Úřad práce ČR

Další články z rubriky Regiony

Ve čtvrtek 21. září 2023 proběhne ve Frýdku-Místku tradiční Trh vzdělávání a uplatnění

"Co mě čeká po dokončení základní školy? Kde zjistím, jaké dovednosti a znalosti potřebuji k práci v různých oborech? Můžu se někde setkat s lidmi, kteří mě budou inspirovat při výběru povolání?" Odpovědi nejen na tyto otázky přinese další ročník ...

Ministr kultury Martin Baxa navštívil Pardubický kraj, kde jednal o záměru obnovy choltického zámku

Na zámku Choltice se ministr kultury Martin Baxa sešel se starostou Tomášem Bolkem, místostarostou Miroslavem Horákem a kastelánem zámku Lukášem Rycht ...

Chovatelce ze Zlínského kraje odebrali dva psi, žili mezi hromadami odpadků

Inspektoři Státní veterinární správy ze Zlínského kraje v závěru uplynulého týdne navrhli odebrat chovatelce z Kněžpole na Uherskohradišťsku dva psy z ...

Předseda vlády Petr Fiala symbolicky převzal strategické zásobníky plynu v Dolních Dunajovicích

Premiér Petr Fiala v pondělí 18. září 2023 zahájil společně s primátorkou Markétou Vaňkovou a zástupci zhotovitelů stavbu multifunkční haly ARENA BRNO ...

CzechTourism: Žatec a krajina chmele jsou další českou stopou v UNESCO

Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO se dnes nově zapsal Žatec a krajina žateckého chmele. Jde o 17. českou hmotnou památku, celkem včetně t ...

DoporučujemeNeděle 24.9.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »