InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Jak funguje nový Facebook algoritmus?

09.09.2022
Facebook letos v létě přišel s novinkou, o které by se měli něco dozvědět, jak uživatelé, tak tvůrci. Jedná se totiž o inovovaný news feed a o to, jakým způsobem Facebook uživatelům zobrazuje příspěvky. Dle Marka Zuckerberga realizovali, co si přáli uživatelé.
Ilustrační snímek | Zdroj: pixabay.com
Vadilo vám, že jste na hlavní stránce kolikrát neviděli příspěvky stránek nebo přátel, jejichž obsah byste vidět chtěli? Nyní do toho budete moct mluvit a sami si nastavit, jaký obsah chcete zobrazovat. Uvidíte ho chronologicky, tedy seřazený podle data a času přidání.

Domovská stránka se rozpadá na Feeds a Home


Aktuální hlavní stránka Facebooku se rozpadne na dvě samostatné stránky:

Feeds - tahle karta je vaše, uvidíte na ní příspěvky vašich přátel a stránek, pravděpodobně také reklamy. Obsah si můžete nastavit, je řazený chronologicky.

Home - zde uvidíte obsah, o němž si Facebook myslí, že by vás mohl zajímat. Bude ho doporučovat Facebook algoritmus.

Co tato aktualizace Facebooku znamená pro tvůrce?


Co byste si z toho všeho měli vzít? Pokud jste specialista na sociální sítě, který se snaží maximalizovat dosah příspěvku, můžete být šťastní. Facebook bude lidem zobrazovat více nového obsahu, tím se zvyšuje i vaše šance získat nové publikum.

Tedy aspoň tohle marketingoví odborníci očekávají. Je možné, že vše bude jinak, to ovšem ukáže až čas. Vše se dozvíme během nadcházejících měsíců. Jako tvůrce příspěvků byste tedy měli sledovat, co se děje, jak se pohybuje dosah vašich příspěvků i procento interakcí. Chce to prostě dobrou analýzu. Nezvládáte ji? Nechte si pomoci!

Odborníci z Facebook novinky vytěží maximum


Nemáte čas sledovat Facebook novinky a přizpůsobovat své online strategie všemu, co se Mark Zuckerberg rozhodne změnit? Neplýtvejte svým drahocenným časem, nechte tento úkol na odborníky. Své služby vám nabízí například marketingová agentura Beneficio, která o dané novince na hlavní stránce Facebooku velmi dobře ví a sleduje ji. Samozřejmě včetně jejích dopadů.

Možná je právě tohle moment, který vás dožene ke spolupráci s webovou agenturou, což je jedině dobře. Profesionálové na online marketing dokáží využít potenciál vaší firmy na internetu na maximum. Zastřeší vaše působení online od A až do Z. Postarají se o webové stránky, zařídí dobré SEO, nastaví PPC kampaně a v neposlední řadě se postarají také o vaše sociální sítě, nejenom Facebook.

Finančně na tom budete lépe


Logika říká, že je zbytečné za online marketing platit, když se o něj můžete postarat sami. Jenže v jaké kvalitě ho zvládáte? Odborníkům sice něco zaplatíte, ale přivedou vám tolik zákazníků, že se částka určitě vrátí. Navíc si připočítejte ještě finance, které vyděláte během času, jejž byste strávili řešením online marketingu. Věnujte se raději tomu, čeho se týká vaše podnikání.

Autor: WP

Další články z rubriky Rady a tipy

Slevy, reklamace, platební tlačítko. Jak se správně připravit na zásadní změny, radí e-shopařům APEK

Na e-shopy čeká řada legislativních novinek, jejichž účinnost se nezadržitelně blíží. Od 6. ledna 2023 se budou všichni muset řídit novými pravidly. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) připravila proto ucelený materiál, který e-shopařům pomůže ...

Vánoční dárky na splátky? Radost, co se nevyplácí

Vánoce jsou téměř za dveřmi a obchodníci, ale i zprostředkovatelé či poskytovatelé úvěrů tak ze všech sil bojují o pozornost spotřebitelů. Ti se tak o ...

Co byste měli vědět o kratomu?

Kratom není žádná rostlina, nýbrž prášek vzniklý z namletých listů stromu Mitragyna Speciosa. Tento strom přitom patří do stejné čeledi jako například ...

Nevíte, kde strávit konec roku? Ubytujte se v lázních

Poslední měsíc tohoto roku právě probíhá a s ním přichází i tolik očekávané svátky. Ty se stávají obdobím klidu, rodinných zážitků a tolik potřebného ...

Jak na dotace v oblasti energetických úspor a jak o ně spotřebitelé mohou žádat, radí dTest

Aktuální energetická krize nutí spotřebitele ke zvažování úsporných alternativ k vytápění domácností. Nejen s ohledem na cenové výkyvy plynu stále ros ...

DoporučujemePátek 9.12.2022
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.