InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Víte, z čeho se skládá kvalitní krmivo pro psy?

22.08.2022
Máte doma pejska a chcete mu v rámci stravy dopřávat jen to nejlepší? Pak je třeba si dávat pozor na nákup krmiva, protože u jednotlivých produktů mohou být dosti značné rozdíly ve složení. Co by nemělo chybět v kvalitním krmivu pro psy a jaká struktura je vlastně nejlepší?
Ilustrační snímek | Zdroj: pixabay.com

Granule vítězí na plné čáře


Druhá otázka se dá zodpovědět poměrně rychle. Nejlepším řešením jsou granule pro psy, respektive granule pro štěňata, máte-li doma teprve malého pejska, jemuž je pouhých několik měsíců. Existují samozřejmě také konzervy, které mohou být vhodnou doplňkovou stravou, základ by však u většiny plemen měly hrát právě zmíněné granule. Mají vyváženější složení a prakticky každému domácímu mazlíčkovi zachutnají, což se u řady krmiv v konzervách nedá říci.

Maso nesmí chybět na úkor obilovin


Kvalitní granule pro psy poznáte především dle obsahu masa. Obecně platí, že čím vyšší je v granulích podíl masa, tím lépe. Jedná se o dehydrované maso, případně pak ještě masovou moučku. V každém případě si důkladně pročtěte složení, které má být detailně popsáno u každého prodávaného výrobku.

Maso s vysokým podílem bílkovin je tedy základem granulí. Naopak by zde mělo být spíše menší množství obilovin. Samozřejmě ve všech granulích najdete řadu dalších surovin, jako jsou oleje a tuky. Chybět by neměly ani minerální látky, a to v dostatečném množství.

V dnešní době se dají koupit nejen klasické varianty granulí, ale také například hypoalergenní a bezobilné produkty, které jsou pro psy lépe stravitelné a šetrné.

Možná se ptáte, jaký druh masa je vlastně pro pejsky vhodný. Pak vězte, že se nejčastěji používá sušené hovězí maso, v menším množství je pak doplňováno o vepřové. Většina granulí pro psy tyto dva druhy masa kombinuje.

Krmiva pro štěňata


Pokud jste si teprve nedávno pořídili štěně, je nutné mu kupovat speciální krmivo, jak už bylo zmíněno. Granule a konzervy pro štěňata zpravidla mají více kalorií, aby byl podpořen růst. Obsah bílkovin bývá kolem 30 %, samozřejmě by měla chybět umělá barviva a všemožné chemické konzervanty, což ale ostatně platí také pro krmiva, která jsou určená pro dospělé jedince.

Co způsobuje nevhodná strava?


Stejně jako vy sami, když špatně jíte, také vaši pejsci se po nezdravé stravě mohou cítit unaveně, ospale, dosti charakteristickým jevem je pak plynatost u psů. Mnohdy to bývá způsobeno tím, že majitelé svým čtyřnohým miláčkům dopřávají prakticky stejnou stravu, jakou jedí oni sami, což je samozřejmě špatně, protože psi zkrátka mají jiné potřeby z hlediska výživy, vitamínů, proteinů a dalších látek. Proto vám každý odborník rázně doporučí volit pouze speciální granule pro psy, potažmo pak konzervy a další varianty krmiv.

Autor: WP

Další články z rubriky Rady a tipy

Slevy, reklamace, platební tlačítko. Jak se správně připravit na zásadní změny, radí e-shopařům APEK

Na e-shopy čeká řada legislativních novinek, jejichž účinnost se nezadržitelně blíží. Od 6. ledna 2023 se budou všichni muset řídit novými pravidly. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) připravila proto ucelený materiál, který e-shopařům pomůže ...

Vánoční dárky na splátky? Radost, co se nevyplácí

Vánoce jsou téměř za dveřmi a obchodníci, ale i zprostředkovatelé či poskytovatelé úvěrů tak ze všech sil bojují o pozornost spotřebitelů. Ti se tak o ...

Co byste měli vědět o kratomu?

Kratom není žádná rostlina, nýbrž prášek vzniklý z namletých listů stromu Mitragyna Speciosa. Tento strom přitom patří do stejné čeledi jako například ...

Nevíte, kde strávit konec roku? Ubytujte se v lázních

Poslední měsíc tohoto roku právě probíhá a s ním přichází i tolik očekávané svátky. Ty se stávají obdobím klidu, rodinných zážitků a tolik potřebného ...

Jak na dotace v oblasti energetických úspor a jak o ně spotřebitelé mohou žádat, radí dTest

Aktuální energetická krize nutí spotřebitele ke zvažování úsporných alternativ k vytápění domácností. Nejen s ohledem na cenové výkyvy plynu stále ros ...

DoporučujemePátek 9.12.2022
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.