InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » LifeStyle

Jak odstranit chloupky - otázka, která ve filmu Po čem ženy touží potrápila i Mela Gibsona

28.07.2022
Jsem normální chlap, který nikdy neřešil tak zásadní otázku, jak odstranit chloupky. Na to, že se tím někdo z mužů doopravdy zabývá, mě přivedl až Mel Gibson v geniální komedii Po čem ženy touží. Základem situační komedie je fakt, že hlavní hrdina získá schopnost slyšet ženské myšlenky a na základě toho může navrhovat ty nejlepší reklamy zacílené na ženské publikum.
Ilustrační snímek | Foto: pexels.com
Dojde k tomu jednoduše, stačí uklouznout na perlovém náhrdelníku a upustit fén zastrčený do elektriky do vany z níž právě vystupuje. Rána, zkrat, elektrický výboj a zázračná vlastnost je na světě. Nicméně mě nezaujal ani tak onen v podstatě hloupý úraz s kouzelným efektem, ale scéna, v níž se Mel Gibson snaží se sebe udělat ženu. Líčení je jasné, ale jak odstranit chloupky? Tedy u chlapa?

Filmová scéna, kterou není radno napodobovat


Scéna, v níž se pokusí Mel Gibson strhnout si chlupy na na nohou parafínovou páskou, je geniální. Musí to být pro chlapa nepředstavitelná bolest, zvláště, když ji člověk dělá sám sobě a dobrovolně. Byť jde vlastně a drsnou scénu, je komediálně zahraná tak, že mě rozesmála k slzám. Jenže jde o film. Ale představte si to v reálu. Denně něco podobného podstupuje tisíce lidí. To, že podobné trable neřeším já, neznamená, že je neřeší nikdo. Diktát paní módy je neúprosný. Klín zbavený chloupků, podpaží jako dětská prdelka, to vše je dnes naprostým standardem. Sám jsem geneticky vybaven tak, že dokonce ani vousy nejsou nic moc, takže nemusím absolvovat každodenní rituál holení vousů. Jednou, maximálně dvakrát za týden to stačí. Mé vousy jsou blonďaté a téměř neviditelné. Kdyby tomu bylo s mým ochlupením naopak, rozhodně bych využil šetrnější metodu. Třeba laserovou epilaci.

Chloupky měly a mají zajímavý význam


Kde se vlastně vzalo ona vyholovací mánie? Příroda nás vybavila chlupy v podpaží proto, aby se tam déle udržely pachy, které mají za cíl informovat druhé pohlaví o genetické příbuznosti. V rámci vědeckého pokusu byly ženy vystaveny vůni propocených a čerstvě vypraných triček, přičemž trička nevoněla po aviváži. Vlastně nevoněla vůbec. Pokus ukázal, že dámy některá propocená trička považovaly za atraktivní. Následný rozbor DNA ukázal, že muži, kterým trička patřila jsou ženám příbuzensky nejvíce vzdálení. To znamená malou pravděpodobnost dědičných chorob vzniklých ze vzájemné příbuznosti. Prostě příbuzní by se neměli vůní sexuálně přitahovat.

Část čichové komunikace se u člověka děje na nevědomé úrovni. Vyholováním tuhle "výhodu" ztrácíme. Jenže na druhou stranu, a to říkám jako normální chlap, pěkně upravený klín je prostě a jednoduše oku libý. Prosně hezký na pohled. A kdo by chtěl mít doma milou, která o sebe nedbá. Ať chceme nebo ne, součástí estetického standardu je vyholování, respektive odstraňování chloupků, a to jak v intimních partiích, tak leckde jinde. Zajímavé je, že to platí hlavně pro náš kulturní okruh. Japonky se "tam dole" příliš často nevyholují. Na druhou stranu v japonských módních časopisech a fotografických soutěžích platí pravidlo, že nesmí být vidět pubické ochlupení. Takže z toho logicky vyplývá, že ho mají, jen je potřeba ho schovat nebo retušovat.

Jak se jich nejlépe zbavit, když překážejí


Mám spolužačku, které příroda nadělila víc mužského hormonu testosteronu. V praxi to znamenalo, že skutečně musela využít služeb estetického studia a nechala si "natvrdo" odstranit chloupky na bradě a pod nosem. Jako výrazná bruneta je měla opravdu nápadné. Ve škole si s tím chudák docela užila. Naštěstí dnes už existuje laserové řešení a ona ho neváhala využít. "Ne, nebolí to", když jsem se ptal na její nový facelift. Samozřejmě jsem jí ho pochválil a jednalo se o upřímnou, nikoliv jen společenskou chválu. Opravdu jí to teď sluší.

Já vím, že na ochlupení svět nestojí. Že je důležitá pohodová povaha, zdraví atd. Jenže když někoho vidíte poprvé, neznáte jeho povahu, tak soudíte právě podle prvního dojmu. A ten už se nikdy jindy opakovat nebude. Poprvé je totiž jen jednou.

Autor: Pl

Další články z rubriky LifeStyle

CzechTourism: Češi chtějí během zimní dovolené hlavně odpočívat a lehce sportovat

Téměř polovina (47 %) Čechů plánuje zimní dovolenou v České republice. Nejčastěji (25 %) chtějí odpočívat a lehce sportovat, aktivní dovolenou se sportem plánuje 22 % lidí. Většinou se chtějí věnovat pěší turistice (57 %) a lehčím procházkám (56 %). ...

Boty na zimu a na hory - jaké zvolit?

Když letní vedra a zlaté listí lemující cesty upadají v zapomnění, je čas vybrat si zimní obuv, která bude dobře fungovat v chladném a nepříznivém poč ...

Boty Nike Air Force 1 bílé posunuly (nejen) sport o velký krok kupředu

Také už vás někdy při sledování některého sportovního klání napadla otázka, jak je možné, že se výkony sportovců neustále zlepšují a oni posouvají hra ...

Bojíte se odstranění tetování? Zkušenosti lidí, kteří už mají zákrok za sebou, vaše obavy rozptýlí!

Jestliže uvažujete o odstranění tetování, zkušenosti těch, kteří tímto procesem již pr

Pohodlné boty na výlety i každodenní nošení

Hledáte obuv, která vám poskytne maximální pohodlí na víkendový výlet mimo město, ale zároveň se hodí i na každodenní nošení? Potřebujete univerzální ...

DoporučujemePátek 9.12.2022
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.