InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

I repasované počítače mají své kupce

23.06.2022
Koupit si při dnešních cenách kompletně nový počítač rozhodně není nic levného. Naopak, komponenty jsou vlivem celé řady událostí drahé skoro jako v devadesátých letech, kdy osobní počítače stávaly i nižší stovky tisíc korun.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
V případě repasovaného PC se však nemusí zájemce obávat příliš vysokých cen, jelikož jde sice o starší, ale dobře fungující a velice užitečné stroje. Nejedná se tudíž o žádný šrot, jak se mnohdy traduje. Je však potřeba vybírat uvážlivě.

Značka nerovná se kvalita


Stejně jako nové stroje, tak i starší kousky není dobré vybírat pouze podle značky, ale rovněž dle modelové řady. Existují společnosti, které vyrábí skvělé počítače (HP, DELL), nicméně i ony dávají do prodeje nižší i vyšší třídy.

Repasované notebooky jsou skoro vždy notebooky střední a vyšší řady, jelikož ty jsou lépe zpracované. Vzhledem k tomu, že často nejsou vyrobené pouze z plastu, ale mají také kovové části, s největší pravděpodobností vydrží dobře sloužit mnohem déle než nižší řady jakékoliv značky.

Hlavní je architektura


Na taktovací frekvenci procesorů už dávno tolik nezáleží. Výkon počítače závisí především na architektuře procesoru, a i podle té je potřeba repasované počítače vybírat.

Větší výkon mají například procesory Core i5 a i7 než novější low-endové Celerony a Pentia. Pokud chcete vědět jak výkonný procesor je, podívejte se na nějaký benchmark.

Prodejce


Důležitý je i prodejce. Mnoho obchodníků nabízí i totální šroty, které jsou schopny fungovat maximálně tak rok, než jim skončí záruční doba. Hlavně aby měli kšeft.

Proto je vždy lepší nakupovat v obchodech s dobrou reputací, například v e-shopu pocitacezababku.cz, který je z rozsáhlou nabídkou na českém trhu již od roku 2005 a na veškeré zboží poskytuje záruku.

Naprostá většina počítačů v jejich nabídce patří do tzv. bussiness třídy, což jsou kvalitní mašiny jak po stránce hardwaru, tak i co se zpracování týče.

Autor: Pl

Další články z rubriky Rady a tipy

Omalovánky děti milují. Vytiskněte jim zdarma ty se zvířátky

Na trhu je dnes spousta publikací s omalovánkami. I když je dětem kupujeme, nemusí stačit. Dětské zájmy se mění, a zatímco se jim jeden den líbily Disney princezny, dnes po návštěvě ZOO chtějí malovat výhradně zvířátka. Mějte pro ně po ruce ...

Letiště Praha přináší pátý díl detailních rad: Jaké jsou možnosti při cestování s dětmi

Samostatnou kapitolu cestování letecky věnujeme dětem. Právě cesta letadlem může být pro rodiče i jejich ratolesti stresující. To platí dvojnásob v ob ...

Letiště Praha přináší čtvrtý díl detailních rad: Jak se připravit na bezpečnostní kontrolu

Čtvrtý díl rad a tipů Letiště Praha pokračuje tématem bezpečnostní kontroly. Na tu se cestující může připravit už doma, urychlit tím celý proces a uše ...

Na úskalí autopůjčoven v zahraničí upozorňuje dTest

Mnoho lidí, kteří na dovolenou zamíří letecky, chce navštívit zajímavá místa v okolí dovolenkové destinace, a tak si v dané zemi půjčí auto. S cestová ...

Letiště Praha přináší třetí díl detailních rad: Jak se snadno a rychle odbavit na let

Třetí díl rad a tipů Letiště Praha pokračuje tématem rychlého a hladkého odbavení. Příjemná dovolená může začít už na letišti a bezproblémové odbavení ...

DoporučujemePondělí 27.6.2022
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.