InfoDnes.cz » Zpravodajství » Ekonomika

CzechTrade otevírá v americkém Chicagu nový Exportní inkubátor

24.05.2022
Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade otevřela v americkém Chicagu nový Exportní inkubátor. Nachází se ve čtvrti Chicago Loop, přímo v hlavním obchodním centru města. Služby inkubátoru mohou společnosti využívat až 6 měsíců. Firmám během jejich pobytu poskytují podporu a poradenské služby zástupci zahraniční kanceláře CzechTrade, která taktéž sídlí v tomto městě. Do konce roku 2022 plánuje agentura otevřít další tři Exportní inkubátory.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Zázemí chicagského inkubátoru budou následující půlrok využívat dvě společnosti. Jsou jimi RIM CZ a ANACOT Services. Zástupci zahraniční kanceláře CzechTrade poskytnou firmám konzultační servis. Pomohou se seznámením s místním podnikatelským a právním prostředím, dále se zprostředkováním kontaktů a jednáním například s právní kanceláří ohledně založení společnosti, realokace pracovníků a další.

Firmy mají k dispozici plně vybavenou kancelář s pevnou telefonní linkou, přístupem k internetu, možností tisku a skenování. Kromě toho mohou také využívat sdílenou vstupní recepci a odpočinkové prostory s kuchyňkou. Inkubátor se nachází v prostorách, které provozuje společnost Expansive.

Prestižní adresa usnadní podnikání v zahraničí


Exportní inkubátor patří mezi velmi užitečné služby nabízené agenturou CzechTrade. "Spuštěním tohoto projektu jsme reflektovali potřeby firem, které plánují rozvíjet své podnikání ve vzdálenějších teritoriích a tímto nabízíme podporu nejen v zázemí, ale i v odborném poradenství. Usnadňujeme tak firmám první vstup na trh," vysvětluje generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal.

Služby exportního inkubátoru jsou určené firmám registrovaným v České republice, které se rozhodnou působit na zahraničním teritoriu. "Inkubátor je vhodný také pro firmy, které působení v zahraniční zvažují a inkubační čas využijí například pro vyhledávání obchodních partnerů nebo získávání nezbytných informací. Inkubátor mohou dále využít společnosti, které provádějí přesun výroby do nového teritoria, a je otevřen i start-upovým firmám," dodává Radomil Doležal.

V pořadí druhý Exportní inkubátor CzechTrade je českým firmám k dispozici od dubna roku 2022. Současně jej mohou využívat až čtyři české firmy, každá v samostatné kanceláři. "Služeb exportního inkubátoru jsme se rozhodli využít, jelikož na americkém trhu je osobní jednání velice důležité. Američtí obchodníci chtějí vidět, že jste v USA opravdu fyzicky přítomni. Trh USA je obrovský a vysoce konkurenční a místní obchodníci si mohou vybírat z mnoha dodavatelů. Přednost pak logicky dají spíše těm partnerům, které si mohli osobně prověřit," uvedl Petr Motlík, Sales Manager společnosti RIM CZ.

Úspěšný start na indickém trhu


Vůbec první Exportní inkubátor byl otevřen v roce 2021 v indickém Bengalúru. Počátkem ledna 2022 se do něj přihlásily čtyři firmy. Jedná se o technologické společnosti působící v různých oborech. Všechny zúčastněné podniky se rozhodly na indickém trhu zůstat a nadále tam rozvíjet své byznysové aktivity.

Do konce roku 2022 plánuje agentura CzechTrade otevřít další tři Exportní inkubátory. Budou sídlit v Brazílii, Kazachstánu a Spojených arabských emirátech.

Zdroj: CzechTrade

Další články z rubriky Ekonomika

Konference Hospodářské komory a České asociace umělé inteligence ukáže firmám, jak používat AI

Praktické ukázky využití v podnicích, konzultační zónu a workshopy, na kterých si zástupci firem vyzkouší AI nástroje, chystají Hospodářská komora a Česká asociace umělé inteligence. Na konferenci AI inspiration v pražském Cubexu na konci května ...

První investiční VC fond z Národního plánu obnovy ČR bude spravovat Tensor Ventures

Investiční společnost Tensor Ventures byla vybrána jako správce prvního fondu rizikového kapitálu (VC), který bude financován z Národního plánu obnovy ...

ČSOB Index očekávání firem: Optimismus podnikatelů a firem roste, chuť investovat je nejvyšší od roku 2019

Nálada malých a středních firem a podnikatelů se mění k lepšímu. Největší posun od podzimu nastal v investiční aktivitě, která je na nejvyšší úrovni z ...

Výzva všem samosprávám: Vypravte se na URBIS pro know-how, dobrou praxi i kontakty

Brno - Už 4. června 2024 otevře své brány brněnský URBIS. Letošní ročník nabídne v Česku doposud nevídaný třídenní program s účastí ministrů, předních ...

AMSP: Vyzkoušejte si Akademii podnikání České spořitelny

Máte hlavu plnou nápadů a snů a nechybí vám ambice je realizovat? Svého podnikavého ducha můžete ze řetězu pustit třeba právě teď! V Akademii podnikán ...

DoporučujemeÚterý 28.5.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »