InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Bydlení

Jste chytřejší než realitní makléř? Otestujte se!

08.10.2021
Nemovitostí je nedostatek, a tak by se mohlo zdát, že prodat byt či dům v současnosti není vůbec složité. Opak je však pravdou. Pokud nevíte, jak na to, prodej bytu svépomocí může trvat neúměrně dlouho, ubírat vám spoustu času i energie. Jakým způsobem se vyvarovat nejčastějších chyb? Poznejte je v online kurzu.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Realitní schopnosti Čechů se sice možná o něco zlepšují, ale mnohým narostlo spíš falešné sebevědomí. Prodat byt rychle, za co nejvyšší cenu a tak, aby pro vás smlouva byla výhodná, je prostě oříšek. Troufnete si ho rozlousknout?

Otestujte své schopnosti online


Každý z nás si dokáže představit, jak funguje prodej bytu. Jakmile však začnete přemýšlet o detailech, znejistíte. Nejtěžší otázkou bývá, jak nacenit byt? Jaká je za byty cena ve vaší lokalitě? Jaké smlouvy pro prodej bytu jsou vhodné? Najdete je někde na internetu? Co byste měli určitě uvést v popisu inzerátu a jakým způsobem pořídit fotky, které zájemce opravdu nalákají? Na co si dát pozor při prodeji bytu?

Jestliže dokážete na většinu těchto otázek odpovědět, určitě se otestujte. Realitní kancelář Maxima vytvořila skvělý online test pro všechny, kteří mají v plánu prodej bytu bez realitky. Jde o nejrozsáhlejší online test na toto téma, po jeho absolvování tedy budete tušit, zda máte jen přehnaně vysoké sebevědomí, nebo opravdu víte, jak prodat byt.

Pusťte se do online kurzu zdarma


Realitní kancelář Maxima jde navíc ještě dál, a kromě online testu nabízí celý kurz zaměřený na prodej bytu. Už více než dvacet let se tato ryze česká realitka snaží Čechy vzdělávat v oblasti realitního trhu. V 90. letech vydávala realitní magazín, spoustu let vede úspěšný blog a nyní vydala první a jediný online kurz pro prodávající.

Kurz je k dispozici zcela zdarma a plně online, takže ho může absolvovat kdokoliv a odkudkoliv. Tematicky je rozdělený do čtyř částí:
- Tržní cena - dozvíte se, kolik stojí byt, co vlastně ovlivňuje ceny, jak tržní cenu určit, kdy ji zvýšit či snížit.
- Prezentace nemovitosti - home staging, dobrý text inzerátu, hra na emoce nebo na rozum. Tohle všechno se v kurzu rozebírá.
- Jednání se zájemci - jakým způsobem organizovat prohlídky, co odpovídat na žádosti o slevu, podle čeho poznat zájemce, který nebude mít problém s platbou.
- Právní otázky - katastr nemovitostí, úschova peněz při prodeji i dobrá smlouva.

Kurz tedy pokrývá vše, co potřebujete pro bezproblémový prodej nemovitosti znát. Přesto jej absolvujete za pouhé 2,5 hodiny. Tento čas se tedy věnovat určitě vyplatí.

Vždy je tu možnost obrátit se na odborníky


Stále si kladete otázku, kolik si mám říct za byt, a ocenili byste pořádnou právní oporu? Obrátit se na odborníky nikdy není špatná volba. S realitní kanceláří prodáte nemovitost za nejvyšší cenu, rychle a bez starostí. Falešné sebevědomí je kolikrát spíš na škodu.

Autor: Prya

Další články z rubriky Bydlení

Bezpečnostní dveře jsou nutností pro každou domácnost

Situace na trhu se v mnoha ohledech stala v posledních týdnech a měsících doslova šílená. Výrazně zdražují nejen stavební materiály, ale také mnohé další druhy zboží a surovin, z nichž se vyrábí koncové produkty pro zákazníky. Řada firem už má ...

Koupit si vlastní byt je lepší, ovšem ani pronájem nemusí být vždy špatnou volbou

Najít si vhodné bydlení je jedním ze základních životních cílů většiny lidí, nicméně v našich zeměpisných šířkách je to stále složitější. ...

4 rady, jak vybrat správný nábytek

Při výběru nového kousku nábytku je důležité dodržet několik základních rad. Když to zvládnete, budete s nově pořízeným vybavením spokojení po funk ...

Tohle je 5 tipů pro váš útulný domov

Příjemný pocit domova vytváří mnoho maličkostí. Právě díky nim se v každém pokoji cítíme skutečně jako doma. Jestli si chcete svoji domácnost zútulnit ...

Nevíte, jak prodat dům? My ano!

Máte dům na prodej? Vezmete-li to za správný konec, můžete na něm opravdu dobře vydělat. Možná vás dokonce čeká obchod vašeho života. ...

DoporučujemePondělí 18.10.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.