InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

8 tipů jak cestovat levně

18.05.2020
Nízkonákladové cestování nemusí být nutně nepohodlné. Jsou však věci, které budete muset oželet. Prohlédněte si 8 tipů vám pomohou poznávat svět i s poloprázdnou peněženkou.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Kupujte levné letenky
Cena letenky tvoří vždy nezanedbatelnou část rozpočtu, proto je potřeba znát správné tipy a triky. Jak vybírat odletová a příletová místa, v jaké dny letenky kupovat, kdy se vydat na cestu nebo kde se naučit letenkové hacky zjistíte v článku jak koupit levné letenky.

Vyměňte hotel za hostel
Proč dát několik desítek dolarů za dvoulůžkový pokoj, když můžete získat postel ve sdíleném pokoji za méně než 10 dolarů? Hostely také často nabízí levné výlety pro své hosty.

Vyměňte hostel za couchsurfing
Couchsurfing je skvělou příležitostí, jak bydlet zdarma a poznat do hloubky zdejší kulturu a život. Kontakt s místními obyvateli vám otevře nové možnosti a pomůže ušetřit další prostředky.

Sestavte si denní rozpočet
Kdo chce cestovat s malým rozpočtem, ten se bez plánu denních nákladů neobejde. Vezměte v úvahu náklady na dopravu, stravování, ubytování, vstupy nebo další výdaje a ty se snažte nepřekročit.

Utrácejte mimo vyhlášené turistické čtvrti
Dalším důležitým doporučením je vyhýbat se tradičním turistickým bulvárům. O těch sice píše každý průvodce, ale necháte v nich majlant jako např. na Bui Vien v Saigonu nebo Khao San Road v Bangkoku. Vyhýbejte se davům turistů a bude se vám žít levněji.

Cestujte do levných zemí
S malým budgetem si bohužel cestovatel nemůže dovolit všechny země. A ani levná letenka vás nemusí ochránit před průvanem v peněžence. Země jako Japonsko, Francie nebo USA nahraďte za Indii, Indonésii nebo Kyrgyzstán.

Přejíždějte v noci
Během nočních přejezdů sice přijdete o výhledy z okna, můžete však ušetřit nejen čas, ale také cenu za noc v ubytování. V jižní a jihovýchodní Asii nebo Číně jsou rozšířeným fenoménem spací autobusy. Mnohem pohodlnější než autobus však bývá vlak. Zjistěte jak sehnat levné jízdenky na vlak po Evropě.

Využívejte aplikace
Nenechte se zbytečně obrat o peníze a používejte aplikace, které umožní získat služby za běžné místní ceny. Při jízdě taxíkem využívejte službu Ola pro Indii, Grab v jihovýchodní Asii nebo Kareem v arabském světě. Na většině míst si však vystačíte i s univerzálním Uberem. Pro výběr z bankomatu potom použijte služby společnosti Revolut. Kurzy mají lepší než kdejaká směnárna a za výběry do určité výše neplatíte.

Autor: pasapusu.cz

Další články z rubriky Rady a tipy

Díky kvalitnímu dalekohledu budou vaše zážitky intenzivnější

Vyrážíte třeba do přírody? Chcete pořídit první dalekohled svému dítěti? Nebo chcete své dítě podpořit v zájmu o astronomii? Ať už hledáte dalekohled za jakýmkoliv účelem, dalekohled do kapsy nebo větší dalekohled určený k pozorování vzdálenějších ...

I vruty do dřeva musí splňovat příslušené parametry

Česká obchodní inspekce kontrolovala spojovací prvky - vruty, hřebíky a kolíky, které jsou často používány při stavebních pracích. U těchto výrobků ČO ...

Objevte kouzlo datových schránek a předejděte potížím s nedoručenou poštou

Nedoručený dopis jako banalita, která vás může dostat do problému. V České republice platí systém náhradního doručení, díky kterému se zpráva považuje ...

5 důvodů, proč zvolit bydlení za Prahou

Ceny bytů v metropoli se rok od roku zvyšují a pravděpodobnost, že výhledově klesnou, je spíše mizivá, také vzhledem k jejich množství, které je nedos ...

Slunečné počasí láká cyklisty i zloděje kol

Silnice i lesní cesty zaplnilo během stávajících teplých dnů množství cyklistů. Kolo je nejen v momentální situaci jedním z nejdostupnějších způsobů o ...

DoporučujemePondělí 1.6.2020
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.