InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

8 tipů jak cestovat levně

18.05.2020
Nízkonákladové cestování nemusí být nutně nepohodlné. Jsou však věci, které budete muset oželet. Prohlédněte si 8 tipů vám pomohou poznávat svět i s poloprázdnou peněženkou.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Kupujte levné letenky
Cena letenky tvoří vždy nezanedbatelnou část rozpočtu, proto je potřeba znát správné tipy a triky. Jak vybírat odletová a příletová místa, v jaké dny letenky kupovat, kdy se vydat na cestu nebo kde se naučit letenkové hacky zjistíte v článku jak koupit levné letenky.

Vyměňte hotel za hostel
Proč dát několik desítek dolarů za dvoulůžkový pokoj, když můžete získat postel ve sdíleném pokoji za méně než 10 dolarů? Hostely také často nabízí levné výlety pro své hosty.

Vyměňte hostel za couchsurfing
Couchsurfing je skvělou příležitostí, jak bydlet zdarma a poznat do hloubky zdejší kulturu a život. Kontakt s místními obyvateli vám otevře nové možnosti a pomůže ušetřit další prostředky.

Sestavte si denní rozpočet
Kdo chce cestovat s malým rozpočtem, ten se bez plánu denních nákladů neobejde. Vezměte v úvahu náklady na dopravu, stravování, ubytování, vstupy nebo další výdaje a ty se snažte nepřekročit.

Utrácejte mimo vyhlášené turistické čtvrti
Dalším důležitým doporučením je vyhýbat se tradičním turistickým bulvárům. O těch sice píše každý průvodce, ale necháte v nich majlant jako např. na Bui Vien v Saigonu nebo Khao San Road v Bangkoku. Vyhýbejte se davům turistů a bude se vám žít levněji.

Cestujte do levných zemí
S malým budgetem si bohužel cestovatel nemůže dovolit všechny země. A ani levná letenka vás nemusí ochránit před průvanem v peněžence. Země jako Japonsko, Francie nebo USA nahraďte za Indii, Indonésii nebo Kyrgyzstán.

Přejíždějte v noci
Během nočních přejezdů sice přijdete o výhledy z okna, můžete však ušetřit nejen čas, ale také cenu za noc v ubytování. V jižní a jihovýchodní Asii nebo Číně jsou rozšířeným fenoménem spací autobusy. Mnohem pohodlnější než autobus však bývá vlak. Zjistěte jak sehnat levné jízdenky na vlak po Evropě.

Využívejte aplikace
Nenechte se zbytečně obrat o peníze a používejte aplikace, které umožní získat služby za běžné místní ceny. Při jízdě taxíkem využívejte službu Ola pro Indii, Grab v jihovýchodní Asii nebo Kareem v arabském světě. Na většině míst si však vystačíte i s univerzálním Uberem. Pro výběr z bankomatu potom použijte služby společnosti Revolut. Kurzy mají lepší než kdejaká směnárna a za výběry do určité výše neplatíte.

Autor: pasapusu.cz

Další články z rubriky Rady a tipy

Jak správně nosit reflexní pásky?

Reflexní pásky jsou jedním z nejlevnějších, a především nejuniverzálnějších reflexních prvků. Od února 2016, kdy vešlo v povinnost nosit jako chodec na komunikaci za snížené viditelnosti reflexní prvky, se staly běžnou součástí českých domácností. ...

Jak na změnu dodavatele energií

Právo vybrat si dodavatele elektřiny mají spotřebitelé již od roku 2006, dodavatele plynu je možné změnit od roku 2007. Podle čeho ale vybrat tu pravo ...

Nebankovních půjček se bát nemusíte, jak vybrat tu nejvýhodnější?

Život je často nepředvídatelný a mohou se v něm udát situace, které vám zamávají s rodinným rozpočtem. Není pravdou, že po půjčce sahají jen nezodpově ...

Jak výhodně nakupovat na internetu? Používejte slevové kupóny

Nakupování na internetu v posledních letech raketově roste. Není divu, lidé žijí uspěchané životy a je pro ně pohodlnější si na počítači vybrat, co se ...

Buďte obezřetní při půjčování aut a karavanů v zahraničí

Chystáte si půjčit vůz nebo karavan na dovolené v zahraničí? Autopůjčovny provozované různými společnostmi se nacházejí na mnoha místech po celém svět ...

DoporučujemeÚterý 4.8.2020
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.