InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín

Rekvalifikace nebo nejnovější telefon. Kdy je dobré si půjčit a kdy nikoli?

25.09.2019
Řešíte problém, zda si půjčit, nebo ne? Někdy se jedná o ideální cestu, jindy vám to může přinést zbytečné potíže navíc. Víte, ve kterých případech si půjčit a kdy je lepší se vydat jinou cestou?
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Na co si rozhodně půjčit?
Víte, kdy je dobré zahodit strach a zažádat o půjčku? Poradíme vám.

Na nečekané aktuální výdaje - objevily se neodkladné výdaje, ale výplata ještě nepřišla? Nečekejte na upomínky, ale zaplaťte raději hned. Finanční instituce často nabízí první půjčku zdarma, bez splácení úroků navíc. Splatíte jen to, co si skutečně vypůjčíte.
Na studium a vzdělávání - jeden z nejlepších důvodů, kdy řešit půjčku a investovat, je do sebe a vlastních znalostí. Půjčte si a vyjeďte konečně na vysněnou stáž či pobyt v zahraničí. Nebo se registrujte na workshopy a kurzy, které odkládáte na neurčito. Nikdy není pozdě se naučit něco nového nebo získat novou rekvalifikaci, která vás posune dál i na finančním žebříčku.
Na zdravotní zákroky - jestliže vás či vaše blízké trápí nemoc a potřebujete zaplatit léčebné výlohy, půjčku neodkládejte. Nešetřete na svém zdraví a dopřejte si tu nejlepší lékařskou péči, i kdybyste si na to měli půjčit. Zdraví si nekoupíte, ale kvalitní zákrok a léky ano.
Na vlastní bydlení - chcete investovat do své nemovitosti? Udělejte to. Zažádejte o hypotéku či půjčku na rekonstrukci. Myslete na sebe a svou rodinu a investujte do budoucnosti. Taková půjčka se vám nakonec vrátí, protože hodnoty nemovitostí neustále rostou.

Na co si spíš nepůjčovat?
Nepůjčujte si jen tak bez rozmyšlení na věci, které nutně nepotřebujete. Pokud byste chtěli sobě a svým blízkým plnit sny, nejdříve přemýšlejte, jestli nelze věci vyřešit jinak, ať se nedostanete do kolotoče dluhů.

Na dárky - raději něco vyrobte či vyberte menší dárek od srdce a na velký dárek zkuste našetřit a s jeho pořízením počkat. Můžete se také domluvit s přáteli či rodinou a koupit jeden společný dárek, jehož cenu si mezi sebe rozdělíte.
Na Vánoce a jiné svátky - chtěli byste své rodině dopřát ty nejlepší svátky plné kvalitního jídla, domácích dekorací a kupy dárků, o které si děti píšou, ale výdaje vám to letos nedovolí? Nemusíte se kvůli tomu zadlužovat. Užijte si hlavně společné chvíle v rodinném kruhu a zapomeňte na finanční starosti.
Na dovolenou - měli jste velké výdaje a na velkou dovolenou už nezbylo? Nemusíte si kvůli tomu hned půjčovat. Dovolenou si užijete na týden, ale výdaje pak můžete splácet i několik měsíců. To není ta správná cesta. Vyberte letos něco menšího a blíž, na co vám rozpočet stačí.
Na spotřební elektroniku - opravdu si potřebujete půjčit na nejnovější telefon nebo větší televizi? Může se vám stát, že pak nebudete mít ani na zaplacení spotřebičů, které se mohou kdykoliv nečekaně rozbít. Myslete na nečekané výdaje a založte si raději spořící účet.


Autor: eVisions Advertising

Další články z rubriky Magazín

Objednávky dárků po internetu? Právě je nejvyšší čas nakupovat!

Nejintenzivnější předvánoční období pro obchodníky i nakupující je v plném proudu. Téměř každý Čech využívající internet plánuje nakoupit alespoň část dárků on-line, a tak i v letošním roce dosáhnou podle odhadů Asociace pro elektronickou komerci ...

Autonomní robot záchranář Jana Bayera zvítězil v prestižní soutěži IT SPY

Schopnost pohybovat se autonomně v neznámém stísněném prostředí a vytvořit jeho podrobnou mapu. To je role šestinohého robota záchranáře, jehož "mozek ...

Lékárníci před vánočními svátky radí: Zajistěte si své předepsané léky a nekombinujte je s alkoholem

V průběhu Vánoc se mnoha chronickým pacientům mění harmonogram, na který jsou zvyklí z průběhu roku. Lékárníci se tak častěji setkávají se situacemi, ...

Lékaři vytáhli do boje za včasnou léčbu pro diabetiky

Slepota, syndrom diabetické nohy nebo selhání ledvin - to jsou komplikace, se kterými se mohou potýkat pacienti s diabetem II. typu. Oddálit je dokáže ...

Pátek třináctého je svátkem pro sázkaře

Závěr roku a pátek třináctého svou magikou lákají sázkaře i ostatní, kteří jinak vůbec nehrají! Z průzkumu agentury NMS pro společnost Sazka vyplynulo ...

DoporučujemePátek 13.12.2019
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.