Sobota 11.7.2020
InfoDnes.cz »

Přehled tisku

» Svět techniky » Globe24.cz
Globe24.cz Zdroj: Globe24.cz |

Bristol Brabazon měl být létající palác. Skončil naprostou katastrofou!

11. 7. 2020 | Už v roce 1942 se Britové chystali na konec války. Chápali, že budoucnost cestování je ve vzduchu a tak ustanovili komisi, která měla naplánovat budoucnost letecké dopravy nad celým britským impériem. V jejím čele stál bývalý ministr John Theodore Cuthbert Moore Brabazon, 1. baron Brabazon z Tary. Nikdo netušil, jak dalekosáhlé následky budou doporučení komise mít a k jak velké hospodářské katastrofě povedou. ...

Bitevní křižník HMS Queen Mary měl vážnou chybu. Život to stálo celou posádku!

27. 6. 2020 | Na začátku 20. století se Německa a Velké Británie předháněly v námořním zbrojení. V čele britské admirality stál tehdy John Arbuthnot Fisher. Ten neustále přicházel s novými a neotřelými návrhy nových lodí. Mezi ně patřila i koncepce bitevního křižníku, jejímž vrcholem byla právě HMS Queen Mary.

Za tři roky má přijít další přelom v dobývání kosmu. Co je v plánu?

25. 6. 2020 | Za tři roky vystoupí z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) do otevřeného kosmického prostoru vesmírný turista. Podle agentury TASS o tom dnes informovala ruská kosmická korporace RKK Eněrgija v souvislosti s podpisem dohody s americkou společností Space Adventures o dopravení dvou turistů na ISS v roce 2023.

Čína se odstříhává od GPS, vypustila poslední satelit systému Pej-tou

23. 6. 2020 | Čína dnes úspěšně na oběžnou dráhu vyslala poslední satelit pro svůj navigační systém Pej-tou. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž chce Peking být nezávislý na obdobném americkém systému GPS.

Muskovi v patách. Miliardář Branson uzavřel smlouvu s NASA

22. 6. 2020 | Firma Virgin Galactic miliardáře Richarda Bransona dnes oznámila, že podepsala s americkým Národním úřadem pro letectví a vesmír (NASA) smlouvu o připravení programu na podporu soukromých misí na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Informovala o tom agentura Reuters.

Čína se chystá na případnou válku s USA, v kosmu zbývá udělat už jen poslední věc

22. 6. 2020 | Čína se připravuje vyslat do vesmíru poslední satelit a dokončit tak svůj navigační systém Pej-tou. Cílem Pekingu je získat vlastní navigační systém nezávislý na obdobném americkém systému GPS. Jde o důležitý posun, který zajistí, že čínské vojenské systémy budou fungovat i v případě konfliktu s USA.

M3 Lee: Byl skutečně lakovaná rakev pro sedm kamarádů? Proč ho vojáci nenáviděli?

16. 6. 2020 | Mnohé zbraně jsou na papíře silné a nebezpečné. Na bojišti se však mnohokrát ukáže, že realita je jiná. Takovým případem byl i střední tank M3 Lee. V čem vojáky zklamal a proč ho na Východní frontě doslova nenáviděli? A kde se nakonec prosadil?

Kolik mimozemských civilizací je v naší galaxii? Vědci došli k překvapivému číslu

16. 6. 2020 | V naší domovské galaxii existuje 36 inteligentních mimozemských civilizací, které jsou schopné komunikovat s ostatními. K takovému odhadu dospěli na základě výpočtů britští astrofyzikové, kteří se pokusili aktualizovat teorii o možném výskytu mimozemských civilizací ve vesmíru.

Nacistický Junkers Ju 86 P létal tak vysoko, že byl nezranitelný. Britové však na něj vyzráli

15. 6. 2020 | Zemí, nad kterou se objevil, brzy zasáhla válka! Takovou pověst měl německý průzkumný letoun Junkers Ju 86 P/R. Stroj, který létal tak vysoko, že se nemusel obávat stíhaček protivníka a neměl na svou obranu ani zbraně. Hitlerův posel války však musel být zastaven. Jak však na to?

Falcon 9 zvládl další vesmírnou misi. Část rakety přistála na plošině v Atlantiku

13. 6. 2020 | Raketa Falcon 9 americké společnosti SpaceX dnes úspěšně vynesla na oběžnou dráhu devátou sérii satelitů Starlink, které mají umožnit globální připojení k internetu. Falcon 9 odstartoval z kosmodromu na Mysu Canaveral v 11:21 SELČ a kromě 58 internetových satelitů dopravila do vesmíru i tři družice SkySat.

Tetrarch měl být oporou britských výsadkářů. Způsobil jim spíše bolehlav!

11. 6. 2020 | Jádrem většiny tankových armád před 2. světovou válkou byly lehké tanky. Nejinak tomu bylo i ve Velké Británii. Roku 1937 firma Vickers-Armstrong začala s vývojem obrněnce, který měl být vrcholem konstrukce lehkých tanků. Ukázalo se, že vznikl spíše velký problém, než hodnotný bojový stroj.

PZL P. 23 Karaś jako první bombardoval Hitlerovu říší. Ztráty byly obrovské

8. 6. 2020 | Na začátku 30. let 20. století Polsko hledalo nový perspektivní bombardér, který by nejen zajistil dostatečný dolet, ale i velký náklad pum. Na rozdíl od Československa, kde stále vládly nebi velké dvojplošníky smíšené konstrukce, se Poláci rozhodli pro tehdy supermoderní celokovový jednoplošník. PZL. 23 Karaś (Karas) se měl zapsat do historie.

Další úspěch SpaceX. Vyneseno 60 satelitů Starlink, první stupeň rakety se vrátil

4. 6. 2020 | Americká společnost SpaceX dnes ráno úspěšně dopravila na oběžnou dráhu už osmou sérii 60 satelitů sítě Starlink, která má umožnit globální připojení k internetu. Kolem Země těchto družic nyní krouží kolem 480. První stupeň rakety Falcon 9 po vynesení satelitů opět úspěšně přistál na plující plošině v Atlantském oceánu.

Jagdtiger: Hitlerovo monstrum, které mělo zničit všechny spojenecké tanky. Byl tu ale háček

2. 6. 2020 | V roce 1943 se na východní frontě objevily sovětské tanky IS-2, které byly i pro dosud osvědčené kanóny 88 milimetrů tvrdým oříškem. Německá odpověď byla monstrózní. Dělu ráže 128 milimetrů Pak 44 neodolal žádný spojenecký tank. Před Němci stál ovšem jiný problém. Jak 7 tunový kanón dostat na frontu?

Muskův raketoplán Crew Dragon přistál u ISS. Zakotvení potvrzeno, hlásí NASA

31. 5. 2020 | Na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) dnes úspěšně zakotvila americká kosmická loď Crew Dragon soukromé společnosti SpaceX. Na palubě lodi, která z floridského mysu Canaveral odstartovala v sobotu, je dvojice astronautů Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Robert Behnken a Douglas Hurley.

Zdroj: Globe24.cz - globe24.cz
14:11:49 | 11.07.2020Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.