Neděle 21.7.2019
InfoDnes.cz » Přehled tisku » Hlavní přehled » Euro.cz
Euro.cz Zdroj: Euro.cz |

Víc než cigarety a voňavky. Pražské letiště investuje miliardy do zlepšení služeb pro cestující

21. 7. 2019 | Ročně tudy projde skoro 17 milionů lidí, ale jeden důležitý krok letiště teprve čeká. S trochou nadsázky řečeno teprve nyní se rozhodlo vykročit z éry kartonů cigaret, voňavek a kabelek. Řeč je o největším tendru v historii firmy v objemu zhruba osmi miliard korun. Pražské letiště mění strategii svých obchodů, což se dotkne každého, kdo tudy nebo odsud někdy poletí.

Kulturní bitva na poli sociální péče

21. 7. 2019 | Systém se musí změnit. Uvažujme o pojištění dlouhodobé péče.

Havlíček: Hledá se pokusné město pro první 5G síť

21. 7. 2019 | Podle ministra Karla Havlíčka bude moderní mobilní síť 5G pokrývat do pěti let 70 procent obyvatel Česka.

V Rusku chtějí vyhlásit pivo za nealkoholický nápoj. Pivovary jsou nadšené, poslanci v šoku

21. 7. 2019 | Ruské ministerstvo průmyslu a obchodu přišlo s revolučním nápadem vyhlásit pivo za nealkoholický nápoj. Informovala o tom agentura RBK s odkazem na text rozvojové obchodní strategie pro příštích šest let. Pivovary přijaly zprávu s nadšením, v poslaneckých kruzích podle agentury TASS plán vyvolal šok. Jeden z poslanců chce ministerstvo zažalovat.

Napětí v Le Monde: většinoví vlastníci vnímají Křetínského jako "ďábelského Čecha"

20. 7. 2019 | Vlastníci si vjeli do vlasů, redakce je na nohou. Český podnikatel Daniel Křetínský chce očividně zvýšit svůj majetkový podíl ve světově známém listě Le Monde, uvedl v pátek na svém webu německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) v článku o plánech českého miliardáře.

Merkelová varuje před růstem antisemitismu, populismu a rasismu v Německu

20. 7. 2019 | Německá kancléřka Angela Merkelová dnes vyzvala Evropany k odporu proti populismu, nacionalismu, rasismu a antisemitismu. U příležitosti 75. výročí neúspěšného atentátu na nacistického diktátora Adolfa Hitlera prohlásila, že odvaha a sebeobětování organizátorů atentátu může být příkladem pro dnešní svět.

Jede stator, elektromotor. Modletická firma Sopo vyrábí komponenty pro formule 1

20. 7. 2019 | Česká firma Sopo vyrábí elektromotory pro vozy formule 1 nebo technologické obry Miele nebo Schneider Electric. A staví novou zděnou továrnu za 130 milionů.

Návrhy odpadových zákonů: tisíce připomínek, žádný potlesk

20. 7. 2019 | Za extrémně dlouho připravované návrhy odpadových zákonů si ministerstvo životního prostředí vysloužilo facku.

Křížová cesta socialismu. První sociální demokraté by do pekla zřejmě poslali své nástupce

20. 7. 2019 | První sociální demokraté zažili jen šikanu a věznění. Dnes by jim nejspíš vadili víc jejich nástupci v čele ČSSD než kapitalističtí vydřiduši.

Poslední zhasne. Kdysi hrdá značka „socdem“ je v troskách

20. 7. 2019 | Tak špatně na tom ČSSD nebyla třicet let. Tradiční české straně hrozí úpadek.

Esej: Pravda a cháska

20. 7. 2019 | Donald Trump má jednoduchý modus operandi, jejž nejlépe vystihuje výraz „fuck you". Zlý sen? Ne, nový standard.

Potíže s hazardem a závislostí má až 164 tisíc lidí v Česku. Patologických hráčů je 60 tisíc

20. 7. 2019 | Kolem 164 tisíc lidí nad 15 let v Česku může mít podle odborných odhadů problémy s hraním hazardních her a se závislostí na něm. Patologických hráčů je pak bezmála 60 tisíc. Sázení a hraní nemá pod kontrolou asi 13 tisíc mladých do 18 let. Vyplývá to z výroční zprávy o hazardním hraní za loňský rok. V posledních letech počty klesly. Češi loni za hazard utratili 249,5 miliardy korun, prohráli 31,3 miliardy. ...

Financování péče o staré a potřebné se musí změnit. Jinak se stát nedoplatí

20. 7. 2019 | Aktuální spor o dofinancování sociálních služeb je obzvláště tvrdý. Zdá se, že jejich poskytovatelům v pobytových zařízeních, v ambulantních a terénních službách – je jich celkem 2150 – došla trpělivost s letitým handrkováním se státem, z čeho a jak se služby doplatí, když státní rozpočet tuto kolonku notoricky podstřeluje.

Uhlovodíky svobody. Američané chtějí ovládnout trh s ropou a plynem v Evropě

20. 7. 2019 | Některé změny probíhají až nečekaně rychle. Ještě v minulém desetiletí musely Spojené státy americké dovážet až 600 milionů tun ropy ročně z celého světa. Hlavně z oblasti Perského zálivu, Venezuely a Nigérie. Dnes naopak ve Washingtonu spřádají plány, jak se stát hlavním dodavatelem ropy a plynu na světový trh. O ten evropský se Američané chtějí doslova poprat s Rusy.

Jak zachránit Antarktidu? Umělým sněhem z oceánu, zvažují vědci

19. 7. 2019 | Zachránit tající antarktický kontinent a zabránit zvyšování hladiny oceánů by podle některých vědců možná mohl umělý sníh z odsolené mořské vody.

Brno pracuje víc než Praha, říká „bagetový“ index

19. 7. 2019 | Čísla tohoto indexu je třeba brát s rezervou, ale jako jeden ze způsobů zajímavých ekonomických výpočtů svou hodnotu mají. Řeč je o takzvaném bagetovém indexu, který podle občerstvení poslaného na firemní snídaně, porady a mýtinky počítá, jak se v kterém městě či oboru pracuje, respektive jaký výpadek tam přinesly prázdniny. Aktuální bagetový index říká, že pohoda nastala ve státních úřadech a velkých korporacích, a že v Brně je obecně pokles daleko menší, než v hlavním městě. ...

Státní dluh stoupl na 1,7 bilionu. Na každého Čecha hypoteticky připadá 160 800 korun

19. 7. 2019 | Státní dluh v prvním pololetí stoupl o 90,6 miliardy na 1,713 bilionu korun. Důvodem nárůstu dluhu byla snaha získat peníze za výhodných podmínek na plánované splátky státních dluhopisů v letošním roce. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh zhruba 160 800 korun.

Úleva pro Itálii. Nejzadluženější zemí eurozóny se stala Francie

19. 7. 2019 | Nejzadluženější zemí eurozóny se stala Francie. Její veřejný dluh předstihl v prvním čtvrtletí v absolutních číslech dluh italský, informoval dnes evropský statistický úřad Eurostat. V prvních třech měsících roku dlužila Francie o 359 milionů eur (9,2 miliardy korun) více než Řím.

Unipetrol se dostal ze ztráty. Ve druhém čtvrtletí skončil v zisku 1,8 miliardy korun

19. 7. 2019 | Petrochemickému holdingu Unipetrol v letošním druhém čtvrtletí vzrostly meziročně tržby zhruba o desetinu na 34,1 miliardy korun. Provozní zisk činil 1,8 miliardy, podle firmy je srovnatelný s loňskem. V prvním čtvrtletí byl holding ve ztrátě.

WHO varuje: V dětských výživách je příliš cukru, vzniká na něm závislost

19. 7. 2019 | Světová zdravotnická organizace (WHO) zkoumala potraviny určené pro děti ve věku od narození do 36 měsíců. Z osmi tisíc vzorků téměř polovina obsahovala alespoň ze třetiny kalorie ve formě cukrů. Výživa pro kojence a malé děti je často doslazována rafinovaným cukrem nebo ovocným koncentrátem. Tato praxe výrobců vede k tomu, že děti i v pozdějším věku preferují sladkou chuť a konzumují více sladkostí. ...

Zdroj: Euro.cz - https://euro.cz
10:12:51 | 21.07.2019



Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »








Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.