Neděle 24.2.2019
InfoDnes.cz » Zprávy » Hlavní přehled » Euro.cz
Euro.cz Zdroj: Euro.cz |

Recese? Na strašení je ještě čas

23. 2. 2019 | Makroekonomické prognózy ČNB, ministerstva financí ani hlavních českých bank neočekávají, že by letos přišel nějaký velký problém.

Trumpova vláda zakázala financovat potratová vyšetření

23. 2. 2019 | Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa omezila federální financování klinik, které provádějí předpotratová vyšetření žen a vydávají doporučení do jiných zdravotnických zařízení. Nařízení, které je dalším krokem prezidenta Donalda Trumpa usilujícího o co největší omezení potratů, se podle amerických médií týká federálního programu zdravotní péče využívaného zhruba čtyřmi miliony Američanů. ...

Esej: O šimpanzích a želvách

23. 2. 2019 | Britská Konzervativní strana se po hlasování o brexitu stala karikaturou sebe sama, tvrdí kritici. Nikoli, je prostě jen novou tváří demokracie.

Metr za sedm tisíc. Praha dál rozprodává byty pod tržní cenou

23. 2. 2019 | Navzdory bytové nouzi Praha dál rozprodává městské byty, často hluboko pod tržní cenou. Výhodně nakoupil i politik ANO Patrik Nacher.

Sklárna Moser: čtvrtina se prodá, zbytek vyhodí

23. 2. 2019 | V Moseru dělají všechno ručně, úzkostlivě hlídají kvalitu a za výtvor si klidně řeknou o miliony.

Tragédie Deutsche Bank. Německý gigant čeká boj o přežití

23. 2. 2019 | Ještě nedávno nejrespektovanější finanční ústav evropského kontinentu čeká rozhodující čtvrtrok boje o přežití.

Po padesátce zrychlit: zkušení byznysmeni vydělávají na kryptoměnách i aplikacích

23. 2. 2019 | Tyhle padesátníky ještě nikdo z oběhu nestáhl a chystají se znovu měnit svět.

V Aeru Vodochody začala sériová výroba letounů L-39NG, prvních šest bude za rok

22. 2. 2019 | V závodu Aero Vodochody nedaleko Prahy už začala sériová výroba letounů L-39NG. Prvních šest jich bude pro zákazníky připraveno v roce 2020, dalších 12 v roce 2021. Od roku 2022 bude závod schopný dodat 20 strojů ročně, případně i více, pokud zavede výrobu v několika směnách. Výroba jednoho stroje zabere 18 měsíců. Pokračují i testy pro zisk certifikace, kterou by měl letoun získat do konce letošního roku. ...

Tvrdé přistání superjumba A380: Airbus spálil miliardy eur od evropských vlád

22. 2. 2019 | Evropský výrobce letadel Airbus získal na vývoj a výrobu obřího dopravního letounu A380 superjumbo několik miliard eur podpory od evropských vlád. Pokud by měl splatit pouze úvěr od Německa, musel by do roku 2021, kdy s výrobou skončí, postavit 290 letadel. V plánu je však výroba pouze 17 kusů.

Innogy prodává podíl v českém distributorovi plynu mateřské firmě RWE

22. 2. 2019 | Německá energetická společnost Innogy podepsala dohodu s firmou RWE o prodeji svého podílu 50,04 procenta v českém distributorovi plynu Innogy Grid Holding. Cenu firmy nezveřejnily. Druhým akcionářem innogy Grid Holding je australská investiční společnost Macquarie, která ve skupině vlastní zbývající podíl 49,96 procenta.

Etická komise UK potvrdila, že bývalý prorektor Kovář opisoval texty

22. 2. 2019 | Etická komise Univerzity Karlovy (UK) dnes potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor univerzity Martin Kovář dopustil plagiátorství. Rozsah jeho opisování označila komise za významný. Na možné Kovářovo opisování upozornili loni tři doktorandi. Kovář v souvislosti s případem v prosinci rezignoval na funkci prorektora a ke konci roku odešel i z fakulty. Obvinění z plagiátorství už dříve odmítl. ...

Průzkum CVVM: Volby by jasně vyhrálo ANO, ČSSD oslabila

22. 2. 2019 | Únorové volby do Sněmovny by podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyhrálo ANO se zhruba třicetiprocentním ziskem hlasů, podobně jako v lednu. ODS se opětovně přiblížila k Pirátům, obě uskupení by měla kolem 15 procent hlasů. ČSSD naopak od ledna mírně oslabila a jen těsně předstihla KSČM s deseti procenty. Kolem pětiprocentní hranice pro vstup do Sněmovny se pohybovaly KDU-ČSL, SPD a STAN. ...

Počerady potřetí: Tykač má další šanci získat elektrárnu ČEZ

22. 2. 2019 | Cesta k vytoužené elektrárně je pro miliardáře Pavla Tykače opět otevřená. Nahrává mu pasivita dosavadního vlastníka, jímž je polostátní firma ČEZ.

Potvrzení o zdanitelných příjmech budete potřebovat pro nového zaměstnavatele a daňové přiznání

22. 2. 2019 | Potvrzení o zdanitelných příjmech je dokument, který slouží pro dalšího zaměstnavatele, nebo i pro zaměstnance, který si sám bude podávat daňové přiznání k dani z příjmů. Potvrzení vydává bezplatně zaměstnavatel na žádost zaměstnance.

Kočky, myši, vyjednávači

22. 2. 2019 | Devadesátidenní příměří, kdy byla pozastavena americká celní přirážka na 200 miliard dovozů z Číny, vyprší 1. března. Představa, že by se tak komplikovaná problematika, jako jsou americko-čínské obchodní vztahy, dala vyřešit za pár měsíců do podoby nějakého finálního smluvního dokumentu, není reálná.

Česká Miss změnila koncept, podstatnou roli hrají sociální sítě

22. 2. 2019 | S dalším rokem opět přichází také povinnost najít nejkrásnější ženu České republiky. Její cestu k titulu budou diváci moci sledovat již od počátečních castingů a stanou se tak součástí nového konceptu nejprestižnější české soutěže krásy. Na finalistky České Miss 2019, kterou pořádá společnost Miss Events a.s., čeká nejen finanční odměna, ale také spousta zajímavých možností spolupráce. Jak bude letošní ročník probíhat, nám prozradila Veronika Slabá, členka představenstva Miss Events ...

Objem přenesených dat v mobilních sítích se loni výrazně zvýšil. U O2 se zdvojnásobil

22. 2. 2019 | Objem přenesených dat v mobilních sítích v Česku loni vzrostla u operátorů až na dvojnásobek. Firmy během roku přišly s většími datovými objemy a rostl i počet uživatelů, zejména u pevného připojení přes LTE.

Billa a Penny si nechaly platit od dodavatelů za odběr zboží. Dostaly pokutu 164 milionů

22. 2. 2019 | Obchodní řetězce Billa a Penny Market ze skupiny Rewe dostaly od antimonopolního úřadu pokutu 164 milionů za zneužití významné tržní síly. Rozhodnutí je pravomocné. Souhrnná pokuta je nejvyšší pravomocná sankce, jakou dosud ÚOHS za zneužití významné tržní síly uložil. Jediná vyšší pokuta, 183 milionů korun pro řetězec Globus z roku 2017, pravomocná není, protože Globus proti ní podal rozklad. Skupina Rewe postih akceptovala. ...

Štíhlejší fúze: Moneta o 1,25 miliardy snižuje nabídku na Air Bank a Home Credit

22. 2. 2019 | Společnost Moneta Money Bank se rozhodla snížit nabídku na převzetí konkurenta Air Bank a českého a slovenského Home Creditu ze skupiny PPF podnikatele Petra Kellnera o 1,25 miliardy korun.

Senioři pod kontrolou: technologické firmy reagují na stárnutí populace

22. 2. 2019 | Technologické firmy se začínají stále více soustředit na segment přístrojů pro seniory. Reagují tak na trend, kdy američtí důchodci žijí bez pomoci asistenčních služeb déle než dosud. Jejich potomci je proto chtějí mít pod dohledem alespoň pomocí techniky.

Zdroj: Euro.cz - euro.cz
04:11:47 | 24.02.2019Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.