Úterý 31.3.2020
InfoDnes.cz »

Přehled tisku

» Domácí » Metro.cz
Metro.cz Zdroj: Metro.cz |

Pandemická situace je jako zdvižený prst přírody lidstvu, varuje epidemiolog

Milan Tuček je přednostou Ústavu hygieny a epidemiologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice Praha. Má za sebou bohatou praxi v hygienické službě, kde působil více než dvacet let.

Brazilské zadečky se u nás neujaly, říká plastický chirurg

V Americe přibývá plastických operací, které mají „změnit“ slečny tak, aby měly hezká selfie na sociálních sítích. Dorazí tento trend i k nám?

Na úřadech byla československá vlajka dlouhou dobu bílou vránou

Česká vlajka slaví kulaté jubileum, přesně před sto lety, 30. března 1920, schválili poslanci Národního shromáždění lehce extravagantní návrh s modrým klínem. Jak rychle si lidé nové státní symboly opatřili a co svět říkal na neobvyklý vzhled vlajky, jsme probrali s historikem Alešem Brožkem.

Odpadků během nouzového stavu nepřibylo. Sběrné dvory ale fungují v omezeném režimu

Když musí být v rámci nouzového stavu Pražané zalezlí doma, jedna z páteřních služeb, jež se nesmí zhroutit, je svoz odpadků. Své o tom vědí zaměstnanci Pražských služeb, včetně těch s ­dětmi, kteří museli i po vyhlášení „vládní karantény“ zachovat svozy téměř bez omezení.

Ředitel pražských hasičů: Držíme se díky tomu, že jsme byli připraveni

Brigádní generál Roman Hlinovský je ředitelem Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy pátým rokem. K současné situaci odpověděl deníku Metro na několik otázek.

10 věcí, které pandemie koronaviru navždy změní

Jak to bude vypadat, až se vrátíme do normálního života?

Zažijte Slovensko očima malých cestovatelů

Pohladili jsme si medvěda a krmili sysly. S dvouletou dcerou jsme otestovali turistické atrakce, odkud nebudete chtít odejít. Ačkoli dovolenou s malými dětmi nenaplánujete úplně detailně, je dobré mít pár záchytných bodů.

Kolik třešní, tolik višní. Tlumočníci v evropském parlamentu si musí poradit se vším

„Je to takový překladatelský oříšek!“ Známá věta z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!, kterou zná snad každý český tlumočník. Patří k nim také Ivana Hlaváčová, vedoucí českých tlumočnic a tlumočníků v Evropském parlamentu v Bruselu, v tom doslova babylonském zmatení jazyků.

Tvůrci filmu Amnestie se vrací k Leopoldovu

Dnes uběhlo přesně třicet let od vyřešení vzpoury vězňů v Leopoldově. Nejen o této „bitvě“ vznikl i film Amnestie, s jehož tvůrci jsme se k událostem roku 1990 vrátili.

ČVUT vyvíjí „předpověď“ na plánování bezpečného pohybu

V rekordně krátkých časech se hledají účinné zbraně proti koronaviru.

Rozvoz jídel a léku zdarma nebo vzkazy sestřičkám. Češi si v krizi pomáhají

Pandemie koronaviru zasáhla skoro celý svět. Nejrůznější firmy i instituce na situaci zareagovaly a začaly lidem nabízet pomoc. Deník Metro nabídky sbírá a zveřejňuje.

Restauracím s bojem o tržby pomáhají nové mapy. Nechte si jídlo dovézt, vyzval primátor

„Jak podpořit zlaté české ručičky? Vaří vaše oblíbená restaurace na dovážku? Využijte toho.“ Tenhle vzkaz si před časem na svůj facebookový profil pověsil pražský primátor Zdeněk Hřib. Upozornil tak na fakt, že restauračním zařízením v posledních dnech pomáhají udržet byť jen částečné zisky pouze rozvozy nebo improvizovaná výdejní okénka.

Zachraňte pivo. Pusťte si do domu Chrousta nebo Mouchu

Hospody jsou zavřené a malé pražské pivovary bojují o přežití. Ze sládků se teď stali moderní formani.

Miss Czech Republic 2019 má korunku déle než ostatní

Denisa Spergerová se v loňském roce jako osmnáctiletá stala vítězkou soutěže Miss Czech Republic. Své nástupkyni by měla předat „trůn“, soutěž ale zatím nemohla dospět do finále.

Někteří hoteliéři mohou vydržet maximálně tři měsíce, říká ředitelka Amazing Places

Koronavirus ničí turistický ruch po celém světě a samozřejmě také u nás. Své o tom ví i šéfová portálu Amazing Places, který mapuje a doporučuje zajímavá místa pro dovolenou.

Okopávání kotníků voliči nezapomenou, říká politolog

Živobytí, zaměstnanost, koronavirus. Nejskloňovanější slova současnosti. Politika, jak jsme ji znali doteď, trochu ustupuje stranou. Je ale otázka, na jak dlouho. Odpovědi jsme hledali s politologem Janem Kubáčkem.

Koronavirus metlou filmařů? Studia dávají snímky na internet

Epidemiologická krize kinematografie vrcholí. Premiéry se proto konají na streamech.

Japonská automobilka staví vodíkové město

Je to pár dní, co se společnost Toyota Motor Corporation se společností Hino Motors dohodla na společném vývoji těžkého nákladního vozidla na vodíkové palivové články s dojezdem až 600 kilometrů. To by ještě nebylo nic tak divného, třeba oproti tomu, co má v plánu na začátek příštího roku – chce začít stavět prototyp města budoucnosti na úpatí hory Fuji na území o ploše 71 hektarů. Woven City, v překladu propletené město, bude tvořit plně propojený ekosystém, poháněný pomocí vodíkových palivovýc ...

Hypoteční banky hledají cesty k odlehčení splátek

Stavební spoření, úvěry, splátky hypoték. To teď trápí tisíce domácností. Izolace věřitelů a omezení příjmů nutí banky a hypoteční společnosti hledat pro klienty východisko.

Knížky zdarma nebo linka pro ty, kteří prožívají strach či úzkost. Víme, na koho se obrátit

Pandemie koronaviru zasáhla skoro celý svět. Nejrůznější firmy i instituce na situaci zareagovaly a začaly lidem nabízet pomoc. Deník Metro nabídky sbírá a zveřejňuje.

Zdroj: Metro.cz - https://metro.cz
06:11:27 | 31.03.2020Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.