Neděle 5.4.2020
InfoDnes.cz »

Přehled tisku

» Hlavní přehled » EuroZprávy
EuroZprávy Zdroj: EuroZprávy |

Tuberkulóza zabije i milion lidí ročně, kolem koronaviru je zbytečná hysterie, říká pro EZ mikrobioložka Adámková

4. 4. 2020 | ROZHOVOR - Udržuje si nadhled a k panice má daleko. Proto její názor na pandemii, která zachvátila svět, se od části expertů liší. Primářka Klinické mikrobiologie a Antibiotického centra (ATB) v pražské Všeobecné fakultní nemocnici Václava Adámková tvrdí, že existují mnohem větší infekční zabijáci, než je nový typ koronaviru SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-19. Lidé však řeší jen koronavirus. „Kolem současné pandemie panuje hysterie,“ říká primářka Adámková v rozhovoru pro EuroZprávy ...

Hamáček se pořádně naštval na Čechy: To je nejhlubší dno společnosti

4. 4. 2020 | Ministr vnitra a šéf krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se pořádně naštval. Rozzlobilo ho chování některých Čechů, kteří osobám nakaženým koronavirem Covid-19 vyhrožují smrtí.

Známý kuchař píše Babišovi: Jste jen vysavač systému a bezcharakterní vůdce

3. 4. 2020 | Živnostníci dávají jasně najevo, že opatření, které připravila vláda v čele s šéfkou státní kasy Alenou Schillerovou, jsou špatně nastavená. I proto se už mluví o tom, že dojde k jejich úpravě. Tyto neustálé změny se ale řadě těch, kteří čekají na pomoc, vůbec nelíbí.

Dopad pandemie, který světu uniká. Představitel OSN naznačil, co hrozí v Asii

5. 4. 2020 | NÁZOR - Tvrzení, že globální pandemie nového koronaviru vytváří chaos a skutečně, hmatatelně ovlivňuje naše životy, není zajisté přehnané, deklaruje Jeremy Douglas v komentáři pro server CNN. Představitel Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) upozorňuje, že jen malá pozornost je ale zatím věnována tomu, jak šíření nemoci oslabuje snahy vlád bojovat s mezinárodním organizovaným zločinem a pašeráctvím. ...

Koronavirus na Islandu mutuje. Země vymyslela strategii, která může inspirovat svět

4. 4. 2020 | Kvůli pandemii nového koronavirus téměř všechny země zavedly nějaká opatření. Výjimkou není ani Island, kde však lékaři a virologové zvolili odlišný postup než většina států. Testují totiž úplně všechny. A první výsledky ukazují, že jde o taktiku, která nese kýžené ovoce. Polovina nakažených lidí totiž vůbec nevykazovala příznaky.

Vládní stopka exekucí budí vášně. Poslanec Výborný prozradil EZ, proč s ní nesouhlasí

5. 4. 2020 | Nejsou tak milosrdní a shovívaví jako kabinet premiéra Andreje Babiše. Části advokátům i odborníkům na exekuční právo se nelíbí schválený vládní návrh zákona z dílny ministerstva spravedlnosti takzvaný lex COVID justice, reagující na současnou koronavirovou pandemii. Protestují hlavně proti zastavení některých exekucí, kde tři roky a déle dlužník nic nesplatil. „Předmětný návrh nabízí široký prostor pro zneužití takzvanými nepoctivými dlužníky,“ vyjadřuje se pro EuroZprávy.cz zkušený advokát Tom ...

Rybářství Třeboň má kvůli koronaviru potíže s odbytem, ekonomické dopady budou značné

5. 4. 2020 | Společnosti Fish Market, která je výhradním prodejcem živých ryb a rybích výrobků z holdingu Rybářství Třeboň, kvůli koronaviru výrazně klesla poptávka ze zahraničí. Z ryb určených na velikonoční trh, kdy míří z jarních výlovů na export 70 až 80 procent, to letos bude podstatně méně. Výpadek tržeb bude v milionech korun.

Při přestřelce gangů v Mexiku zemřelo 19 lidí, na místo byla vyslána armáda

5. 4. 2020 | Při přestřelce mezi dvěma drogovými gangy v severomexickém státě Chihuahua zemřelo 19 lidí. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na státní zastupitelství. K zabezpečení oblasti, kde spolu soupeří kartely Sinaloa a Juarez, byli vysláni vojáci a policie. Podle místních médií patřily gangy ke jmenovaným znesvářeným kartelům.

Pytláci v Nepálu zneužívají krize způsobené koronavirem

5. 4. 2020 | Pytláci v Nepálu podle tamních úřadů využívají krize vyvolané koronavirem. Agentura DPA informovala, že od 24. března, kdy v zemi začalo platit omezení svobody pohybu, zabili tři kriticky ohrožené gaviály indické a jednoho slona.

ČEZ: O odklad záloh kvůli koronaviru už požádalo přes 2500 lidí

5. 4. 2020 | Přes 2500 zákazníků zatím požádalo u společnosti ČEZ Prodej o odklad platby záloh za energie v souvislosti s dopady šíření nákazy nového koronaviru. ČTK to řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Připomněl, že firma umožňuje klientům zasaženým pandemií COVID-19 snížit zálohu na nulu, a to až na tři měsíce. Společnost také přestala odpojovat domácnosti, které se ocitly v problémech se splátkami. Individuální přístup slibují také další dodavatelé. ...

Počasí: Kdy Česko zasáhnou první jarní bouřky?

5. 4. 2020 | Příští týden se v Česku rapidně oteplí. Teploty se v maximech budou celý týden držet nad 20 stupni. To s sebou ale může přinést i první bouřky.

Sovětskými gulagy prošlo podle historiků až 18 milionů lidí

5. 4. 2020 | Jednou z nejtragičtějších kapitol režimu sovětského diktátora Josifa Stalina, který měl na svědomí desítky milionů obětí, byly pracovní tábory, pro které se vžil název gulag. Nápravně-pracovní tábory, ve kterých byla využívána za nelidských podmínek otrocká práce vězňů na těžbu dřeva, práci v dolech či na různých gigantických stavbách, se začaly budovat již za vlády bolševického vůdce Vladimíra Iljiče Lenina, oficiálně byly zřízeny za Stalinovy hrůzovlády. O zřízení systému nápravně-pracovních t ...

COVID-19 v Česku: Mrtvých je 59, nakažených za sobotu 282 a uzdravených je 78

5. 4. 2020 | V Česku od sobotního rána přibyla tři úmrtí lidí s nemocí covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Zemřelých je podle aktualizovaných informací ministerstva zdravotnictví 59. Uzdravených ministerstvo eviduje 78, o čtyři více než v sobotu ráno. Počet případů nákazy se během soboty zvýšil o 282 na 4472, vyplývá z nočních informací na webu ministerstva.

Územní plán Brna počítá s řadou nových tramvajových tratí

5. 4. 2020 | Návrh územního plánu Brna, který město představilo před týdnem, obsahuje řadu plánovaných tramvajových tratí, o nichž se v posledních letech příliš nemluvilo.

Pevninská Čína hlásí 30 nových případů nákazy koronavirem

5. 4. 2020 | V pevninské Číně v sobotu přibylo 30 nových potvrzených případů nákazy koronavirem a tři další úmrtí na nemoc covid-19, kterou virus způsobuje.

Zdroj: EuroZprávy - https://eurozpravy.cz
08:10:16 | 05.04.2020Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.