Pátek 19.4.2019
InfoDnes.cz » Přehled tisku » Hlavní přehled » Reflex.cz
Reflex.cz Zdroj: Reflex.cz |

Vladimír Pikora: Rudozelená politika bruselských sociálních inženýrů aneb Čistá auta dusí ekonomiku

18. 4. 2019 | Evropský průmysl prochází v posledních měsících těžkým obdobím. Průmysl eurozóny meziročně klesá, německý průmysl klesá o 2 % a tíží i průmysl český. A za většinu mohou automobilky, na nichž česká ekonomika stojí.

Prezident Soukup vyznamenal Jaromíra Soukupa za mimořádný přínos pro Jaromíra Soukupa

18. 4. 2019 | Bývalý boxer a vicemistr Evropy v moderování Jaromír Soukup oznámil v televizi Jaromíra Soukupa, že má ambice kandidovat na příštího prezidenta. Do prezidentských voleb je ještě daleko, nicméně pojďme se spolu podívat do budoucnosti, jak si prezident Jaromír Soukup povede.

Incest ve Hře o trůny: Jaký příbuzenský vztah mají mezi sebou Jon a Daenerys?

18. 4. 2019 | Nebýt masivního vzájemného vyvražďování, kterým je Hra o trůny proslulá, byly by sváteční společné večeře rodů Starků a Targaryenů hodně rozpačité. Vzhledem k promíchaným vztahům v dobách, které předcházely populárnímu seriálu, není totiž úplně jasné, kdo je čí bratranec a kdo je čí teta. Nejhůře jsou na tom Jon Snow a Daenerys Targeryan, jejichž větve jsou na rodinném stromě ty nejpropletenější. V článku vám detailně vysvětlíme, jaký je mezi nimi příbuzenský vztah a kdo je kdo. ...

Karel Steigerwald: Voliči mají mozky, nejsou věčně jen slepí

18. 4. 2019 | Babiš, Jermanová, ČSSD, stále totéž. Jako bychom byli všichni bez mozku. Odpověď na všechna ta přehledná a závažná obvinění nejen těchto politiků, ale snad všech zní: intriky a útoky nepřátel, jako by to byla nějaká odpověď a nějaké vysvětlení či obhajoba. Je to jen hloupý výkřik zoufalce, kterého už nic jiného nenapadá a který předpokládá, že jsme všichni bez toho mozku.

Bohumil Pečinka: Vstoupí Benešová do Čapího hnízda?

18. 4. 2019 | Premiér Babiš už před týdnem ohlásil jména dvou nových ministrů (průmysl a obchod a doprava), dnes k nim přibylo další jméno – ministryní spravedlnosti se stane Marie Benešová. Smysl tohoto tahu je jediný: něco udělat s neutralizací kauzy Čapí hnízdo.

Ministr spravedlnosti Kněžínek oznámil demisi, skončí 30. dubna

18. 4. 2019 | Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) dnes oznámil, že se rozhodl skončit ve funkci. Demisi podá k 30. dubnu, poté se vrátí zpět na úřad vlády. V tiskové zprávě dnes uvedl, že rozhodnutí dlouho zvažoval a původně ho směřoval na letní měsíce, ale nakonec jeho krok uspíšilo to, že "již nechtěl čelit mediálním spekulacím o svém konci ve funkci".

Příručka moderního fotra: Zápis do školy – první nápor na rodičovu psychiku

18. 4. 2019 | Je tu doba zápisů do základních škol a s ní přichází i první opravdová zkouška psychiky rodičů. Vysvětlím.

Kouzlo kočovného života aneb Pár tipů pro budoucí bydlíkáře

18. 4. 2019 | Nedejte nic na to, že se jim říká plastic fantastic nebo taky bílé krabice. Mít vlastní dům na kolech je k nezaplacení. Kdo se jednou sveze a zabydlí, kouzlu kočovného života propadne navždy. Chce to jen správný start, aby člověk daleko od domova nezjistil, že zapomněl techničák, zelenou kartu, pas či něco podobně důležitého.

Na pražském Metronome Festivalu vyvrcholí finále projektu Czeching Radia Wave

18. 4. 2019 | Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague představí kromě světových hvězd, jakými jsou britpopová hvězda Liam Gallagher - zpěvák legendární skupiny Oasis, britská nadžánrová skupina Morcheeba nebo němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk, také mnoho novinek. Patří mezi ně i finálové klání kapel nominovaných do sedmého ročníku projektu Czeching Radia Wave. To vše v rámci doplnění festivalu o další hudební i doprovodný program a celkové rozšíření areálu festivalu o novou velkou noční scénu, na kter ...

Další tragická zpráva pro Paříž: Čižinský chce pomoct s obnovou katedrály Notre-Dame

18. 4. 2019 | „Probereme v pražské koalici, jak můžeme pomoci s obnovou pařížské katedrály Notre-Dame.“ Tato věta dlouholetého starosty Prahy 7 (za hnutí Praha 7 Sobě), předsedy koaliční strany na pražském magistrátu (za hnutí Praha Sobě) a poslance Sněmovny (za KDU-ČSL) Jana Čižinského není dobrou zprávou pro Paříž. Pokud se totiž Čižinskému, v pražské sedmé části familiárně přezdívanému Jenda, skutečně podaří prosadit pomoc pro pařížskou katedrálu, může se na její dostavbu těšit pátá, šestá generace dnešní ...

Ministr kultury Staněk odvolal šéfa Národní galerie Fajta a podal na něj dvě trestní oznámení

18. 4. 2019 | Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa po kontrolách v jimi vedených institucích. Na Fajta podal dvě trestní oznámení, třetí se připravuje, na koho bude podáno, ministr dnes novinářům odmítl říci. Trestní oznámení na Fajta Staněk podal kvůli autorské smlouvě na 1,2 milionu korun či kvůli dlouhodobým nájemním smlouvám uzavíraným Národní galerií. ...

STAN navrhuje, aby volili už šestnáctiletí. S volebními reformami bychom ale měli zacházet opatrně

18. 4. 2019 | Nový předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan doporučuje, aby se šestnáctiletí a sedmnáctiletí mohli aktivně účastnit voleb. Napřed komunálních, v budoucnu dokonce i celostátních. V návrhu STAN nikde nevidím, zda by tito teenageři mohli sami i kandidovat, či jen volit, ale i tak se na české poměry jedná na první pohled o relativně revoluční návrh.

Očima libertariána: Kdo nám vládne aneb Proč se ke korytu dostane spíš prase než anděl

18. 4. 2019 | Úplně na úvod zklamu ty, kteří očekávají další okopávání kotníků našeho premiéra, prezidenta, ministrů a dalších našich „vládců“. Nebudu se pohoršovat nad Čapím hnízdem a zaklekáváním na podnikatele, nebudu se pohoršovat nad manýry a zdravotním stavem naší hlavy státu, nebudu tepat do Pirátů, kterým vadí, když ve volných pražských bytech majitelé aspoň netěží bitcoiny či nepěstují trávu, protože pak se elektroměr točí jako o život a Piráti mají pocit, že byt je dobře využíván. Nebudu bědovat an ...

Vše, co potřebujete vědět o MS v hokeji na Slovensku. Kdy hrají Češi i nominace

18. 4. 2019 | Tohle nebude jen obyčejné mistrovství světa v hokeji. V pořadí už 83. světový šampionát se koná od 10. do 26. května 2019 na Slovensku a čeští hokejisté i fanoušci tak budou v Bratislavě, kde odehrají základní skupinu, jako doma. Ve skupině B se Češi utkají se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Norskem, Lotyšskem, Rakouskem a Itálií o co nejlepší místo pro play off. Co všechno o šampionátu potřebujete vědět? ...

Svátky jara a obžerství. O Velikonocích je třeba se najíst spíš dobře než hodně

18. 4. 2019 | Možná to tak na první pohled nevypadá, ale největší reklamní masírku ohledně jídla zažije zákazník právě v souvislosti s Velikonocemi. Po době půstu je třeba se konečně pořádně najíst. Jenže kolik z nás půst, alespoň dílčí, skutečně drželo? To v rytmu života našich předků se skromná období střídala s těmi bohatými celkem přirozeně, jídla buď bylo málo, nebo bylo zapotřebí ho sníst hodně, aby nic nepřišlo nazmar. ...

Poslední bitva Islámského státu

18. 4. 2019 | Reportáž Lenky Klicperové a Markéty Kutilové ze Sýrie z loňského roku se probojovala mezi pět nejlepších příspěvků v soutěži Česko-slovenská cena veřejnosti. Ve čtvrtek 18. dubna bude spuštěno hlasování na webu soutěže. Do něj se můžete zapojit i vy. Níže zveřejňujeme reportáž tak, jak loni vyšla v Reflexu.

Indické útočiště krále zvířat aneb Za lvem asijským do národního parku Gir

18. 4. 2019 | Lev, pro mnohé symbol moci a síly, je v myslích lidí obvykle spojován s Afrikou. Ta však není jediným kontinentem, kde král zvířat vládne. Poslední divoká populace vzácného poddruhu této velké kočkovité šelmy - lva asijského - žije v národním parku Gir v západní Indii.

Návrat do tuhé normalizace: Vychází román ze života československých socialistických vysokoškoláků

18. 4. 2019 | Asi jsem dinosaurus, ale smysl retronormalizačního románu Pavola Rankova Legenda o jazyku – Nepomucký 1972 mi unikl. Zažil jsem přitom valnou část skutečností, o nichž jeden z nejpopulárnějších slovenských romanopisců pojednává a jichž se chce umělecky zmocnit: pel vysokoškolských normalizačních studií s povinným seminářem marxismu-leninismu, kádrování, indoktrinaci tupých hovězích mozků vysokoškoláků, demobilizaci vojenského výcviku studentů, výslechy StB v roli vyšetřovaného, jistý stres i ad ...

Tragédie na Madeiře: Při nehodě turistického autobusu zemřelo nejméně 28 lidí

18. 4. 2019 | Při nehodě turistického autobusu na portugalském ostrově Madeira zahynulo ve středu večer 29 lidí. Podle portugalského prezidenta jde výhradně o německé turisty. Německé ministerstvo zahraničí to zatím nepotvrdilo, i když připustilo řadu německých obětí. Dalších 27 lidí bylo zraněno, z toho někteří vážně, informovala místní média. Příčiny nehody vyšetřuje policie.

Natálka v krajině zápalných lahví: 10 let od žhářského útoku, jehož obětí se stala dvouletá holčička

18. 4. 2019 | Přesně před 10 lety zaútočili na dům obývaný romskou rodinou ve Vítkově na Opavsku místní příznivci neonacismu. Výsledek? Vážně popálená dvouletá holčička Natálka. Útok se stal symbolem a my deset let od hrůzného činu zveřejňujeme článek, který v roce 2009 vyšel v tištěném Reflexu od experta na extremismus, Miroslava Mareše.

Zdroj: Reflex.cz - https://reflex.cz
22:11:59 | 18.04.2019Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.