Neděle 24.2.2019
InfoDnes.cz » Zprávy » Hlavní přehled » Reflex.cz
Reflex.cz Zdroj: Reflex.cz |

Fotograf jezdí po světě a fotí rudovlásky. Prohlédněte si kouzelné zrzky, jejichž snímky pomáhají

23. 2. 2019 | Brian Dowling je reklamní fotograf, který pochází se Spojených států. Ze svého rodného Mississipii se však kvůli práci přemístil do Berlína. Tam pracoval jako úspěšný reklamní fotograf. Přesně před rokem se ale rozhodl, že si dá na rok pauzu a začne pracovat na svém vlastním projektu. Zaujaly jej totiž rudovlasé ženy.

Kdyby byl Most člověkem, museli byste jej politovat aneb Jak jsme zničili kdysi krásné město

23. 2. 2019 | Kdyby Most nebyl městem, ale člověkem, museli byste jej pohladit, politovat nebo mu jakýmkoli způsobem pomáhat. Třeba ho na dálku adoptovat, jak se to dělá u sirotků z bývalých afrických kolonií, jejichž osud dojímá tolik lidí. Lidí, kteří si tím vylepšují svůj společenský obraz, sbírají karmické body nebo realizují skutečnou potřebu mezilidské solidarity.

Jaime Lannister, králokat i milenec vlastní sestry. Podívejte se na další role herce ze seriálu Hra o trůny

23. 2. 2019 | Byla to ta nejzápornější možná postava. Krále propíchl zezadu, souložil s vlastní sestrou, s níž měl tři děti, a z věže strčil malého kluka v naději, že zemře. Jenže v průběhu několika sérií máme najednou před sebou sympaťáka, který má své zásady a není tak proradný, jako skoro všichni kolem něj a v jeho rodině. Jaimeho Lannistera hraje dánský herec Nikolaj Coster Waldau. Podívejte se na další filmy a seriály, ve kterých hrál. ...

Přelomový sjezd KSČ: Československé komunisty ovládl Klement Gottwald a podřídil je Moskvě

23. 2. 2019 | Od pondělí 18. do soboty 23. února 1929 se v pražských Holešovicích konal v Lidovýchovné budově Domovina V. sjezd KSČ (pamětní deska na ní tuto událost dosud připomíná). Předcházel mu debakl Rudého dne v červenci 1928, naplánovaný KSČ místo zakázané spartakiády. Po zákazu se protestní demonstrace zúčastnilo pouhých šest tisíc lidí místo očekávaných sto dvaceti tisíc.

Oscaři neví, co se sebou, a chrlí bizarní nápady. Přesto letos asi vyhraje ten nejlepší film

23. 2. 2019 | Americká Akademie filmového umění má problém. Divácký zájem o slavnostní udílení Oscarů se rok od roku snižuje. Nejdůležitějším filmovým cenám klesá prestiž. Uplynulý rok byl navíc ve znamení řady špatných nápadů, jak zájem o oscarový přenos zvednout. Ty naštěstí zmizely v propadlišti dějin. Paradoxně by se ale letos po několika ročnících, v nichž vítězily spíše zapomenutelné snímky, mohlo stát, že vyhraje film, který si fanfáry zaslouží. ...

Drsná slova německého kardinála Marxe: Katolická církev ničila záznamy o sexuálním zneužívání

23. 2. 2019 | Církevní představitelé ničili dokumenty, které mohly usvědčit pachatele sexuálního zneužívání mladistvých duchovními, nebo takové svazky ani nezakládali. Na katolickém summitu o ochraně nezletilých v církvi to dnes ve Vatikánu řekl předseda německé biskupské konference Reinhard Marx. Uvedl také, že oběti zneužívání byly umlčovány a že církev nedodržovala postupy pro stíhání aktérů těchto činů.

Jak nacpat celou západní filozofii do jednoho komiksu?

23. 2. 2019 | Naučné komiksy jsou v Česku populární, zejména proto, že těch opravdu dobrých není příliš mnoho ani ve světě, a tak je o každý nový značný zájem. Nakladatelství Pragma teď přichází s Komiksovou filozofií Američanů Michaela F. Pattona a Kevina Cannona, který komiks i nakreslil. V šesti kapitolách tu podávají stručný úvod do dějin filozofie, ve kterých se potkáte s mnoha známými jmény.

Státní mašina bez strojvůdce. Komu ujel ten vlak z Kadaně?!

23. 2. 2019 | U Kadaně ujel vlak státní železnice bez strojvedoucího a všichni z toho dělají aféru, ačkoliv je to normální. Asi nám nedochází, že vlak u nás už ujel státu mnohokrát. Proč se rozčilovat, když ujede vlak s pár cestujícími, kterým se navíc ani nic, co by stálo za senzaci, nestalo. Vlak České republice, tj. deseti milionům  lidí,  ujíždí každou chvíli, trvale a dlouhodobě a nikdo se ani moc nerozčiluje. Jen pro pořádek opakujeme pár příkladů, které každý zná. ...

Jeden mrtvý a škoda za 4 miliony korun. V Krkonoších v noci shořela chalupa

23. 2. 2019 | Při požáru horské chalupy ve Velké Úpě v Krkonoších dnes zemřel jeden člověk. Chalupa z většiny shořela, škoda je asi čtyři miliony korun. Příčinu požáru hasiči vyšetřují. Hašení velmi ztěžoval nepřístupný terén a nedostatek vody. ČTK to řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hřbitov horolezců v Českém ráji: Mrtvým na památku, živým pro výstrahu

23. 2. 2019 | Je to v Česku málo známé a ojedinělé místo: symbolický hřbitov horolezců v Českém ráji. Do půvabného Skalního města mezi hradem Valdštejn a zámkem Hrubá Skála chodí lidé zavzpomínat na ty, kteří při svých výpravách do hor tragicky zahynuli.

Nacpěte se na tučňáka: Příští týden je oficiálně povoleno se přežrat

23. 2. 2019 | Příští týden vrcholí masopust Tučným čtvrtkem. Tuhle tradici se vyplatí dodržovat, hlásá totiž, že si máme nacpat břicha. Má to svou logiku: čeká nás půst, který potrvá až do Velikonoc, tedy nějakých šest týdnů ne snad přímo hladovění, ale střídmějšího jídla určitě. Osmadvacátého února je tedy oficiálně povoleno se přežrat! A v restauracích jsou na to připraveni.

Bohumil Pečinka: Babišovo něžné zabíjení živnostníků

23. 2. 2019 | Na sněmu ANO se minulý víkend Andrej Babiš okrajově zmínil o orientaci na živnostníky. Den po sněmu vyšla v Lidových novinách série textů, jejichž spojujícím momentem bylo tvrzení, že obrat k zájmům živnostníků je nyní nová linie celého hnutí.

Architektonická perla v centru Prahy půjde k zemi. Česká památková ochrana selhává

22. 2. 2019 | Navzdory snahám města (pozdě ale přece) i navzdory několika malým protestům pravděpodobně nic nezastaví slovenského developera v jeho podnikatelském plánu, který počítá se stržením významné budovy v samém centru Prahy. Jedná se o cyklicky se opakující historickou chybu, ale také o fatální selhání ministerstva kultury a pražské památkové ochrany. Navíc i o důkaz nedostatečné úcty k vlastní kultuře. ...

Netradiční hotel Les cols Pavellons: Užijte si magickou noc ve skle

22. 2. 2019 | Ve španělském Katalánsku najdete v Evropě velmi neobvyklý hotel. V Les cols Pavellons slibují přímo magický zážitek, jako z jiného světa.

Karel Steigerwald: Prezident a premiér aneb Dvě nepotřebná dramata, obě páchnou

22. 2. 2019 | Drama první: smí prezident republiky obcházet či ignorovat ústavu? Druhé: může být předsedou vlády trestně stíhaný agent StB? Odpověď na obé je lehká a v demokratické společnosti nepředstavuje žádný problém. Prezident má ústavu i jejího ducha ctít. Trestě stíhaný premiér v demokratické společnosti možný není a neměl by to v žádném případě být bývalý agent StB.

Kaspická příšera: Smrtící sovětská zbraň, která nepřátelům naháněla obrovský strach

22. 2. 2019 | Ekranoplán je stroj, který připomíná křížence mezi lodí a letadlem. Pohybuje se těsně nad vodní hladinou díky tomu, že mezi krátkými křídly a vodou vzniká vzduchový polštář, který jej nadnáší. Tento princip přináší řadu výhod a toho se konstruktéři v bývalém Sovětském svazu snažili samozřejmě využít i k vojenským účelům.

Stát nedaní prostitutky a návrh Pirátů to má změnit. Sexuální služby lze ale danit už dnes

22. 2. 2019 | Patrně jste též zachytili informaci, že Piráti navrhují zlegalizovat, a tím pádem i zdanit nejstarší řemeslo. Předseda jejich poslaneckého klubu Jakub Michálek spočítal, že pokud by stát vymezil zákonné normy pro prostituci, do eráru by na daních přibyla skoro jedna miliarda korun. Michálek furiantsky dodal, že tato miliarda by zaplatila roční obědy pro neuvěřitelných sto tisíc dětí. Piráti navrhují, aby se na poskytování sexuálních služeb nahlíželo jako na takzvané nezávislé povolání, obdobně ...

Komedie politické sekty jménem SPD pokračuje, voliči naletěli Okamurovi již poněkolikáté

22. 2. 2019 | Zatímco televizní diváci se v posledních týdnech baví seriálem Most!, tak na politické scéně se o zábavu stará především seskupení, které se jmenuje Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura. Posledním kouskem, který rezonuje společností, je zrušení stranické organizace SPD na severní Moravě, jež vedl jeden z hlavních českých politických zbloudilců Lubomír Volný. V případě SPD se ale pouze opakuje to, co se dělo v někdejším Okamurově hnutí Úsvitu přímé demokracie. ...

Blíží se udělování filmových Oscarů, Reflex jím bude provázet online. Připomeňte si nominace

22. 2. 2019 | Nejslavnější filmové ceny budou mít do pondělního rána své nové držitele. Už 91. ročník Oscarů začne ve dvě hodiny v noci středoevropského času a Reflex jím bude provázet online. Než všechna ta filmová sláva vypukne, projděte si letošní nominace.

HBO čelí žalobě kvůli filmu o Michaelu Jacksonovi, v němž ho obviňují ze zneužití

22. 2. 2019 | Správci pozůstalosti po popové hvězdě Michaelu Jacksonovi žalují televizní společnost HBO kvůli dokumentárnímu snímku, v němž dva muži zesnulého zpěváka obviňují ze zneužití. Film byl s velkým úspěchem v předpremiéře promítnut v lednu na americkém festivalu Sundance, HBO ho má ve dvou dílech vysílat 3. a 4. března.

Zdroj: Reflex.cz - reflex.cz
04:11:53 | 24.02.2019Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.