Neděle 24.2.2019
InfoDnes.cz » Zprávy » Hlavní přehled » Globe24.cz
Globe24.cz Zdroj: Globe24.cz |

Nekonečný příběh po 35 letech: Jak se změnili Bastien, Atrej a dětská císařovna?

23. 2. 2019 | Film Nekonečný příběh, který byl natočen podle stejnojmenné knihy, patří mezi klasiku v žábnru fantasy. Letos je to už 35 let od chvíle, kdy se diváci mohli setkat s Bastienem, Atrejem a císařovnu pohádkové Fantazie. jak se za tu dobu změnili dětští herci, které znal celý svět?

Dobývání středu Země: Lidé se k jádru zatím vůbec nepřiblížili

23. 2. 2019 | Je cesta do středu Země, jak o ní psal už legendární Jules Verne, reálná? Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli je možné vyvrtat díru k zemskému jádru? Něco takového se zatím lidem nepovedlo. Jak hluboko se zatím dokázali dostat?

Hitler nechtěl Česko zničit. Kdyby nacisté vyhráli válku, žili bychom dnes úplně jinak

23. 2. 2019 | Nacistická říše byla dost silná na to, aby nás vyhladila. Adolf Hitler se ale rozhodl pro něco, co se zdá být mnohem horším. V březnu roku 1939 byl jeho výnosem vyhlášen Protektorát Čechy a Morava. Začalo šestileté období plné strachu, bezmoci a hrůz, které s sebou přinesla druhá světová válka. Cíl nacistů? Totální zapomnění na Čechy jako národ, zánik českého jazyka a naprosté poněmčení slovanských zemí. ...

Většina lidí má v těle nebezpečný virus, který roznáší na ostatní. Jen o něm vůbec neví

23. 2. 2019 | Více než dvě třetiny lidí mladších 50 let trpí infekčním virem herpes simplex, který je znám jako opar. Ačkoliv jde na první pohled o banální onemocnění, opak je pravdou. Opar totiž není pouze záležitostí rtů, kde se tvoří zřejmě nejčastěji, ale může přivodit i nepříjemné sexuální problémy.

Lékaři přiznali, že se v otázce infarktu spletli. Chyba zasáhla celou populaci

17. 2. 2019 | Onemocnění srdce patří k nejčastějším příčinám úmrtí. Správná diagnóza a určení rizika takovýchto onemocnění by proto měly být prioritou. Deník TIME ale upozorňuje, že se při diagnóze často spoléhá na nepřesné rizikové faktory.

Alpami se přehnalo několik lavin! Zahynul mladý Čech (†27)

23. 2. 2019 | Nejméně dva lidské životy si dnes vyžádaly laviny, které spadly v rakouském Tyrolsku. Jednou z obětí je 27letý Čech, kterého v oblasti lyžařského střediska Kühtai strhl sněhový zával při pěší túře, na kterou se vydal s 28letým krajanem. S odvoláním na rakouskou policii to uvedla agentura APA, informaci o úmrtí českého občana následně ČTK potvrdil mluvčí českého ministerstva zahraničí (MZV) Robert Řehák. ...

Zametání stop? Záznamy o sexuálním zneužívání duchovními byly ničeny, prozradil kardinál

23. 2. 2019 | Církevní představitelé ničili dokumenty, které mohly usvědčit pachatele sexuálního zneužívání mladistvých duchovními, nebo takové svazky ani nezakládali. Na katolickém summitu o ochraně nezletilých v církvi to dnes ve Vatikánu řekl předseda německé biskupské konference Reinhard Marx. Uvedl také, že oběti zneužívání byly umlčovány a že církev nedodržovala postupy pro stíhání aktérů těchto činů.

Spor o humanitární pomoc: První kamion z Brazílie projel do Venezuely, oznámil Guaidó

23. 2. 2019 | První kamion s humanitární pomocí z Brazílie dnes projel do Venezuely. Na twitteru to oznámil šéf opozice Juan Guaidó. Ten organizuje odjezd další části humanitární pomoci z Kolumbie. U hranic s touto zemí se shromáždily davy lidí, kteří přesvědčují armádu, aby navzdory rozkazům prezidenta Nicoláse Madura nechala pomoc projet.

Zemřel spolutvůrce slavného muzikálů Zpívání v dešti Stanley Donen

23. 2. 2019 | Ve věku 94 let zemřel Stanley Donen, někdejší tanečník a režisér nejznámějších hollywoodských muzikálů, jakými jsou například Zpívání v dešti (1952). S odvoláním na umělcovu rodinu o tom dnes informují americká média. Donen, který v roce 1998 na udílení filmových cen Oscar dostal ocenění za celoživotní dílo, zemřel ve čtvrtek v New Yorku, když podlehl infarktu.

Freddie Mercury je jen pseudonym. Proč si zpěvák vybral pravě tohle jméno?

23. 2. 2019 | Osoba jednoho z nejslavnějších zpěváků světa je i desítky let po jeho smrti předmětem dohadů a spekulací. Některé z nich se věnují jeho sexuální orientaci, jiné narážejí na jeho jméno. Kde ale leží pravda o Freddiem Mercurym mnohdy nikdo neví.

Konec vězení: Bývalý šéf zkrachovalého Enronu po 12 letech opustil celu

23. 2. 2019 | Bývalý šéf kdysi vlivné energetické společnosti Enron Jeffrey Skilling byl po 12 letech propuštěn z federální věznice. Manažer si odpykával trest za účetní podvody, které v roce 2001 přivedly Enron ke krachu. Energetický podnik byl jednou z největších firem v USA. Informují o tom americká média.

Romové v ohrožení? Obyvatelé sociálně vyloučených lokalit jsou častěji oběťmi kriminality

23. 2. 2019 | Obyvatelé sociálně vyloučených lokalit jsou častěji oběťmi kriminality. Kriminalitou jsou ohroženi především mladí a také ti, kteří se hlásí k romské etnicitě či národnosti. Vyplývá to z výsledků výzkumu kolektivu plzeňské filosofické fakulty, který pod vedením Ladislava Touška z katedry antropologie strávil zhruba 18 měsíců ve vybraných místech v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Zeman v Lánech jednal s poradci a ministrem vnitra. Řešily se priority policie

23. 2. 2019 | Poradní tým prezidenta Miloše Zemana dnes za účasti ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a policejního prezidenta Jana Švejdara jednal v Lánech o prioritách policie. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Policejními prioritami podle něj jsou boj proti drogové kriminalitě, zvýšení bezpečnosti silničního provozu a boj s ekonomickou kriminalitou. Hamáček řekl, že hlavním cílem schůzky bylo představit Zemanovi nového policejního prezidenta a jeho policejní koncepci. ...

Dálnice D1 má problém: Směrem na Brno omezení trvá

23. 2. 2019 | Opravu ucpané kanalizace na 98. kilometru dálnice D1 na Vysočině chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uhradit z bankovní garance, kterou dal původní zhotovitel modernizace D1 v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. ČTK to dnes řekl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Kim vyrazil v obrněném vlaku za Trumpem. Vietnam je v pozoru

23. 2. 2019 | Severokorejský vůdce Kim Čong-un v příštích dnech oficiálně navštíví Vietnam. Oznámilo to dnes vietnamské ministerstvo zahraničí. Kima podle ministerstva pozval vietnamský prezident Nguyen Phu Trong. Ruská agentura TASS informovala, že Kim se už vydal obrněným vlakem na cestu a nyní už je na čínském území. V Hanoji se příští týden setká i s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Zdroj: Globe24.cz - globe24.cz
04:11:49 | 24.02.2019Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.