Pondělí 12.4.2021
InfoDnes.cz »

Přehled tisku

» Hlavní přehled » Dotyk.cz
Dotyk.cz Zdroj: Dotyk.cz |

Vlídná paní domácí z Domu smrti: Dorothea Puente vraždila postižené nájemníky

11. 4. 2021 | Dorothea Puente měla za sebou barvitou kriminální minulost, ale vesměs šlo jen o podvody. Vraždit začala teprve ve svých 53 letech. Když policisté objevili ve sklepě jejího domu 9 mrtvých těl, zpočátku ji ani nepodezírali. Měla pověst vlídné paní domácí a skvělé kuchařky.

Co bude, až skončí nouzový stav? S pandemickým zákonem přichází nová omezení

11. 4. 2021 | Lidé v České republice už netrpělivě vyhlíží konec nouzového stavu, který nás omezuje již dlouhé měsíce. Jenže z nouzového stavu přejdeme rovnou do režimu pandemického zákona. Co to pro nás znamená?

Immurement: Zazdění za živa bylo trestem za hříchy těla a ne vždy končilo smrtí

10. 4. 2021 | Málokdo by si chtěl ještě před smrtí vyzkoušet, jaké je to ležet v rakvi nebo jiné stísněné krabici, stát nepřetržitě hodiny a hodiny na místě, kdy na dotek špičky nosu máte pouze zeď s dírou na přísun vzduchu a jídla. Naši předci byli vynalézaví, a když tedy okolnosti přinutily vymyslet mučicí a pohřební metodu bez prolití krve, Immurement byl tím "pravým ořechovým".  

Nejúspěšnějším pirátem historie byla krásná žena. Tvrdě velela flotile 1800 lodí

10. 4. 2021 | V historii nebylo obvyklé, aby se žena ujala vedení nad piráty. Čínská prostitutka Čeng Š’ si nepřipouštěla předsudky a železnou rukou vládla posádkám 1800 lodí. Své mužstvo podrobila přísným zákonům, za jejichž porušení hrozilo zbičování nebo smrt.  

Otevření škol se blíží: Kdo bude provádět testy a koho se týká rotační výuka?

10. 4. 2021 | Po dlouhých debatách ve vládě a spekulacích o odvolání ministra školství Roberta Plagy je konečně rozhodnuto. Žáci nižších stupňů se vrátí do školy, má to ale háček, výuka bude probíhat střídavě ob týden. Otevření škol nastane již v pondělí.

Kdo byl skutečný Sherlock Holmes: Génius, který nesnášel svou literární postavu

9. 4. 2021 | Málokdo ví, že veleúspěšná literární postava inteligentního detektiva Sherlocka Holmese má svůj základ v reálném muži. Autor knižních titulů ho potkal při svém medicínském studiu. Jeho schopnost, kterou nazýval „umění pozorování“, ho zcela uchvátila.  

Tajemství samurajského meče: Pravou katanu vyrábí 15 mužů i rok. Kolik stojí?

9. 4. 2021 | Žádný jiný japonský symbol není tak populární, hrozivý a zároveň krásný jako katana. Samurajský meč, který je vlastníkem samotné duše válečníka, už po tisíciletí ohromuje svou bezchybnou krásou a bezkonkurenční technikou výroby. Po staletí je výroba japonských mečů předávána z mistra na žáka a po generace bylo toto řemeslo bráno jako umění i část náboženského rituálu.  

Jaroslav Flegr: Chřipka opět zesílí, čeká nás vlna viróz. Radí, jak se zachovat

9. 4. 2021 | Jaroslav Flegr už více než rok komentuje dění kolem pandemie. Vědec před pár dny udělal rekapitulaci svých předpovědí a uvedl nový scénář pro budoucí měsíce. Trefí se tentokrát?

Existovaly české Amazonky? Co je pravdy na slavné pověsti o dívčí válce

8. 4. 2021 | Ženy měly vládnout a muži pokorně orat. Tak si podle pověsti stoupenkyně odbojné Vlasty představovaly ideální společenské zřízení, jehož hodlaly dosáhnout i za cenu krveprolití. Mohl se tento příběh zakládat na pravdě?

M. Stromberger: Dobrovolně odešla do Osvětimi, udělala největší chybu života

8. 4. 2021 | V Osvětimi se našla spousta odvážlivců, ale jen málokdo se nechal do tábora zavřít dobrovolně. Maria Stromberger měla víc štěstí než rozumu. 

Vědkyně Irena Koutná: Mladí lidé by se neměli očkovat, pokud nechtějí

8. 4. 2021 | Očkování proti koronaviru je poslední rok žhavým tématem. Vědkyně Irena Koutná vede už rok v Brně tým zkoumající imunitu na covid-19. Podle ní by se měla očkovat pouze riziková populace, jako jsou starší spoluobčané a chronicky nemocní pacienti. Koutná také poukazuje na to, že lockdown nám spíše ničí imunitu, než aby prospíval našemu zdraví.

Filadelfský experiment: Hoax nebo šílený pokus končící smrtí a šílenstvím vojáků

7. 4. 2021 | O odkazu Alberta Einsteina vedou studovaní fyzici dodnes vášnivé debaty. Laik se drží stranou a v duchu si představuje, že na základě Einsteinových teorií bude lidstvo jednoho dne schopno cestovat v čase nebo se teleportovat z místa na místo. A co když se to v minulosti už podařilo, ale pokus byl přísně utajen?

Jaké budou války budoucnosti: Více mrtvých, ale rozhodovat se nebude na bojišti

7. 4. 2021 | Budou vojáci v budoucnosti vypadat jako bojovníci zobrazovaní v počítačových hrách? A jak se vůbec povedou příští války? Jedno je jisté: budou daleko více neosobní.

Jak dopadl šestnáctiletý Willi z Hitlerjugend ze slavné válečné fotografie?

7. 4. 2021 | Byl jeden z posledních dnů druhé světové války a vyčerpaní vojáci se seřadili na dvoře říšského kancléřství. Fotograf zmáčkne spoušť a vojáci zamrkají. Mezi nimi je i šestnáctiletý Wilhelm 'Willi' Hübner, odchovanec Hilerjugend, který se osvědčil uprostřed bojů jako spojka.

Richard Baer: Z cukráře velitelem Osvětimi

7. 4. 2021 | Vůně sladkého cukroví a pečiva ho nenadchla. Chtěl dělat něco „většího" a cílevědomějšího. Syn sedláka a vyučený pekař-cukrář Richard Baer se stal posledním velitelem Osvětimi. Spravedlivého trestu se nedočkal ani po válce.  

Přehmat cestovatele Friče: Přivezený Indián mu dělal ostudu na každém kroku

6. 4. 2021 | V roce 1908 mohli Pražané ve svých ulicích potkat opravdového Indiána, což byla v té době ve střední Evropě naprostá rarita. Mladý příslušník kmene Čamakoko sem přicestoval spolu s botanikem a etnografem A. V. Fričem a mezi upjaté měšťany nezapadal ani zjevem, ani chováním.

Ukradla z Pompejí artefakty, po letech je vrátila: Přinášejí smůlu, tvrdí žena

6. 4. 2021 | Krást se nevyplácí a v některých případech to platí dvojnásob. Své o tom ví i kanadská turistka, která si před 15 lety ze svého výletu do italských Pompejí odvezla několik artefaktů. Nešlo však o zakoupené zboží, žena „suvenýry” ukradla. Nyní je zaslala spolu s omluvným dopisem zpět. Prý jsou předměty prokleté. 

Bloop, tajemný zvuk oceánu: Objevuje se dodnes, vědci jej stále nedešifrovali

5. 4. 2021 | Lidé neustále expandují a objevují vesmír. Přitom na naší planetě existují místa, která jsou tajemná a nevyzpytatelná. Jedná se hlavně o světové oceány. Přes veškerou snahu vědců dodnes zůstávají z 95 % neprozkoumané. Občas se z vody ozvou zvuky, které odborníci nedokáží rozluštit. 

Kdo byl otec Adolfa Hitlera? Tyran, který budoucího vůdce zplodil se svou neteří

5. 4. 2021 | „Nikdy jsem ho nemiloval, měl jsem z něj strach.“ Nechal se slyšet nejkrutější člověk novodobé historie Adolf Hitler. Jeho otec totiž nebyl žádný svatoušek. Před ranní směnou si vždy zašel na skleničku vína, své děti bil a manželku psychicky týral. Mohlo jeho chování zformovat osobnost "Vůdce"?

Šílený diktátor Bokassa: Odpůrce házel krokodýlům a prohlásil se za 13. apoštola

5. 4. 2021 | Ve své zoufale chudé zemi se nechal korunovat císařem, v palácových ledničkách údajně skladoval lidské ostatky a asi sto dětí, které protestovaly proti nošení drahých školních uniforem, nechal ubít k smrti. To je jen malý výčet věcí, za kterými stál šílený diktátor Jean Bédel- Bokassa.  

Zdroj: Dotyk.cz - https://dotyk.cz
20:11:27 | 12.04.2021Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.