Neděle 24.2.2019
InfoDnes.cz » Zprávy » Hlavní přehled » Česká pozice
Česká pozice Zdroj: Česká pozice |

Západ ohrožuje jeho humanitní ideologie

23. 2. 2019 | Západní civilizace stojí před největší výzvou. Jeho univerzálně platná ideologie lidských práv a demokracie se hroutí. Konce dějin se ale obávat nemusíme. Spíše se zdá, že 21. století ovládnou nové technologické a vědecké objevy, které nesmírně zvýší produktivitu výrobních sil a minimalizují počet pracovních sil. Píše Václav Makrlík.

Chci být architektem změny v této republice

23. 2. 2019 | Demokracie je ohrožena všude a každý den, jak připomínal i Ronald Reagan, ale to neznamená, že právě teď se zhroutila, říká šéf Občanské demokratické strany Petr Fiala. Do budoucnosti hledí optimisticky: „V roce 2013 nás všichni odepisovali, věštili, že definitivně zanikneme, dnes jsme nejsilnější strana na pravici.“

Chtěl bych pracovat na komplexnějších vesmírných projektech

23. 2. 2019 | Bez součástek firmy Pavla Sobotky Frentech Aerospace by se neobešla řada vesmírných družic, ani nevzlétl snad žádný letoun Airbusu. „Založili jsme skupinu Brno Space Technology Group, abychom spojili síly, schopnosti a zkušenosti, a získali projekt v hodnotě deset až dvacet milionů eur, na němž bychom se podíleli,“ říká v rozhovoru.

Bosnu a Hercegovinu rozvrací střet tří národů

22. 2. 2019 | Daytonská dohoda v prosinci 1995 sice ukončila válku v Bosně a Hercegovině, ale nevyřešila její hlavní příčinu – různé postoje elit tří jejích konstitutivních národů Bosňáků, Srbů a Chorvatů k nezávislosti. Očekávání, že vznikne nadnárodní společnost, se nenaplnilo. Bosensko-hercegovinské národy zůstávají realitou. Píše Ondřej Žíla.

Modrý mák miliardáře strašit nepřestává. Dožadují se odškodného

22. 2. 2019 | Příběh podvodu s modrým mákem se začal psát v roce 2005. Manželé Stavjaníkovi se tehdy rozhodli, že zbohatnou na obchodu s potravinářskými komoditami. Z obchodu, v němž svou roli sehrály peníze z privatizace Mostecké uhelné, se vyklubalo letadlo. Napálení miliardáři teď chtějí po státu odškodné.

Péče o majetek Prahy je jednou z našich priorit

22. 2. 2019 | „Je třeba určit, zda mají městské firmy maximalizovat zisky, nebo poskytovat veřejné služby za výhodné ceny. To si musíme v koalici ujasnit,“ říká v rozhovoru nový pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Nevídaně štědrý plán maďarské vlády podporuje rodiny

21. 2. 2019 | Kritici politiky maďarského premiéra Viktora Orbána očekávali, že pár měsíců před volbami do Evropského parlamentu bude vláda v kampani opět strašit zejména muslimskými migranty a terorismem. Jenže Orbán zjistil, že migrační vlna do EU loni výrazně opadla, proto hledal nové téma a vyrukoval s nápadem podpůrného programu pro rodiny.

DEBATA Jana Macháčka: Případná cla na auta bude EU muset spolknout

21. 2. 2019 | Evropa se obává, že Donald Trump zavede vysoká cla na dovoz evropských automobilů. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Jak by měla Evropská unie zareagovat v případě, že Trump vyhlásí 25procentní cla na dovoz evropských aut?

Nový směr ANO: ulevit drobným podnikatelům a oslovit voliče ODS

21. 2. 2019 | Předseda ANO Andrej Babiš v projevu na sněmu hnutí v neděli 17. února odmítl soustředění na živnostníky jako marketingový trik. Svou vizi shrnul do malého a levného státu, který nikoho neobtěžuje – musí se vžít do drobného soukromníka, aby pochopil, co ho trápí a jak mu ulehčit. Vlajkovou lodí má být jednotný odvod pro živnostníky.

Západní demokracie je na ústupu

20. 2. 2019 | Profesor politických věd na Univerzitě v Cambridgi David Runciman nepovažuje Donalda Trumpa za největší nebezpečí pro demokracii. Tvrdí, že americká demokracie ho přežije. Není totiž příčinou problému, ale spíše jeho symptomem.

Nedávno sesazený šéf Mera by se mohl vrátit

20. 2. 2019 | Ministerstvo financí hledá ředitele státní ropné firmy Mero. Ten poslední, Stanislav Bruna, byl vyhozen na základě anonymního textu, který jej popisoval jako manažera, jenž kryje machinace firemní právničky s podnikovým sociálním fondem. Do vyhlášeného konkurzu by se však Bruna mohl nakonec přihlásit znovu.

Místo daňové byrokracie měsíční paušální odvod a malá daň z příjmu

20. 2. 2019 | Úvahy hnutí ANO a Asociace malých a středních podnikatelů o úlevě od daňové byrokracie výměnou za aspoň minimální platbu daně mohou uspět. U politiků i živnostníků. Předpokládá se 500 korun, celkem zhruba 5,5 tisíce. Opatření by se vztahovalo na podnikatele s ročním příjmem do milionu korun a živnostník by se vyhnul daňové kontroly.

HLAVÁČ: Kdo vyčíslí náklady dotačního systému na členský stát EU?

19. 2. 2019 | Při poskytování evropských dotací se podvádělo, podvádí a podvádět bude. Jsou nemorální ze dvou důvodů. Za prvé, nahrazují individuální úsilí o získání peněz od investorů či donátorů administrativním úkonem, druhou je kontrolní a poradní aparát, jenž se na systém nabalil, čímž přerostl v netransparentní monstrum. Píše Tomáš Hlaváč.

Řemeslníků je málo. Cena za jejich práci vyletěla vzhůru

19. 2. 2019 | V České republice aktivně pracuje 250 tisíc řemeslníků, dalších 50 tisíc by jich podle Asociace malých a středních podniků bylo potřeba. Výsledkem nedostatku je, že klient musí vydržet čekat i mnoho měsíců, než řemeslník dorazí. Navíc si připlatí. Kdo hledá řemeslníka, musí si připlatit až o polovinu více peněz než před třemi lety.

Sexem si přivydělává zhruba 30 tisíc Češek. I díky internetu

19. 2. 2019 | Povolání, která obnášejí sex za peníze, zajímají díky sociálním sítím stále více lidí, včetně nezletilých. Důvod je jednoduchý. Pornoherečky a prostitutky svůj osobní život na internetu prezentují v souvislosti s luxusními výlety a drahým zbožím. Podle odborníků tak mladí mají pocit, že placený sex rovná se blahobyt a bezstarostnost.

Nárůst cestujících seniorů: Jeskyně s pokladem pro cestovky

18. 2. 2019 | V uplynulých dvou letech se rozvíjel trend, kdy si starší české ročníky chtějí dopřát podobně, jako je to zvykem u těch německých. Cestovní kanceláře díky tomu zažívají renesanci vrcholně organizovaných zájezdů s delegátem a předpřipravenými výlety. Počet zájezdů prodaných lidem starším 55 let se za dva roky zvýšil o deset procent.

Vidkun odstartoval válku policajtů. Teď dospěl do závěrečné fáze

18. 2. 2019 | Úplatní policisté, mocní politici, kteří hledali špínu na oponenty, i paralýza vyšetřování závažné korupce. Kauza Vidkun rozprostírající se okolo olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila ještě může dost zahýbat veřejným životem. Po třech letech vyšetřování chce policie žalovat kvarteto vlivných hráčů.

Pokles výkonu ekonomiky: Škrty ve státním rozpočtu na rok 2020

18. 2. 2019 | Predikce příjmů v roce 2020 je neblahá: počítá, že oproti letošku stát vybere o 13,5 miliardy méně na daních, o více než osm miliard méně na sociálních odvodech, více než třímiliardovou sekeru zatne zrušení karenční doby. Dohromady je to za 49,9 miliardy. Ministerstvo financí navrhuje škrty na provozu i investicích skoro v této výši.Další články k tématu:Škrty budou. Schillerová vyzývá ministry k hledání úspor, ti usilují o zachování investicŠpanělé očekávají předčasné volby. Poslanci nepodpořil ...

Štěstí: Hledání pilulky na nesnesitelnou každodennost

17. 2. 2019 | Francouzský spisovatel Michel Houellebecq ve svém novém románu Serotonin popisuje společnost, v níž jsou deprese a neschopnost milovat stejně nevyhnutelné jako se nadýchat výfukových plynů. Protagonistům jde o jediné – najít co nejúčinnější tišící prostředek na život. Štěstí objevují v bílé, ne modré pilulce. Píše Tereza Matějčková.

Jedna značka, dva výrobci. Slavné Primky mají dva nástupce

17. 2. 2019 | Hodinářská tradice v Česku oslaví letos 70 let. Uplynulých 18 přitom pokračuje po dvou kolejích. Historie i současnost se jmenuje Prim – značka, o jejíž používání vedou soudní pře dva výrobci hodinek.

Zdroj: Česká pozice - ceskapozice.lidovky.cz
04:11:28 | 24.02.2019Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.