Sobota 22.2.2020
InfoDnes.cz »

Přehled tisku

» Domácí » iRegiony.cz
iRegiony.cz Zdroj: iRegiony.cz |

U Velkého Dářka vznikají další rybníky. Zadrží vodu a ochrání živočichy

21. 2. 2020 | V těsné blízkosti Velkého Dářka, jež je se svojí rozlohou 206 hektarů největším rybníkem v Kraji Vysočina, vznikají nové vodní plochy. Ty mají přispět k zadržování vody v krajině i jako útočiště pro mnohé živočichy.

Není radno se do toho vměšovat, říká svědkyně útoku na cestujícího v Liberci

21. 2. 2020 | Redakci iDNES.cz se podařilo najít svědkyni incidentu, při kterém v Liberci zmlátili dva muži cestujícího z tramvaje za to, že chtěl najít místo k sezení seniorce s berlemi. Případ je zarážející tím, že ostatní lidé mlácení jen přihlíželi a nikdo ani nezavolal polici. Svědkyně souhlasila s rozhovorem pod podmínkou zachování anonymity.

Lék na bolest muž spotřeboval předčasně, o další balení oloupil lékárnici

21. 2. 2020 | Jednatřicetiletý muž neměl recept na medikament, tak ho z lékárny v Hradci Králové uloupil. Přeskočil pult, odstrčil lékárnici a z trezoru si odnesl tři balení léků na předpis.

Karlovaráci píší petici za zachování autobusů. Uvidíme, vzkazuje město

21. 2. 2020 | Chystané změny v linkách karlovarské městské hromadné dopravy vadí veřejnosti do té míry, že se na internetu objevila petice požadující zachování současného stavu. Ke čtvrtečnímu poledni ji podepsalo na 180 lidí. Podle nich jsou k horšímu. Radnice však nesouhlasí.

Firmy sází na virtuální realitu. Využívají ji i při náboru zaměstnanců

21. 2. 2020 | Stále častěji se stává, že uchazeč o zaměstnání dostane místo vstupního testu na hlavu brýle. Brýle pro znázornění virtuální reality.

Na Karlově univerzitě někdo rozřezal přes sto křesel původem z Hradu

21. 2. 2020 | Více než sto kožených křesel a šest sedaček zničil neznámý vandal v budově Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Snímky rozřezaného nábytku zveřejnila fakulta na svém facebookovém profilu v pátek dopoledne. Křesla byla původně součástí vybavení Španělského sálu Pražského hradu a pocházejí z poválečné doby.

Olomoucký vědec objevil na Borneu novou masožravku, zjistil to až po letech

21. 2. 2020 | Objev dalšího dosud neznámého a vzácného druhu masožravé láčkovky si připsala olomoucká Univerzita Palackého. Jeden z jejích botaniků na ni narazil už před více než deseti lety na Borneu, tehdy ale nový druh nepoznal. A tak se o svém objevu dozvěděl až nedávno díky dalším vědcům.

Chytré lampy v parku reagují na západ slunce a přepnou na oranžové světlo

21. 2. 2020 | Od podzimu svítí lidem na cestu v parku na Kraví hoře u brněnské hvězdárny chytré lampy. Samy poznají, kdy zapadne slunce, a přejdou z bílého na oranžové světlo. Testuje je tam právě hvězdárna, a protože se osvědčily, přidá do parku deset dalších.

Jirkov chce postavit rozhlednu, turistická atrakce bude vysoká 14 metrů

21. 2. 2020 | Radnice v Jirkově oprášila po více než dvou letech projekt na výstavbu rozhledny na kopci Na Skalce, který se nachází v městské části Jindřišská. Do vybudování nové turistické atrakce se chce pustit v případě, pokud uspěje se žádostí o státní dotaci, již poslala tento měsíc.

Turistů na jihu Čech loni přibylo, letošní čísla může ohrozit koronavirus

21. 2. 2020 | Počty turistů v Jihočeském kraji pomáhali v roce 2019 navyšovat Češi. Cizinců naopak ubylo, dominovali mezi nimi návštěvníci z Číny. Kvůli koronaviru teď ubytovatelé cítí výpadek. Způsobit může milionové ztráty.

Spor Babiše a Adámka může ohrozit dotace pro Zlín, ve hře je stadion i kino

21. 2. 2020 | Rozepře mezi náměstkem zlínského primátora Miroslavem Adámkem ze STAN a premiérem Andrejem Babišem z ANO může mít dopad na investice, na něž město chce podporu státu.

Motorky na přání ukážou majitelé na výstavišti, nejlepší organizátoři ocení

21. 2. 2020 | Přehlídku motockylů na přání letos nabídne Motosalon v Brně v pavilonu P. Majitelé těch nejlepších organizátoři ocení. Součástí výstavy je totiž soutěž Czech Custom Grand Prix 2020 (CCGP), a to hned v deseti kategoriích. Návštěvníci se mohou těšit skutečně na originální modely.

Co nahlodal kůrovec, dokončila Sabine, říkají lesníci na jihozápadě Čech

21. 2. 2020 | Nedávná vichřice Sabine shodila na jihozápadě Čech i v Národním parku Šumava desítky tisíc metrů krychlových dřeva. Podle lesníků měl na výši škod vliv i fakt, že stromy jsou poškozené kůrovcem a už menší vánek je srazí k zemi.

Gottwaldova socha zářila jako duch Hopkirk, Švermově říkali věšák na kabáty

21. 2. 2020 | Sochy Klementa Gottwalda a Jana Švermy, které stály v Praze na vltavském nábřeží jen pár desítek metrů od sebe, dostaly od lidí jména Randall a Hopkirk podle postav z britského televizního seriálu. Dočkaly se ale i dalších posměšných přezdívek, připomíná videoseriál iDNES.tv.

Rybníky moc kvetou. Jičín prověří smlouvy s rybáři, kteří tam hospodaří

21. 2. 2020 | Sucho je největší problém rybníků v Královéhradeckém kraji. Rybáři zvažují nejrůznější opatření, ale shodují se, že příliš možností nemají. Z opačné strany na to chce jít město Jičín, které chystá důsledný dohled nad hospodařením rybářů. Místní si stěžují na zakalenou vodu a mrtvé ryby na Šibeňáku.

Postoloprty vybudují domy pro seniory, ten současný připomíná ubytovnu

21. 2. 2020 | Město Postoloprty připravuje výstavbu dvou domů s pečovatelskou službou. Stav stávajícího domu pro seniory je totiž katastrofální a už vůbec nevyhovuje potřebám jeho obyvatel.

Školákům v Karlovarském kraji začínají prázdniny, skiareály jsou připravené

21. 2. 2020 | Týden jarních prázdnin začíná v pondělí školákům v Karlovarském kraji. Ačkoli letošní zima lyžařským sportům příliš nepřeje, v Krušných horách je většina středisek v provozu. Během víkendu mohou do stop vyrazit i běžkaři.

Auto překáželo ve vjezdu, řidič zásobování na sklo rozmazal laskominy

21. 2. 2020 | Po svém vyřešil překážku ve vjezdu řidič zásobování v Pardubicích. Autu, které mu blokovalo cestu, rozmazal po skle chlebíček a čokoládový zákusek.

Muž žádal o místo pro seniorku s berlemi. Zbili ho za to, svědci nepomohli

21. 2. 2020 | Cestujícího liberecké tramvaje zmlátili dva muži za to, že chtěl najít místo k sezení seniorce s berlemi. Po vystoupení z vozu jej jeden z nich chytil a druhý zbil pěstmi. Napadenému muži nikdo nepomohl a poskytnout svědectví byla ochotná jediná žena. Policisté po násilnících pátrají.

Svodidla vymrštila auto mimo D2. Zranilo se pět lidí, z toho dvě děti

21. 2. 2020 | Na svodidla na D2 u Hustopečí na Břeclavsku dopoledne najel osobní vůz se zahraniční registrační značkou. Skončil mimo silnici, zranilo se všech pět lidí, kteří v něm cestovali. Všechny záchranáři převezli do nemocnic, včetně dvou dětí školního věku.

Zdroj: iRegiony.cz - regiony.impuls.cz
04:11:22 | 22.02.2020Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.