Neděle 21.7.2019
InfoDnes.cz » Přehled tisku » Hlavní přehled » NeviditelnýPes.cz
NeviditelnýPes.cz Zdroj: NeviditelnýPes.cz |

ÚVAHA: Mladí na ledu

20. 7. 2019 | Jako se z ekonomie stala politická ekonomie, kde to „politická“ dostalo větší váhu než to „ekonomie“, tak i z ekologie (vědě o sounáležitosti – že nic není jenom tak, i když to na první pohled tak vypadá) se stala politická ekologie a přísudek „ekologický“ se začal rozumět jako správný.

Ústavní ochrana vody

20. 7. 2019 | Všimněte si zajímavého jevu: když něco nejde a něco nefunguje, nebo to funguje blbě, není to proto, že je někdo líný a neschopný. Není legislativa. Tahle věta není legislativa by se měla vymýtit z českého jazyka. Nejde to, protože na to není legislativa. Ale to je žertík jen tak na okraj.

VíP: Aneb víkendový pokecník

20. 7. 2019 | Líný...

CHTIP: Židovský humor XX.

20. 7. 2019 | V jedné restauraci měli barmana vyhlášeného tím, že má v rukách sílu jako hydraulický lis. Když on vymačkal do nápoje citrón, bylo jisté, že už z toho citrónu nikdo nevymáčkne ani kapku.

NĚMECKO: Od berlínské zdi k berlínskému příkopu

20. 7. 2019 | Bývalý Reichstag, dnes tedy Bundestag, leží v samotném centru Berlína. Ve jménu zvýšení bezpečnosti před ním nyní má být vykopán 10 metrů široký a 2,5 metru hluboký příkop.

SPOLEČNOST: V Českém Švýcarsku cestujete časem

20. 7. 2019 | Když už poměry ve zdejší politické džungli dosáhnou těch nejabsurdnějších stupňů, není nad to prchnout co nejdál, aby si člověk vyčistil hlavu. A když na vzdálené Švýcarsko chybí čas i kapitál, vezmete zavděk i podstatně bližším Českým Švýcarskem.

EVROPA: Von der Leyen, budovatelka evropské armády

20. 7. 2019 | Ursula von der Leyen je tedy novou šéfovou EK. Rozporuplnost téhle ženské je v tom, že na jedné straně je se svými sedmi dětmi opravdovým zjevením, i když je zřejmé, na na výchově těch dětí při její dlouhodobé politické angažovanosti musí makat pořádný mančaft.

PRÁVO: Okamura s Konečnou si dali pár facek

20. 7. 2019 | Myslíte si, že je správné, že když zloděj ukradne někomu milion, musí mu vrátit jen 700.000 Kč a zbytek si může nechat? Já ne. Ale možná by vás mohlo zajímat, že Kateřina Konečná a Tomio Okamura souhlasí s opakem.

GLOSA: Soudkyně Barbara porušila zákon

20. 7. 2019 | I když vím, že pořad TV Barrandov „Soudkyně Barbara“ není naučným pořadem o právu a nemá zprostředkovávat znalosti práva, přece jen by takový pořad, který používá současné a platné právní termíny a jakoby se v pořadu rozhoduje o skutečných soudních případech, měl platné právo alespoň v základních skutečnostech respektovat.

EVROPA: Ursula je béčko za Angelu

20. 7. 2019 | Náš premiér Andrej Babiš si pochvaluje zvolení nové předsedkyně Evropské komise, kterou se stala Ursula von der Leyenová. Je ovšem příznačné, že Německo dnes ovládají ženy v čele CDU i německé SPD.

TURECKO: Geopolitický čert?

20. 7. 2019 | Současné události definitivně pohřbívají představu Ankary v Evropské unii. Je to nabíledni. Předchozí roky tomuto trendu mnohokrát nasvědčovaly a ránu do vazu daly ambiciózní koncepci okolnosti občanských válek v Iráku a Sýrii.

JUSTICE: Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

20. 7. 2019 | Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o zvláštní nepřístojnosti, ke které došlo u Městského soudu v Praze. Při odvolacím řízení, jež vede tříčlenný senát soudců z povolání, přísedící soudce Petr Braun podstatnou část jednání prospal, jsa postižen zdravotními potížemi.

ŠAMANOVO DOUPĚ: Přišli v míru jménem celého lidstva

20. 7. 2019 | Posledně jsem tu vyprávěl o startu Apolla 11. Dnes napíšu něco o přistání lunárního modulu Eagle na povrch Měsíce. Tentokrát ne reportáž, ostatně všechny podrobnosti o této události století můžete najít na adrese NASA, včetně přepisů autentických rozhovorů astronautů. Dovolte mi osobní vzpomínku.

EVROPA: Trable s federalismem

20. 7. 2019 | Ursula von der Leyenová byla zvolena předsedkyní Evropské komise. Stává se nejmocnější osobou v Evropě, neboť Komise fakticky vykonává funkci evropské federální vlády, která je navíc nadána zákonodárnou pravomocí. Von der Leyenová je známa i jako oddaná stoupenkyně evropského federalismu. Co z toho vyplývá pro Evropu?

SPOLEČNOST: Hysterie silných slov

20. 7. 2019 | Často se připomínají poslední přeživší zásadních událostí – piloti RAF, lidické ženy či ti, kdo zažili holokaust včetně koncentráků. Nemají jen symbolický smysl. Dobrou práci odvedl v pondělí server iDnes.

Snaha o hrdost

19. 7. 2019 | Ušli jsme dobrý kus cesty za dobu velmi krátkou! Včera jsou to tři roky, kdy Čtyřka podělaných, konkrétně prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka, předseda senátu Milan Štěch a předseda sněmovny Jan Hamáček poslali do Pekingu poníženou omluvnou supliku kvůli tomu, že se ministr kultury Daniel Herman potkal soukromě s dalajlámou.

BIG EXPERT: Akcie

19. 7. 2019 | Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 15. 7. 2019.

APOLLO: Den, kdy svět zíral na Měsíc

19. 7. 2019 | Úspěch Neila Armstronga a Edwina Aldrina byl hlavně prestižní. Amerika se po porážkách od sputniku a Gagarina ujala vedení nad Moskvou – strategicky, technologicky, vědecky a také ideově. Tak to vnímala i většina Čechoslováků rok po Sověty vedené invazi a okupaci.

MLSOTNÍK: Co taky s rybízem

19. 7. 2019 | Rybízu jsou na trzích spousty, tak jsem sáhla do archivu :-)

VZPOMÍNKA: Spravedlivý učitel aneb Ctný a nectný

19. 7. 2019 | Nedávno jsem četl na Neviditelném psu výstižný článek pana Vodvářky O mužích ctných a nectných (o prezidentu Emilu Háchovi a o Davidu Rathovi, i když toho druhého autor přímo nejmenuje).

Zdroj: NeviditelnýPes.cz - neviditelnypes.cz
10:12:15 | 21.07.2019Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.