Čtvrtek 21.3.2019
InfoDnes.cz » Přehled tisku » Hlavní přehled » Deník
Deník Zdroj: Deník |

Kauza Babišova střetu zájmů: Jaké padlo rozhodnutí, vědí jen účastníci řízení

21. 3. 2019 | Středočeský krajský úřad ve středu nepravomocně rozhodl o odvolání v kauze možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Jaký je výsledek řízení, nezveřejnil. Premiér čelí podezření, že stále ovládá média spadající pod holding Agrofert, který dal v únoru 2017 kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenských fondů. Městský úřad v Černošicích mu v lednu za přestupek v podobě střetu zájmů uložil pokutu, podle deníku Právo šlo o 200 tisíc korun. Babiš se odvolal, případem se tak nyní zabývali krajšt ...

Lesy, louky, gripeny. Jaký je život ve vojenském újezdu Boletice?

21. 3. 2019 | /PŘÍBĚH DENÍKU/ Z Českých Budějovic na Český Krumlov a pak ještě dál už jen co by kamenem dohodil směrem na Lipno. Před Kájovem se dáte doprava a pak se před vámi objeví boletický růžový kostel svatého Mikuláše. Dál už míjíte cedule VOJENSKÝ ÚJEZD: VSTUP BEZ POVOLENÍ ZAKÁZÁN. A za zákazem hřmí.  V Oticích se vrhají granáty, v Hořičkách funguje muniční sklad, na Pražačce se nachází trhací jáma pro pyrotechniky a do Ondřejova si občas zaletí z výšky zastřílet vojenská letadla. ...

Účinnější boj s kůrovcem. Senát přijal novelu lesního zákona

20. 3. 2019 | Ministerstvo zemědělství zřejmě bude moci kvůli boji s kůrovcem přijímat opatření obecné povahy, kterými zasáhne do zákonného rámce hospodaření v lesích. Zásahy by se týkaly těžby dřeva a zalesňování. Změnu přinese poslanecká novela lesního zákona, jejíž přijetí zrychleně umožnil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Bezpečné Česko: Babiš na konferenci pochválil práci zpravodajských služeb

20. 3. 2019 | Předseda vlády Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček se dnes v Plzni zúčastnili konference Bezpečné Česko. Premiér v souvislosti s teroristickým útokem na mešity na Novém Zélandu uvedl, že se zlepšila vzájemná kooperace českých zpravodajských služeb i jejich spolupráce s rozvědkami v zahraničí. Za vzor v otázkách bezpečnosti Babiš označil Izrael.

Ministr Petříček: Odklad brexitu je v českém zájmu, Česko žádost zváží

20. 3. 2019 | Česko je připraveno důkladně zvážit žádost Británie o odklad odchodu z Evropské unie. Po jednání se svým britským protějškem Jeremym Huntem to dnes novinářům řekl český ministr zahraničí Tomáš Petříček. V zájmu Prahy podle něj je vytvořit prostor pro možné schválení brexitové dohody britským parlamentem, o něž usiluje premiérka Theresa Mayová. Její žádost budou posuzovat lídři unijních zemí na bruselském summitu, který začíná ve čtvrtek. ...

Život s metanem: ve sklepě mají čidla, na zahradě odplyňovací komínek

20. 3. 2019 | Monitorovací systém připravený při překročení přípustných koncentrací důlního plynu s chemickým označením CH₄, jenž je ve směsi se vzduchem výbušný, spustit poplach. To je pozůstatek více než dvě stovky let trvající hornické činnosti.

Začíná astronomické jaro a období náročné pro alergiky

20. 3. 2019 | Dnes nastává astronomické jaro. Zhruba hodinu před půlnocí stane střed slunečního kotouče přesně nad zemským rovníkem a nastane jarní rovnodennost. Noc a den budou tedy přibližně stejně dlouhé. Od tohoto okamžiku se den bude prodlužovat až do letního slunovratu, který připadá na 21. června.

Šéf pražských muslimů vyzval k ozbrojování. Obec jeho výzvu odmítla

19. 3. 2019 | Pražská muslimská obec se distancovala od vyjádření svého nového předsedy Leonida Kušnarenka, který ve videu zveřejněném na svém facebookovém profilu nabídl členům obce pomoc s vyzbrojením. Organizace na sociální síti uvedla, že jakákoliv prohlášení Kušnarenka jsou soukromá a nereprezentují názory muslimů žijících v České republice. Kušnarenkův vzkaz odsoudil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Předpokládá, že se do věci vloží policie. ...

Vondráček se setká s papežem Františkem. Uctí památku Cyrila a Metoděje

19. 3. 2019 | Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) navštíví ve čtvrtek a v pátek Svatý stolec. Při soukromé audienci jej společně s předsedou Slovenské národní rady Andrejem Dankem přijme papež František. Společně si připomenou významná výročí, která pojí Česko a Slovensko s Vatikánem a katolickou církví.  

V Pardubicích muselo 75 hasičů do karantény, školil je instruktor se spalničkami

19. 3. 2019 | Hasičům v Pardubickém kraji hrozí nákaza spalničkami. Školil je instruktor, který byl touto nemocí nakažen. Celkem 75 hasičů je nyní v karanténě.

Babiš a Hamáček budou debatovat o bezpečnosti. Čeho se obáváte vy? Hlasujte

19. 3. 2019 | /ANKETA/ Jak jsme na tom v ČR s bezpečností? Jaké bezpečnostní hrozby přináší 21. století? Jaká opatření chystá vláda premiéra Babiše?

Emil Hácha Hitlerovi usilovně vzdoroval: Zda mi hrozili? To je moc slabé slovo

19. 3. 2019 | Letošní březen si připomínáme smutné osmdesáté výročí okupace Československa nacistickým Německem. K tomu se váže i jmenování Emila Háchy do funkce státního prezidenta protektorátu Čechy a Morava. Kdo byl tento muž a jak probíhala osudná noc, kdy v Berlíně podepsal kapitulační dokumenty?

Faltýnkovy schůzky s Kapschem a Rafajem? O ničem jsem nevěděl, řekl Babiš

18. 3. 2019 | Premiér Andrej Babiš (ANO) nevěděl, že se první místopředseda jeho hnutí Jaroslav Faltýnek scházel s Karlem Feixem, ředitelem české pobočky firmy Kapsch, která v Česku provozuje mýtný systém, a s ředitelem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petrem Rafajem. Je na Faltýnkovi, aby věc vysvětlil, a na policii, aby záležitost vyšetřila, řekl dnes premiér novinářům před jednáním koaliční rady.

Třicátý rok svobody. Čeští skauti slaví nejdelší období bez zákazů

18. 3. 2019 | Skauting v tuzemsku zažívá rekordně dlouhou éru fungování nepřerušeného žádným zákazem. Od prosince 1989, kdy byl po trojím násilném ukončení ze strany nacistů a komunistů opět obnoven, uplynulo 10 699 dní. Představitele organizace Junák – český skaut navíc těší, že počet členů již třináct let v řadě roste.

Německá okupace očima pamětnice: Měli jsme tenkrát ze všeho hrůzu

18. 3. 2019 | /ROZHOVOR/ Školačce Haně Hnátové z pražské Libně bylo v době nacistické okupace 14 let. Německé vojáky, kteří se objevili 15. března 1939 v pražských ulicích, má před očima dodnes. „Bylo to tenkrát strašné, a to jsme nevěděli, co hrozného nás ještě čeká,“ vzpomíná starší sestra známého spisovatele Arnošta Lustiga, která přežila Terezín i Osvětim.

Bývalý člen SPD Volný vstoupil do hnutí Jednotní Alternativa pro Patrioty

17. 3. 2019 | Poslanci Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová, kteří tento týden opustili hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), vstoupili do nově založeného hnutí Jednotní Alternativa pro Patrioty. Hnutí bylo zaregistrováno v pátek, chce se účastnit voleb do Evropského parlamentu. Volný to dnes večer oznámil na své facebookové stránce.  

Dávám přednost dohodě. Stanjura chce, aby Klaus mladší opustil školský výbor

17. 3. 2019 | Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura by se chtěl s Václavem Klausem mladším dohodnout na jeho dobrovolném odchodu z funkce předsedy sněmovního školského výboru. Uvedl to dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Zároveň prohlásil, že se neobává toho, že by sněmovní frakci občanských demokratů opustili další členové. 

Hladiny českých řek klesají. První povodňový stupeň platí jen v Českém Krumlově

17. 3. 2019 | Hladiny řek, které v sobotu zvedly vydatný déšť a tající sníh, postupně klesají. Meteorologové proto dnes před polednem odvolali povodňovou pohotovost i bdělost, které původně vyhlásili pro oblast Šumavy a Sázavy na Vysočině až do pondělí. Na prvním povodňovém stupni zůstala odpoledne už jen Vltava v Českém Krumlově na jihu Čech.  

Ve zlínské nemocnici řádí salmonela. Na svědomí má již 29 nakažených

17. 3. 2019 | Ve zlínské Krajské nemocnici Tomáše Bati se objevila salmonelóza. Nakazilo se 29 lidí, zejména pacientů, ale i šest zaměstnanců. Společným jmenovatelem nákazy byl pravděpodobně pokrm kuře s rýží. Vedení nemocnice již zavedlo zvýšený hygyienický režim. 

Chtěl jsem zpátky domů, vzpomíná pamětník na doby, kdy musel opustit pohraničí

17. 3. 2019 | V době, kdy Češi museli odejít z pohraničí, bylo Václavu Větrovskému sedm let. Přesto se mu ale ten den vryl do paměti do nejmenších detailů.

Zdroj: Deník - https://denik.cz
14:10:38 | 21.03.2019Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.