Neděle 25.7.2021
InfoDnes.cz »

Přehled tisku

» Hlavní přehled » Deník
Deník Zdroj: Deník |

Zvyky Čechů se mění, ze stolů pozvolna mizí maso. Kvůli zdraví i etice

25. 7. 2021 | Knedlo, zelo, seitan. Nebo knedlo, zelo, tofu. Než národní klasiku nahradí její rostlinná verze, potrvá to nejspíš ještě dlouho. Odklon Čechů od masité stravy je zatím pozvolný, rozhodně ale stále výraznější. Podle posledních průzkumů vědomě omezuje maso v jídelníčku až pětina obyvatel. Označují se za takzvané flexitariány.

Česko zasáhnou silné bouřky. Meteorologové varují před kroupami i povodněmi

25. 7. 2021 | Celé Česko zasáhnou během víkendu silné bouře s přívalovým deštěm, krupobitím a silným větrem. Vyplývá to z upřesněné výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ta platí pro celé území země.

V sobotu přibylo nejméně případů covidu za víkendový den od konce června

25. 7. 2021 | V Česku přibylo v sobotu 69 případů nemoci covid-19, což je skoro třikrát méně než před týdnem a nejméně za víkendový den od konce června. Výrazně klesl i podíl odhalených případů nákazy na počtu provedených testů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Na nejnižší hodnotě od konce června je nyní také tzv. reprodukční číslo, které udává rychlost šíření epidemie. Oproti předchozí sobotě je ale o třetinu vyšší počet hospitalizovaných lidí s covidem-19 a téměř o pětinu nižší počet o ...

Pandemie nahrála černým skládkám. Omezila i protiútok, úklidovky jsou komorní

25. 7. 2021 | Po boomu koronaviru v Česku lidé snáze jen tak někde složí suť či pneumatiky. K odpadové klasice přibyly roušky a plechovky.

O víkendu zasáhnou Česko silné bouře s krupobitím

24. 7. 2021 | Celé Česko zasáhnou během víkendu silné bouře s přívalovým deštěm, krupobitím a silným větrem. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Už dnes večer se bouře objeví v jižní polovině země a v neděli a noci na pondělí již na celém území České republiky. V neděli naprší podle meteorologů až 50 milimetrů srážek, tedy 50 litrů na metr čtvereční.

Demolition Man hasičů: Domy po tornádu jsme bourali celé dny, zasáhne vás to

24. 7. 2021 | Demolice domů v tornádem zasažených jihomoravských obcích skončily před pár dny. K zemi jich šlo po rozhodnutí statiků 187. Nepříjemný úkol s těžkou technikou měl na starosti například Aleš Vrchovecký z čety hasičského Záchranného útvaru. „Podílel jsem se na demolici deseti domů. V některých lidé nechali všechny věci. Viděl jsem hračky v dětském pokoji. Jsem také otec, mám rodinu, ptal jsem se sám sebe, kde ti lidé skončili,“ popisuje hasič. ...

Měsíc od řádění tornáda. Zničené obce se vrací k životu, budou i hody

24. 7. 2021 | Přesně měsíc v sobotu uplyne od řádění tornáda v pěti jihomoravských obcích. Částečně prokoukly. Práce na poničených budovách je ale stále dost. Po 187 zbouraných domech zbyla prázdná místa. „Myslíme pozitivně,“ říkají však v Moravské Nové Vsi, kde folkloristé na neděli chystají zkrácenou tradiční hodovou zábavu.

Škody po tornádu na krajském a obecním majetku jsou za 1,5 miliardy

23. 7. 2021 | Škody po červnovém tornádu na majetku Jihomoravského kraje jsou 800 milionů korun, na obecním 721 milionů, vyplynulo ze zpřesňujících posudků. Škody celkově budou podle odhadu nižší než 15 miliard korun. ČTK to dnes řekl náměstek jihomoravského hejtmana Jan Zámečník (KDU-ČSL). Škody na majetku kraje se dosud odhadovaly zhruba na půl miliardy korun, celkové škody na 15 miliard s tím, že zřejmě porostou. Posudky kraj zašle vládě. ...

Čestné prohlášení už do hospody či na fotbal nestačí. Ministerstvo přitvrdilo

23. 7. 2021 | Pro návštěvu kulturních a sportovních akcí, nebo třeba restaurací, již nebude stačit předložit čestné prohlášení o negativním výsledku samotestu na nemoc covid-19. Podle nových pravidel je možné bezinfekčnost doložit pouze potvrzením o prodělané nemoci, výsledkem testu z registrovaných testovacích míst či potvrzením o očkování.

Muži v průzkumu tvrdí, že budou s dítětem doma. Realita je jiná

22. 7. 2021 | Otec sedmileté dcery Michal Janoušek patří do skupiny lidí, kteří v době pandemie mohli pracovat z domova. Živí se jako IT specialista v Praze. „Přítelkyně je zdravotní sestra. V době pandemie bylo jasné, že starost o dceru připadne na mne. Se svým nadřízeným jsem se dohodl, jak budu dodávat úkoly, kdy budu online. Přes den jsem se věnoval dceři, při volných chvílích jsem vyřizoval hovory a podobně. Většinou večer jsem pak pracoval. Někdy i do rána, jindy jsem vše stihl v rámci dne. Rozhodně to ...

Senát navrhl Zemanovi na vyznamenání 15 osobností, méně než loni

22. 7. 2021 | Senát na státní vyznamenání letos navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi 15 osobností, což je zhruba poloviční počet v porovnání s loňským rokem. Mezi kandidáty, které horní komora schválila, patří zejména váleční veteráni, ale také zakladatelé pardubické Aviatické pouti nebo prvorepubliková senátorka a bojovnice za ženská práva Františka Plamínková, kterou zavraždili nacisti.

Policie má nová auta. Elektromobily ale zatím nechceme, říká Hamáček

22. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Do policejních garáží přibudou nová auta. Navzdory vizím EU, která chce od roku 2035 přestat vyrábět automobily na fosilní pohon, je však stále bude pohánět spalovací motor. O změně regulí při budoucích zakázkách tak, aby při dalších tendrech zohlednil stát vozidla s negativní uhlíkovou stopou, zatím ministerstvo vnitra neuvažuje.

Tragédie na vodních jezech. Nový zákon zlepší situaci jen částečně

22. 7. 2021 | Každý rok se vydají tisíce lidí splavit české řeky. Někteří z nich se domů ke svým rodinám nikdy  nevrátí. K většině nehod s tragickými následky přitom dochází na jezech, těch vysloveně nebezpečných pro vodáky je v tuzemsku i nadále přes 140. Číslo měl pomoci snížit nový vodní zákon platný od února. Podle vodáků ale řeší problematiku jen částečně. 

Epidemie zpomaluje. Nových případů covidu bylo ve středu méně, než před týdnem

22. 7. 2021 | Ve středu v Česku testy potvrdily 235 případů koronaviru, o 25 méně než o týden dřív. Počty nových nakažených jsou v mezitýdenním srovnání nižší čtvrtý den po sobě. Stejně tak už čtyři dny se reprodukční číslo drží těsně pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie. Výrazně se nezměnilo ani incidenční číslo, počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden zůstává nižší než 15. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. ...

Vojtěch zatím počítá s testy ve školách v září. Další kroky určí vývoj epidemie

21. 7. 2021 | Ministerstvo zdravotnictví (MZd) zatím počítá s testováním dětí na covid-19 ve školách jen na začátku září. Další kroky podle něj budou záviset na vývoji epidemické situace. ČTK to řekla mluvčí ministerstva Gabriela Štěpanyová. Vláda na konci června schválila, že se děti v prvních dnech po zahájení školního roku v září třikrát otestují antigenními testy, které zajistí stát. Děti ve školách za testy platit nebudou. ...

Střídání času jen tak neskončí. Počítá se s ním ještě minimálně pět let

21. 7. 2021 | Česko čeká i v příštích pěti letech střídání času. Letní čas by měl stejně jako dosud začínat vždy poslední březnovou neděli a končit poslední neděli v říjnu. Počítá s tím návrh nařízení, které na svém webu zveřejnila vláda. Změny času měly v EU skončit původně v roce 2019. Členské státy se ale na jednotném čase nedohodly. Následující termín zrušení časového střídání byl pak letos.

V Česku po týdnu opět přibylo více než 300 případů covidu za den

21. 7. 2021 | V Česku po týdnu opět přibylo více než 300 potvrzených případů koronaviru za den. Laboratoře v úterý odhalily 302 nakažených, o 14 méně než před týdnem. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, vzrostlo nepatrně na 0,96. Nezměnil se počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, sedmý den za sebou je na hodnotě 15. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Úřad dnes kvůli technickým komplikacím zveřejnil aktuální data o několik hodin ...

Republikový unikát: Brněnská nemocnice pěstuje vlastní marihuanu

21. 7. 2021 | /VIDEO/ Pomáhá při nechutenství, významně tlumí bolest, potlačuje epileptické záchvaty a křeče, zpomaluje postup Alzheimera. Marihuana, tráva, ganja, špenát, zelí nebo také dolanské listí má v medicíně široké využití. Vlastní pěstírnu konopí proto jako první v republice zprovoznila brněnská svatoanenská nemocnice.

Právo bránit sebe i ostatní se zbraní bude nově zakotveno v Ústavě

21. 7. 2021 | Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude v Česku ústavně zakotveno. Stane se součástí Listiny základních práv a svobod. Úprava je reakcí na odzbrojovací tendence v rámci EU. Senát dnes podle očekávání potvrdil souhlas s tím doplněním listiny, které sám navrhl. Změnu nyní dostane k podpisu prezident, který na rozdíl od běžných zákonů ústavní zákon vetovat nemůže.

Vzniká nová romská strana. Minoritu ale zatím spíše štěpí, kvůli podvodníkům

21. 7. 2021 | Protesty romské komunity, které vypukly po smrti Tepličana Stanislava T. „zakleknutého policisty“, přinesly i iniciativu na založení nové politické strany Roma Luma. Měla by kandidovat v komunálních volbách na podzim 2022 a do budoucna hájit zájmy menšiny. Podporu u některých Romů ale připravovaná nová partaj zatím spíše ztrácí, vadí jim zapojení lidí, kteří jsou označováni jako podvodníci a agresoři. ...

Zdroj: Deník - https://denik.cz
22:10:28 | 25.07.2021Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.