Pondělí 3.8.2020
InfoDnes.cz »

Přehled tisku

» Hlavní přehled » Deník
Deník Zdroj: Deník |

Hygienici představili semafor pro okresy. Na hraně druhého stupně je Praha

3. 8. 2020 | Ministerstvo zdravotnictví dnes zveřejnilo první mapu čtyřstupňového systému, který označuje jednotlivé okresy podle rizika nákazy covidem-19. Na tiskové konferenci ji představila hlavní hygienička Jarmila Rážová. 

První výsledky průzkumu Deníku: Čtenáře v krajích pálí hlavně doprava

3. 8. 2020 | Opravit silnice a zlepšit návaznost spojů – to jsou hlavní úkoly, kterým by se mělo věnovat nové vedení kraje, které vzejde z říjnových voleb. Alespoň podle prvních průběžných výsledků unikátního dotazníku, v němž Deník zjišťuje, jak se lidem v krajích žije. Právě dopravu respondenti nejčastěji označují jako oblast, která by si zasloužila větší pozornost.

ON-LINE: V neděli přibylo 102 případů covidu. V Praze se roušky vrátí do MHD

3. 8. 2020 | V neděli bylo v Česku potvrzeno 102 případů nemoci covid-19, což je nejmenší denní přírůstek za poslední dva týdny. O víkendech a svátcích se provádí méně testů na koronavirus, je tedy i míň zjištěných nákaz. Aktuálně nemocných je rekordních 4811, nejvíc od vypuknutí epidemie na začátku března. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Železnice je letos bezpečnější než loni, ukazují statistiky. Obětí ale přibylo

2. 8. 2020 | Červenec přinesl výrazný nárůst chyb strojvedoucích, celoroční čísla ale ukazují mírně zlepšující se trend i v počtu nehod na přejezdech.

Pietní akt v Letech: Růžička vyzval k odsouzení projevů anticikanismu

2. 8. 2020 | Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticikanismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se podle Růžičky posunul kvůli koronaviru. ...

Do Česka dorazily silné bouřky. Hladiny řek mohou stoupat, varují meteorologové

2. 8. 2020 | Česká republika má za sebou dosud nejteplejší období letošního roku. V neděli ale letní horko vystřídají silné bouřky, které mohou doprovázet i přívalové deště a způsobit rozvodnění řek. V Moravskoslezském a Olomouckém kraji meteorologové vyhlásili vysoký stupeň nebezpečí. Na většině území Česka však zároveň i nadále platí nebezpečí požárů. 

ON-LINE: Nárůst zpomalil. V sobotu přibylo nejméně nakažených za týden

2. 8. 2020 | V sobotu přibylo v Česku nejméně případů nemoci covid-19 za uplynulý týden, testy jich potvrdily 125. Dnes zatím prokázaly 30 pozitivních případů. O víkendech se ale méně testuje, je tedy i méně potvrzených nákaz. Aktuálně nemocných je rekordních 4749 lidí, přičemž jejich počet se na hodnotu nejvyšší od březnového počátku epidemie v zemi dostal už v sobotu odpoledne. Vyplynulo to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 17:30. ...

Lepší informovanost. Obce by mohly dostávat data o nemocných covidem, říká Dušek

1. 8. 2020 | Šéf ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek navrhne, aby starostové obcí s rozšířenou působností jednou týdně dostávali data o počtu nemocných covidem-19 ve svém obvodu. Dušek to řekl ve vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál. O informace kvůli efektivnějšímu nastavení krizových opatření žádal tento týden Svaz měst a obcí (SMO). Starostové dosud podle svazu musí informace zjišťovat z médií či prostřednictvím žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informacím na kraj ...

Vedro vystřídají v Čechách a na západě Moravy bouřky. Dál platí nebezpečí požárů

1. 8. 2020 | Velmi vysoké teploty vystřídají v neděli odpoledne v Čechách a na západě Moravy ojedinělé silné bouřky s přívalovým deštěm. Vyskytovat se budou do noci na pondělí. Dnes budou nejvyšší teploty v ČR překračovat 25 stupňů Celsia, přičemž o něco tepleji má být v západní a jihozápadní části Čech, kde mohou atakovat až 34 stupňů. Kvůli trvajícímu suchu v Čechách současně dál platí nebezpečí vzniku požárů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). ...

Hamáček se v pátek podruhé oženil. Jeho manželkou se stala bývalá zastupitelka

1. 8. 2020 | Vicepremiér, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se v pátek podruhé oženil. Informoval o tom na svém facebookovém profilu. Jeho manželkou se stala bývalá pražská zastupitelka za ODS Gabriela Kloudová. Počátkem letošního roku Hamáček oznámil, že se rozvádí s manželkou Kamilou, jeho první manželství skončilo po 13 letech v červnu. Z prvního manželství má dvě děti.

ON-LINE: Případů covidu je v Česku celkem 4674, nejvíce od počátku epidemie

1. 8. 2020 | S koronavirem se v ČR aktuálně léčí nejvíce lidí od počátku epidemie v březnu, a to 4674. Vyplynulo to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Za pátek přibylo 232 potvrzených případů, za dnešek zatím 66. V souvislosti s nákazou zemřelo 382 lidí, zatím poslední přibyl v pátek.

Česko v sobotu opět čekají tropy. Je zvýšené riziko požárů

31. 7. 2020 | Na většině území Čech přesáhnout teploty v sobotu odpoledne tropických 30 stupňů Celsia, přičemž stoupnut mohou až k 34 stupňům. Vzhledem k trvajícímu suchu a vedru tam dál do odvolání platí nebezpečí vzniku požárů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V kterém kraji se vám nejlépe žije? Zapojte se do unikátního dotazníku Deníku

31. 7. 2020 | Již na počátku října si lidé v krajích zvolí nová zastupitelstva. Deník se rozhodl zjistit, s čím jste ve svém kraji spokojeni, co vás naopak trápí a jak hodnotíte čtyřletou vládu svých zastupitelů.

ON-LINE: Přírůstek nakažených zpomalil. Dvě desítky lidí jsou ve vážném stavu

31. 7. 2020 | Nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 ve čtvrtek v Česku mírně zpomalil na 252 případů. Za dnešek k nim přibylo zatím dalších 131. Aktuálně nemocných je k dnešnímu podvečeru 4533. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Celkem se tak od začátku epidemie v zemi nakazilo novým koronavirem 16 474 lidí.

Ztracený v lese bez signálu? Skaut by si poradil

31. 7. 2020 | Možná se kvůli pandemii koronaviru chystáte strávit dovolenou v Česku. Tu nejlevnější a možná i nejlepší můžete zažít v přírodě. Stačí jen oprášit některé dovednosti z letních táborů vašeho dětství. Inspiraci najdete třeba u skautů a také v jejich tábornické příručce.

Babiš: Vláda nechystá ekonomická omezení pro červené regiony

30. 7. 2020 | Vláda neplánuje zavádět ekonomická omezení pro regiony, které se na tzv. semaforu rizika šíření koronaviru ocitnou v nejzávažnější, tedy červené skupině. Premiér Andrej Babiš (ANO) to dnes řekl v rozhovoru pro Českou televizi. Uvedl také, že kraje dostanou před zveřejněním mapy prostor, aby proti klasifikaci vznesly své případné výhrady.

Češi se znovu baví. Vtipy na kampaň ČD zaplavily internet, přidal se i Kalousek

30. 7. 2020 | České dráhy spustily kampaň podporující domácí turistiku v souvislosti s jejich online aplikací Vlaky na výlet. Reklama se objevila na sociálních sítích, v tisku, na billboardech i v drážních newsletterech. Jednoduché veršovánky, vyzdvihující přednosti domácích destinací oproti zahraničním, vzápětí inspirovaly internetové vtipálky k desítkám až stovkám parodií. Přisadili si i politici.

Musíme se připravit na více nakažených. Vytvoříme síť laboratoří, řekl Vojtěch

30. 7. 2020 | Stát chce pro testování na nákazu koronavirem vytvořit síť páteřních laboratoří. Cílem je vytvořit spolehlivý a rychlý systém diagnostiky a navýšení současných kapacit. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch to uvedl na tiskové konferenci k Národní strategii testování na nemoc covid-19. Podle ministra je také předčasné hovořit o druhé vlně nemoci covid-19, stále totiž pokračuje vlna první.

Masivní propaganda. Češi věří, že jim Čína pomohla víc než EU, ukázal průzkum

30. 7. 2020 | /INFOGRAFIKA/ Čína Česku nedodala během koronavirové krize žádnou pomoc, pouze vládě prodala ochranné prostředky. Přesto podle průzkumu STEM nad Evropskou unií, která poskytla Česku miliardovou pomoc, u Čechů vyhrála.

ON-LINE: Počty nakažených rostou. Nové ohnisko se objevilo na Liberecku

30. 7. 2020 | Ve středu v Česku přibylo 278 nových potvrzených případů koronaviru. Jednalo se opět o druhý nejvyšší denní nárůst od června. Nově nakažených bylo jen o jednoho méně než při rekordním červencovém růstu minulý pátek. Za čtvrtek zatím přibylo 139 nakažených. V současné době tak koronavirem trpí 4368 pacientů. Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie k dnešku přesáhl 16 tisíc. 

Zdroj: Deník - https://denik.cz
14:11:03 | 03.08.2020Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.