Neděle 24.9.2023
InfoDnes.cz »

Přehled tisku

» Hlavní přehled » Deník
Deník Zdroj: Deník |

Přednosta kliniky: Přicházejí k nám stále mladší děti závislé na technologiích

24. 9. 2023 | Po koronavirové epidemii prudce narůstá počet dětí závislých na digitálních technologiích. Navíc se do ambulancí dostávají stále častěji stále mladší ročníky. Přednosta Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Michal Miovský vypozoroval, že problém těchto dětí často vznikal po delší dobu v jejich rodinách. „Přijde k vám dvanáctiletý kluk nebo holka, rodina ji označí za někoho, kdo je problém a má problém. Potom posloucháte členy rodiny, dí ...

Osm hodin denně na počítači či mobilu. I hraní her může být nebezpečná závislost

24. 9. 2023 | Ve specializovaných ambulancích přibývá dětí a teenagerů, kteří jsou závislí na digitálních technologiích. Přivádí je tam nadměrné hraní videoher nebo množství času stráveného na sociálních sítích. Když jim to rodiče vezmou, v některých případech se uchylují i k agresivnímu chování. Potíž je v tom, že v Česku není dostatek lékařů, kteří by jim pomohli vrátit se do reálného života.

Češi chtějí pomáhat i po smrti. Dobročinné závěti jsou čím dál populárnější

23. 9. 2023 | Čím dál více lidí bez dědiců nechce, aby majetek po jejich smrti propadl státu. Odkazují ho raději na dobročinné účely.

PODCAST: Karel Řehka, voják tělem i duší

23. 9. 2023 | „Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.

Mocný Přemysl Otakar II. byl králem železným a zlatým. Zažil ale i krutý pád

23. 9. 2023 | Právě před 770 lety, 23. září 1253, se novým českým králem stal Přemysl Otakar II. Navázal na úspěchy svých předchůdců a stal se načas nejmocnějším panovníkem z rodu Přemyslovců, králem železným a zlatým. Po oslnivém vzestupu ale přišel drtivý pád.

Ústavní soud je součástí nové totality. Žijeme v mediokracii, řekl Babiš

22. 9. 2023 | Sněmovna začala ve třetím čtení projednávat vládní konsolidační balíček. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v debatě Deníku ovšem toto označení odmítl: „Je to daňový balíček, který je úplně zbytečný. Tato vláda má ráda drahotu a inflaci, benzin už je na 42 korunách a pan premiér má stříbrnou medaili, protože jsme druzí nejhorší v Evropě.“

Ukrajinci v Česku: Anhelina chtěla studovat, místo toho v kuchyni krájí cibuli

22. 9. 2023 | Deník v červnu přinesl článek o ukrajinských uprchlících Jaroslavovi a Anhelině. Rok se připravovali v Adaptačním centru Paměti národa k přijímačkám na střední školy. V prvním kole neuspěli, v druhém podali dvě desítky přihlášek a absolvovali nespočet pohovorů. Pomalu jim docházely síly, vůle i finance. Nakonec oba uspěli. Věnují se ovšem zcela jinému oboru, než si představovali, a na živobytí si vydělávají několika brigádami. Deník se s nimi znovu sešel, aby zjistil, jak se jim vede dnes.  ...

Kalousek? Symbol korupce, uvedl Babiš. Výhrady měl i k Ústavnímu soudu

22. 9. 2023 | Miroslav Kalousek, který od ledna 1993 do ledna 1998 působil jako náměstek ministra obrany, mohl za nákup špatných padáků. V debatě Deníku to uvedl lídr hnutí ANO Andrej Babiš. Vyjádřil se tím k výroku, že Kalousek „rozkrádal ministerstvo obrany a zabil lidi cez padáky“, za který mu v září Nejvyšší soud nařídil omluvit se. 

PODCAST: Znásilnili i dvouletou holčičku, před očima mi zemřela, vzpomíná Zuzana

22. 9. 2023 | Je to jeden z nejtěžších rozhovorů, který jsem kdy vedla. Můj dnešní host má za sebou velmi bolestivý příběh, který je za hranicí lidské důstojnosti. Bylo těžké se ptát, ale ještě těžší odpovídat.

VIDEO: O Fialově vládě a nové totalitě. Expremiér Babiš odpovídal Deníku

22. 9. 2023 | Poslanci se znovu zabývají vládním konsolidačním balíčkem, který má během následujících dvou let snížit schodek státního rozpočtu o 150 miliard. Právě počínání Fialova kabinetu bylo jedním z hlavních témat nejnovější debaty Deníku s expremiérem Andrejem Babišem. Řeč ale přišla i na „novou totalitu“ a omluvu Miroslavu Kalouskovi. Nestihli jste přímý přenos debaty? Její záznam můžete sledovat v článku.   ...

Výdaje na obranu nejsou dárek armádě, říká generál Karel Řehka

22. 9. 2023 | Někdo o něm říká, že je válečný štváč, který straší mobilizací a temnými scénáři. Generál Karel Řehka je ale hlavně muž, jenž zažil čtyři afghánské mise a o boji neví jenom z doslechu. I z toho důvodu tvrdí, že musíme udělat všechno pro to, aby válka na našem území nebyla.

Dětské tragédie? Je nutné pomoci dětem, rodinám i školám, říká zmocněnkyně vlády

21. 9. 2023 | Tragická událost v jihomoravských Boskovicích, kde žák tamního gymnázia na konci hodiny otevřel okno, vyskočil z něj a s těžkými zraněními skončil v nemocnici, vyvolala diskuzi, jak podobným případům zabránit. „Je třeba posílit služeb krizové pomoci pro děti a rodiny ve složitých situacích. Podporu potřebují i učitelé a další odborníci, kteří s dětmi pracují,“ říká v rozhovoru pro Deník vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková. Pomoci by to podle ní mohlo i v předcházení ...

Musíme se chystat na válku s Ruskem, říká náčelník generálního štábu Karel Řehka

21. 9. 2023 | Generál Karel Řehka je přesvědčen, že musíme udělat všechno pro to, aby válka na našem území nebyla. V jeho pojetí to znamená dát potenciálnímu nepříteli najevo, že ozbrojený útok by se mu nevyplatil. „Musíme se připravit na ozbrojený konflikt vysoké intenzity, velkého rozsahu a s technologicky vyspělým protivníkem, který vlastní jaderné zbraně. V dnešní situaci to znamená chystat se na válku s Ruskem,“ říká v rozhovoru pro Deník. ...

Ukrajinci dostali naše rodná čísla a zneužívají je. Tuto lež šíří i expolicista

21. 9. 2023 | Bývalý policista Petr Bílý se zařadil mezi šiřitele nové dezinformace o ukrajinských uprchlících přebývajících v České republice. Zavádějící tvrzení, že ukrajinští občané získali naše rodná čísla, která prý zneužívají k vybírání podpory od českých pracovních úřadů, sdílel na Facebooku současně se zveřejněním čísla svého účtu a žádostí o podporu.

Víkend přinese do Česka ochlazení. Bude pršet, předpovídají meteorologové

21. 9. 2023 | O víkendu se v Česku ochladí a bude pršet. Denní teploty vystoupají většinou na 14 až 18 stupňů. Teplejší počasí se vrátí na začátku příštího týdne. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Setkání ministra Blažka s Nejedlým? Za mě je kauza uzavřená, prohlásil Fiala

20. 9. 2023 | Premiér Petr Fiala (ODS) má kauzu setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s lobbistou Martinem Nejedlým za uzavřenou. I když ještě promluví s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem o výsledcích víkendového hlasování jeho spolustraníků o výzvě k Blažkově odstoupení, lídři dalších vládních stran se k případu vracet nechtějí. Fiala to řekl novinářům při středeční návštěvě Loun.

VIDEO: Po pražském výstavišti jezdí samořiditelný bus. Na počítač dohlíží šofér

20. 9. 2023 | /VIDEO, FOTO/ V Česku jezdí samořídící mikrobus. Zatím vozí cestující po okolí výstaviště v pražských Holešovicích. V budoucnu se tam může vrátit i natrvalo. Mohl by pomáhat starším lidem dopravit se z tramvajové zastávky do spodní části areálu.

Česko bude dodávat Ukrajině zbraně. Zaplatí je Dánsko a Nizozemsko

19. 9. 2023 | Česká republika se dohodla s Dánskem a Nizozemskem, že za jejich finanční podpory bude dodávat zbraně Ukrajině. Příslušný dokument na okraj jednání takzvané kontaktní skupiny pro Ukrajinu na americké letecké základně Ramstein v Německu podepsal se zástupci Dánska a Nizozemska náměstek české ministryně obrany Daniel Blažkovec. 

Agresorů za volantem přibývá. Myškaře i vybržďovače má uklidnit nová kampaň

19. 9. 2023 | Na silnicích přibývá agresivních řidičů. Ohrožují nejen sebe, ale i ostatní řidiče, kteří se navíc nechají snadno vyprovokovat. Většina nehod má poté tragické následky. Odborníci z Platformy Vize 0 proto spustili kampaň, která má pomoci udržet šoféry v klidu. Místo agresivního oplácení vymýšlejí pro piráty silnic přezdívky a pojmenovávají jejich charakteristické rysy. Po silnicích tak jezdí „šnek“, „vybržďovač“ nebo „myškař“.  ...

Ohrožuje důvěru ve spravedlnost. Piráti chtějí okamžité odvolání ministra Blažka

18. 9. 2023 | Piráti ve stranickém hlasování vyzvali své zákonodárce a zástupce ve vládě, aby navrhli okamžité odvolání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) z čela ministerstva. Podnětem k hlasování bylo Blažkovo srpnové setkání s proruským lobbistou a poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým. Piráti navíc vyzvali svého předsedu Ivana Bartoše, aby ohledně Blažkova setrvání ve vládě zjistil i názor poslanců a ministrů STAN, s nimiž Piráti kandidovali v koalici. ...

Zdroj: Deník - https://denik.cz
04:11:12 | 24.09.2023Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD