Čtvrtek 23.5.2019
InfoDnes.cz » Přehled tisku » Hlavní přehled » ČT24 - Česká televize
ČT24 - Česká televize Zdroj: ČT24 - Česká televize |

Politické strany finišují s kampaní před eurovolbami. Lídři i přes deštivé počasí vyrazili do ulic

22. 5. 2019 | Kampaně politických stran finišují. V pátek od 14 hodin se otevřou volební místnosti a lidé v Česku začnou vybírat nové europoslance. Mezi hlavní témata patří dvojí kvalita potravin, bezpečnost, migrace nebo budoucí podoba Unie. Hlasování bude pro koalici i opozici rovněž testem podpory na domácí scéně.

Záplavy se z Německa přesouvají do Polska a dál na Slovensko

22. 5. 2019 | Tlaková níže Axel, která v minulých dnech přinesla silné lijáky do Německa, se nyní přesouvá přes Polsko dál na východ. Řeky a potoky vylité z břehů hlásily ve středu především Malopolské a Podkarpatské vojvodství na jihovýchodě Polska. Mluvčí hasičského sboru z podkarpatské metropole Rzeszówa Marcin Betleja stanici TVN24 řekl, že hasiči vodu zatím čerpali především ze sklepů a garáží. V Malopolsku severně od Tarnówa museli kvůli říčce vylité z břehů evakuovat z domovů asi 30 lidí. ...

Britská premiérka ustála novou revoltu v Konzervativní straně, vládu ale opouští Andrea Leadsomová

22. 5. 2019 | Z britské vlády odstoupila Andrea Leadsomová, jež má na starosti vládní agendu v Dolní sněmovně. Nesouhlasí s novou strategií Mayové ohledně brexitu. Britská premiérka Theresa Mayová ustála další vzpouru svých stranických kolegů. Konzervativci po zasedání poslaneckého klubu nedostanou možnost ihned hlasovat o jejím sesazení. Mayová v úterý představila návrhy, které považuje za významné změny v rozvodové smlouvě. Chce umožnit hlasování o celní unii s EU i referendu o brexitové smlouvě. Labouris ...

Jaroslav Dietl, mistr seriálů o trablech lidí z lidu, by se dožil 90 let

22. 5. 2019 | Doktor Štrosmajer, písaři Bouvard a Pécuchet nebo prodavačka Anna Holubová jsou postavy, které dobře znají nejen televizní diváci z normalizačních časů. Stvořil je, podobně jako desítky dalších, Jaroslav Dietl, jeden z nejvýraznějších československých scenáristů. Od jeho narození uplynulo 22. května devadesát let.

Rozvodněné řeky se vrátily do koryt. Ještě bude pršet, nejhorší obavy se asi nenaplní

22. 5. 2019 | Voda v domech a zdivočelé řeky, ve kterých před několika dny sotva byla nějaká voda – to přinesly vydatné deště, které ve středu zasáhly severovýchod Čech a hlavně východ a sever Moravy a Slezsko. Nejhorší byla situace u Senice, která se vylila z břehů, večer ale hladiny většiny toků poklesly. Ve čtvrtek by již neměla být situace tak kritická. Bude sice ještě pršet, meteorologové ale zmírnili výstrahu a na nejvyšší povodňové stupně se již většina toků nejspíše nedostane. ...

U rodičů zůstává bydlet skoro třetina mladých. Ostatní volí nejčastěji pronájem bytu

22. 5. 2019 | V pronajatém bytě žije osamoceně nebo s partnerem či partnerkou 25 procent mladých Čechů ve věku od 18 do 30 let. Další mají pronájem se spolubydlícím nebo v rodinném domě. Vlastní byt nebo dům má dohromady 23 procent mladých. U svých rodičů jich pak zůstává 31 procent. Vyplývá to u průzkumu realitní společnosti Residomo a agentury STEM/MARK. Podle 60 procent dotazovaných je ideální věk pro osamostatnění mladých lidí v průměru 22,5 roku.  ...

Policie kontrolovala pracovníky porcelánky Thun 1794. Nelegální zaměstnanci budou vyhoštěni

22. 5. 2019 | Na statisíce korun vyčíslila porcelánka Thun 1794 škody po policejní razii. Tvrdí, že kvůli kontrole cizinců musela na čtyři hodiny zastavit výrobu. Policie však oponuje, že u strojů přistihla zahraniční pracovníky bez potřebných povolení. V Česku nejde o první takový spor o nelegální pracovníky.

Spolupráci s Huawei přerušil britský ARM. Čínské firmě hrozí, že bude bez čipů

22. 5. 2019 | Britský vývojář čipů ARM ve středu uvedl, že pozastaví veškerý svůj byznys s čínskou firmou Huawei. Podřizuje se tak nejnovější americké regulaci, která čínského výrobce mobilů dala na černou listinu, aby ho odřízla od technologie z USA. V pondělí již oznámila americká společnost Google, že se chystá firmě Huawei omezit používání svého operačního systému Android.

Žena na vycházce u Chotěšova dostala kulku do nohy. Místní kritizují střelnici za obcí

22. 5. 2019 | Střela větší ráže zranila šedesátiletou ženu ze západočeského Chotěšova, když byla na vycházce s vnukem. Za Chotěšovem je střelnice a někteří místní obyvatelé dávají její zranění do souvislosti právě s tím. Stěžují si i na to, že jim odražené střely poškožují domy. Policisté ale nic takového nepotvrdili. Bývalý majitel pak jakékoli pochybení vždy odmítal.

Absurditou roku jsou exekuce na mzdy zaměstnanců, které zvyšují administrativu firem

22. 5. 2019 | Absurditou roku zvolili podnikatelé exekuce na mzdy zaměstnanců. Na druhém místě je povinnost zajistit bezpečnost práce při práci z domova, takzvané home office. Třetí skončil stavební zákon s příliš dlouhou dobou na vyřízení stavebního povolení. Výsledek ve středu vyhlásili organizátoři soutěže, jejímž odborným garantem je Hospodářská komora ČR.

Česko otevře zastoupení v Singapuru či na Srí Lance, mise na Sinaji má pokračovat i v roce 2021

22. 5. 2019 | Na Pražském hradě se ve středu konala pravidelná schůzka nejvyšších ústavních činitelů o zahraniční politice. S prezidentem Milošem Zemanem se sešli premiér Andrej Babiš (ANO), předsedové obou komor parlamentu Radek Vondráček (ANO) a Jaroslav Kubera (ODS) a někteří ministři. Tématem byly nadcházející eurovolby, budoucnost Evropské unie, ale i otevíraní nových zastupitelských úřadů v zahraničí nebo vojenská mise na egyptském Sinaji. ...

Volby do Evropského parlamentu

17. 5. 2019 | Kompletní přehled kandidátů, rozhovory s lídry, předvolební debaty a všechny potřebné informace k volbám do Evropského parlamentu 2019.

Zemědělec neoznámil postřik řepky. Včelařům v okolí Šenova uhynula včelstva

22. 5. 2019 | Zhruba desítce včelařů z okolí Šenova na Ostravsku uhynula včelstva, podle chovatelů kvůli postřiku řepkových polí. Ten údajně provedl jeden z tamních zemědělců v noci, aniž by o tom včelaře předem informoval. Ti tak nemohli okamžitě zareagovat. Případem se už zabývá státní veterinární správa.

Rakouský prezident jmenoval nové ministry. Obměněná vláda by však mohla v pondělí padnout

22. 5. 2019 | Nestraničtí experti nahradili v rakouské přechodné vládě lidoveckého kancléře Sebastiana Kurze (ÖVP) dosavadní členy Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Ministři za svobodné kabinet opustili po skandálu nyní již bývalého stranického předsedy a vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho. V kabinetu tak zasednou čtyři noví ministři a post vicekancléře převezme lidovecký ministr financí Hartwig Löger. Už v pondělí by ale mohl parlament vyslovit kancléři a vládě nedůvěru.  ...

U Budějovic se může začít stavět dálnice D3. Soud zamítl žalobu na vyvlastnění

22. 5. 2019 | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se otevřela cesta pro dobudování padesátimetrového úseku dálnice D3 u Ševětína na Českobudějovicku. Krajský soud v Českých Budějovicích totiž odmítl žalobu, kterou kvůli vyvlastnění dotčeného pozemku podal jeho majitel.

Zájem o voličské průkazy oproti minulým eurovolbám výrazně stoupl

22. 5. 2019 | Nárůst zájmu o voličské průkazy v letošních volbách do Evropského parlamentu zaznamenaly všechny úřady, které Česká televize oslovila. Zatímco v minulých eurovolbách v roce 2014 vydala například Praha 6 celkem 389 voličských průkazů, letos to byl víc než trojnásobek (1301 průkazů). Zřejmě k tomu přispěla i delší lhůta na pořízení průkazu, než byla minule. Lhůta pro osobní vyzvednutí uplynula ve středu 22. května v 16 hodin. Lhůta pro písemnou žádost skončila minulý pátek. ...

Před třiceti lety Havel naposledy opustil vězení. Za mřížemi tehdy strávil čtyři měsíce

22. 5. 2019 | Třicet let uplynulo od doby, co komunistický režim propustil Václava Havla z jeho posledního trestu vězení. Soud ho poslal za mříže v lednu 1989 za pobuřování při takzvaném Palachově týdnu. Budoucí prezident tehdy v cele strávil čtyři měsíce. Na svobodu se dostal podmíněně, v nejkratším možném termínu.

Mafra má zaplatit pokutu 140 tisíc korun za zveřejnění odposlechů v kauze Nagyové a Nečase

22. 5. 2019 | Vydavatelský dům Mafra musí zaplatit pokutu 140 tisíc korun. Udělil mu ji Úřad pro ochranu osobních údajů za to, že jeho média v roce 2014 zveřejnila odposlechy zachycující rozhovory Jany Nečasové (dříve Nagyové) a Petra Nečase. Publikované odposlechy obsahovaly i důvěrná oslovení. ČT se pokusila získat vyjádření vydavatelství Mafra, zatím neúspěšně.

Prezident vyznamenal lidi, kteří zachránili životy. „Děkuji, že jste vyslyšeli hlas své sebeúcty,“ řekl oceněným

22. 5. 2019 | Za záchranu keškařů, které v podzemí strhla vlna po přívalovém dešti, za včasné zastavení popelářského vozu, ve kterém se ocitl člověk, nebo za záchranu spolužačky z ledové vody ocenil prezident republiky dvanáct profesionálů či laiků, kteří loni zachránili lidské životy.

Fajt tvrdí, že v čele Národní galerie hospodařil bez problémů. Požaduje omluvu, jinak se obrátí na soud

22. 5. 2019 | Bývalý generální ředitel Národní galerie Praha (NGP) Jiří Fajt nevidí v protokolu o kontrole ministerstva kultury v galerii žádné nové informace, které by odůvodnily jeho okamžité odvolání. Poukázal na to, že kontroloři nevarovali před žádným rizikem v případě, že Fajt zůstane ve funkci. Výsledky kontroly zpochybnil také bývalý ředitel ekonomicko-provozní sekce NGP Vladimír Mallát, protokol podle něj svědčí v některých svých částech o účelovosti.  Ministerstvo kul ...Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.