InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Jak pečovat o psa během horkých letních dnů?

09.07.2024
V tomto článku se podělíme o osvědčené tipy a rady, jak zajistit, aby váš pes zůstal během horkých dnů hydratovaný, byl chráněn před přehřátím a bezpečně venčený.
Ilustrační snímek | Zdroj: Unsplash.com

Zajištění dostatečné hydratace psa během léta


V horkých letních dnech je hydratace pro vašeho psa naprosto klíčová. Psi se nepotí jako lidé, a proto se mohou snadno přehřát. Ujistěte se, že váš pes má vždy přístup k čerstvé vodě. Umístěte po domě a na zahradě několik misek s vodou, aby měl váš mazlíček vždy možnost se napít. Pokud plánujete delší procházku nebo výlet, nezapomeňte s sebou vzít přenosnou misku na vodu.

Vodu byste měli měnit několikrát denně, aby byla vždy čerstvá a čistá. Častá výměna vody je důležitá, protože stojatá voda se může rychle zkazit a stát se nevhodnou k pití.

Ochrana psa před přehřátím a úpalem


V letních měsících může být pro vašeho psa nebezpečné přehřátí a úpal. Je důležité vědět, jak rozpoznat příznaky a jak se jim vyhnout. Příznaky přehřátí zahrnují nadměrné slinění, zrychlené dýchání, slabost a v extrémních případech i ztrátu vědomí. Úpal může být ještě závažnější a vyžaduje okamžitou pozornost.

Omezte fyzickou aktivitu psa. Během nejteplejších hodin dne by měl být váš pes v klidu. Vyhněte se dlouhým procházkám a intenzivnímu tréninku, které by mohly zvýšit riziko přehřátí. Najděte psu stinné a chladné místo na zahradě nebo doma.

Pokud váš pes vykazuje příznaky přehřátí, je důležité jednat rychle. Přesuňte ho do chladného prostředí, nabídněte mu vodu a použijte vlhké ručníky k ochlazení jeho těla. V případě závažných příznaků neváhejte kontaktovat veterináře.

Podívejte se na domácí alternativu k psím hotelům:
https://petsy.eu/cz/hotel-pro-psy/praha/

Správná péče o srst a kůži psa v létě


V letních měsících je správná péče o srst a kůži psa klíčová. Používejte jemné šampony a kondicionéry, Vyhněte se přípravkům s agresivními chemikáliemi, které by mohly kůži vašeho mazlíčka podráždit.

V létě panuje zvýšené riziko výskytu klíšťat a blech. Používejte antiparazitní přípravky, jako jsou obojky, kapky nebo spreje, které poskytují dlouhodobou ochranu. Citlivé části těla psa, jako jsou uši a nos, mohou být náchylné ke spálení. Používejte speciální opalovací krémy pro psy, které je chrání před UV zářením.

Nezapomeňte, že pravidelná péče o srst a kůži nejen zlepšuje vzhled vašeho psa, ale také přispívá k jeho celkovému zdraví a pohodě.

Bezpečné venčení a aktivity během horkých dnů


Ideálním časem pro venčení jsou brzká rána nebo pozdní večery, kdy teploty nejsou tak vysoké. Vyhýbejte se rozpáleným povrchům, jako jsou asfaltové chodníky, které mohou popálit tlapky vašeho psa. Místo toho volte trávníky nebo stinné cesty.

K ochlazení psa jsou skvělé aktivity jako plavání nebo hry ve vodě. Pokud plánujete cestovat autem, ujistěte se, že máte fungující klimatizaci. Nikdy nenechávejte psa v autě bez dozoru, i když je venku jen mírně teplo. Použít můžete i speciální hračky naplněné vodou, které lze zmrazit, nebo chladicí podložky.

Důležité mít vždy po ruce čerstvou vodu a misku na pití. Při delších procházkách zvažte použití ochranných botiček pro psa, které chrání tlapky před horkým povrchem.

Na stránce https://petsy.eu/cz/ najdete opatrovníka odpovídajícího potřebám Vašeho mazlíčka.

Autor: WP

Další články z rubriky Rady a tipy

Jak na souseda potížistu? Pokud vás obtěžuje nepříjemný kouř nebo hluk, existuje řešení

Přicházející teplé letní večery s sebou přinášejí i každoroční evergreen pro právní poradnu dTestu: sousedské spory. Nejčastěji kvůli hlasité hudbě do ranních hodin nebo obtěžujícímu zápachu. Jak na souseda, když domluva selže? A co znamená, že ...

Jaká pravidla platí pro cestování s domácími mazlíčky do zahraničí, radí dTest

Psi a další domácí mazlíčci jsou v mnoha případech plnohodnotnými členy rodiny. Je proto přirozené, že je jejich majitelé zapojují do nejrůznějších ak ...

Jaká práva mají cestující v železniční a autobusové dopravě, informuje dTest

Letní dovolená se dostává do plného proudu, a s ní přichází i častější cestování, a to nejen letadly, ale také vlaky a autobusy. Při cestování těmito ...

Jak hravě vyřešit přepravu nadrozměrných nákladů?

Máte vlastní výrobní halu nebo jiný náročný provoz a potřebujete pravidelně odesílat nestandardní zásilky? Pak zapomeňte na běžné kurýrní služby. Víme ...

Zpožděný let nebo ztracené zavazadlo? Na co mají cestující nárok, informuje dTest

Horké měsíce jsou tady a s tím se pojí i cestování do teplých krajin. Stále více lidí dává při cestě na letní dovolenou přednost letadlu před osobním ...

DoporučujemeNeděle 14.7.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »