InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Pro ženy

Depilace cukrovou pastou podomácku: Jak si vyrobit vlastní cukrovou pastu doma? A co další možnosti, jak se zbavit chloupků?

08.07.2024
Depilace cukrovou pastou, známá také pod anglickým názvem sugaring, je metoda odstraňování chloupků používaná už v antice a dodnes je velice populární především na Blízkém východě. Je ceněna pro svou efektivitu, jednoduchost a přírodní složení. V porovnání s tradičními metodami depilace nabízí cukrová pasta méně bolestivé zážitky a je mnohem šetrnější k pokožce. Díky tomu, že je složena z přírodních materiálů, je ideální i pro osoby s citlivou pokožkou.
Ilustrační snímek | Zdroj: Pexels.com

Co je cukrová pasta a její výhody?


Cukrová pasta je směs založená na kombinaci cukru, vody a často i citronové šťávy. Někdy se do ní přidává ještě med nebo esenciální oleje pro další přínosy a vůni. Tato pasta se aplikuje na pokožku a odstraňuje chloupky společně s jejich kořínky. Výhody cukrové pasty zahrnují snížení rizika podráždění a zanícení folikulů, menší bolest při depilaci, a pomalejší a slabší růst nových chloupků.

Jak si vyrobit cukrovou pastu doma?


Potřebné ingredience:

- 2 šálky bílého cukru

- 1/4 šálku vody

- 1/4 šálku citronové šťávy

Postup přípravy:

- Smíchejte ingredience: Ve středně velkém hrnci smíchejte cukr, vodu a citronovou šťávu.

- Vařte směs: Pomalu zahřívejte na středním ohni, dokud se cukr zcela nerozpustí. Často míchejte, abyste zabránili připálení.

- Hledejte správnou konzistenci: Jakmile směs začne bublat, snižte teplotu a nechte ji jemně bublat, dokud směs nezíská zlatavě hnědou barvu. To obvykle trvá asi 10 minut. Směs by měla mít konzistenci hustého medu.

- Ochlaďte pastu: Odstraňte směs z ohně a nechte ji vychladnout na pokojovou teplotu. Ujistěte se, že je dostatečně chladná na to, aby byla bezpečně použitelná na pokožce.

Tipy a triky při vaření:

- Ujistěte se, že směs není příliš horká, aby nedošlo k popálení pokožky.

- Pokud jste začátečník, začněte s menším množstvím a postupujte opatrně.

Použití domácí cukrové pasty


Jak správně aplikovat cukrovou pastu:

- Ujistěte se, že vaše pokožka je čistá, suchá a bez mastnot.

- Aplikujte pastu proti směru růstu chloupků.

- S pevným tlakem hladce nanesenou pastu rozprostřete po pokožce.


Odstranění chloupků cukrovou pastou:

- Rychlým trhavým pohybem stáhněte pastu ve směru růstu chloupků.

- Udržujte pokožku napnutou během odstraňování pasty, aby se minimalizovala bolest.


Časté chyby a jak se jim vyhnout:

- Nenanášejte na pokožku příliš horkou pastu.

- Nepoužívejte příliš velké množství pasty, abyste s ní mohli snáze manipulovat.

Péče o pokožku po depilaci


Po depilaci je důležité pokožku hydratovat a uklidnit. Použijte přírodní hydratační krém nebo aloe vera gel, aby se zabránilo podráždění. Vyhněte se přímému slunci a teplým sprchám alespoň 24 hodin po depilaci.

Domácí cukrová pasta je výbornou, ekonomickou a přírodní alternativou ke komerčním depilačním produktům. Vyzkoušejte různé recepty a najděte ten, který vám bude nejvíce vyhovovat!

Časté dotazy a odpovědi


Může být cukrová pasta použita na všechny části těla?
Ano, ale může být potřeba upravit konzistenci pasty pro různé oblasti.

Jak dlouho vydrží účinek cukrové depilace?
To se může lišit, ale obvykle vydrží efekt 3-6 týdnů, v závislosti na rychlosti růstu vašich chloupků.

Jak často bych měl/a cukrovou pastu používat?
To závisí na individuálním růstu chloupků, ale obecně platí, že je možné provádět cukrovou depilaci každé 3-6 týdnů.

Jak se zbavit chloupků pomocí dalších možností?


Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit nežádoucích chloupků, a každá metoda má své výhody i nevýhody. Holení je nejčastější a nejrychlejší, ale jeho výsledky jsou krátkodobé a může způsobit podráždění pokožky. Voskování a depilace cukrovou pastou jsou populární pro své dlouhodobější výsledky, ale mohou být bolestivé. Laserová epilace je moderní metoda, která nabízí trvalé odstranění chloupků, ale je finančně náročnější. Dalšími možnostmi jsou epilátory, depilační krémy nebo elektrolýza, která je také dlouhodobým řešením.

Je důležité vybrat si metodu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám, typu pokožky a citlivosti. Před jakýmkoliv zákrokem je vždy dobré konzultovat své možnosti s odborníkem, aby bylo zajištěno, že si zvolíte tu nejvhodnější metodu pro váš typ pokožky a chloupků.

Autor: Pl

Další články z rubriky Pro ženy

Praktické a módní dámské krátké vesty: Jak je nosit?

Sháníte opravdu praktický kousek na nadcházející období? Vsaďte na stylové a trendy dámské krátké prošívané vesty. Právě tyto vesty doplní jakýkoliv ze sportovně laděných outfitů a dopřejí vám dostatek tepla. Proč si je zamilujete a jak je nosit? ...

Espadrilky - jaké jsou to boty? Které barvy jsou nejoblíbenější?

Espadrilky jsou typickou letní obuví, která v sobě kombinuje pohodlí, styl a lehkost. Tradičně se espadrilky vyráběly z přírodních materiálů. Díky své ...

Jak se zbavit skvrn a jizev po akné? A jde to vůbec?

Může být něco více frustrujícího než akné, které se objeví hodinu před důležitou schůzkou? Bohužel ano. Často po sobě zanechává trvalé stopy v podobě ...

Erotické prádýlko, jak zaujmout v posteli a okořenit sex?

Je Váš partner náročný? Vyžaduje od Vás neustále nové přístupy k vašemu společnému intimnímu času? Úsilí, které vynaložíte na překvapení svého partner ...

Vaginální výtok: jaký je normální, a který už ne?

Vaginální výtok je přirozeným jevem, který má svou funkci v udržování zdraví a rovnováhy intimních partií. Vaginální výtok se může měnit v závislosti ...

DoporučujemeNeděle 14.7.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »