InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Bydlení

Zeleň v bytě má pozitivní vliv na naši náladu. Jak ji do bytu zakomponovat?

08.07.2024
Zeleň má prokazatelně pozitivní vliv na naši mentální pohodu. Domácí pohody v zeleniny můžete dosáhnout snadno. Stačí si pořídit pár pokojovek. Ale máme tipy i pro ty, kdo se o živé květiny starat nechtějí.
Ilustrační snímek | Zdroj: Freepik.com

Jak si vykouzlit zelený interiér bez květin


Živé květiny v bytě jsou prostě nádherné. Dodají interiéru jeho unikátní styl. Živost. Dotek přírody i uprostřed města.

Ale ne všichni si mohou pokojovky pořídit. Cestovatelé a lidé, kterým se se zelení prostě nedaří, však mohou mít také zelený interiér a to s minimem práce.

Věděli jste, že i umělé květiny mají podobné pozitivní účinky jako květiny živé? A přitom z nich stačí čas od času utřít prach a v dnešní době je od pravých ani nepoznáte!

Další možnost, jak se obklopit zelení, je ozdobit interiér touto přírodní barvou. Může jít o maličkost. Třeba zelené povlaky na dekorační polštářky, nebo krásné přírodní povlečení.

Dobrou náladu vám mohou do bytu vnést také zelené závěsy, tapeta nebo výmalba.

Tip: Velmi efektní je ozdobit jen část pokoje tapetou, například jen okolí postele. Kombinace barevné tapety a bílých zdí dovede místnost proměnit s minimem práce i investic.

Inspirujte se nádhernými interiéry například na MKluzkoviny.cz a dopřejte si konečně odpočinek, který si zasloužíte!

Důležité jsou i vůně


Kromě samotné zeleně můžete do svého bytu vnést kousek přírody i správně zvolenou vůní, například v podobě aromaterapie.

Dopřejte si doma vůni lesa, která ve vás rozproudí kreativitu a produktivitu. V ložnici můžete sáhnout po příjemně uklidňující vůní, jako je ylang-ylang, která přispěje k vašemu pohodovému a ničím nerušenému spánku. Tak jako aromaterapie ke klidnému spánku patří i pohodlné pyžamo, které Vám zaručí pohodlný spánek i v těchto horkách.

Pokojovky bezpečné pro domácí mazlíčky do ložnice i do obýváku


Bojíte se pořídit pokojové rostliny, protože máte mazlíčky, kterým by mohly uškodit? Máme pro vás seznam květin, se kterými se bát nemusíte. A v infografice naopak zjistíte, který se raději vyhnout.

Bezpečné rostliny:
- Papratky
- Bazalka
- Havortie
- Maranta
- Areka palma
- Chlorofytum (zelenec)
- Růže
- Vřes
- Kalanchoe (kolopejka)

Infografika.

Autor: Tomáš Kováč
Související:

Další články z rubriky Bydlení

Jak se zbavit vlhkosti ve starém domě? Snadné řešení

Staré domy mají neopakovatelné kouzlo a atmosféru. Jejich majitelé se ale často potýkají s nelehkým problémem - nadměrnou vlhkostí. Ta přináší nepříjemné následky jako je výskyt plísní, negativní dopad na zdraví a urychlené ničení stavebních ...

O titul České ceny za architekturu se uchází přes tři sta staveb

O titul v letošním, 9. ročníku České ceny za architekturu (ČCA) se uchází 307 staveb realizovaných v posledních pěti letech na území České republiky. ...

Nákup levné kuchyně

Pokud si chcete koupit levnou kuchyni, musíte před a při výběru zvážit několik důležitých bodů. Nová kuchyně rychle překračuje finanční limity a přest ...

Je výhodné investovat do nerezové oceli?

Investice do nerezové oceli může být v mnoha případech velmi výhodná, ale je důležité vědět, kdy a k čemu se tento materiál nejlépe hodí. ...

Jak postupovat při demolici domu?

Zdědili jste ruinu, kterou chcete srovnat se zemí, a na jejím místě postavit novostavbu? Nebo vás k odstranění stavby donutil stavební úřad? Ať již js ...

DoporučujemeNeděle 14.7.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »